Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 140


Recommended Posts

Carne tocata si eu i-am dat, adica am cuparat carne de vita si curcan si le-am tocat eu acasa. Lumi nu m-am exprimat eu corect, la spital in sala de asteptare eram singura bortoasa cu plodu in brate care vroia doar la mine, si desi eram la urgente, tot se uitau urat si crucis celelalte mame ca noi tot intram/ieseam din toate cabinetele posibile Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei[roker](8 nov '09) si [gravired]31+cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

"Anunt: schimb carte despre contraceptie pe carucior pentru copil!" Licu mama ce frigalau, nu aveti unde face o sesizare ceva, sa faca ceva, brrr, sau luati un calorifer electric [pup] Lumi sper si eu macar la vois a fie viroza usora, nu ma asteptam ca la remus sa fie asa de complicat[bang] Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei[roker](8 nov '09) si [gravired]31+cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura cand mai gatiti ceva nou pt voi incearca si cu Amalia. La Danut totul e schimbator si uneori vrea sa pape ceva ce eu stiam ca nu ii place.(de ex eu stiam ca nu ii plac merele nici crude nici coapte, nici cu biscuiti, nici cu branza si tatal meu in fata mea i-a adus o farfurie cu bucati de mar pe care a devorat-o pe loc, la fel si cu portocalele, uneori vrea bors alte ori nu si tot asa...)Poate merge usor usor si la Amalia. Dragos are colici sa s-a mai potolit cu frichineala??? Cu frigul e nasol tare, eu una as muri fara centrala ca sunt tare friguroasa iar de slabit ai timp sa o faci, eu aseara am avut surpriza(in vizita la niste prieteni ca al meu cantar l-a stricat Danut)neplacuta sa constat ca am 46 de kg(asta dupa ce am zis ca sub 48 nu vreau sa scad) si stii si tu ca eram pe lista mamicilor ce doreau sa slabeasca(dupa nastere aveam 71). mami fericit de Danut 28.10.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut...bag repede un mesaj pana se trezeste maimutica mea Lyly ce bine ca ati scapat de muci, kk prost nu o fi de la vreo maseluta? te-ai uitat? [pup][pup] noi mai avem de tras un chin si am scapat, stau cu ochii pe ultima maseluta care trebuie sa sparga, apoi la 5-6-7 ani nene, cand scapam de dintisorii de lapte [8D] Dymomo ce faci? cum esti? bai da' multe mai trageti si voi in perioada asta, offf, iti doresc multa putere, eu pe tine te vad asa...ca pe stalpul familiei, care se ingrijeste de toti si de toate [:)]...multe [flo][flo][flo] vai Lumi, ati luat-o de la capat cu raceala? mi-e mila de mititica ta... cand o vad si pe-a mea cum se chinuie cu tuse si nas infundat ma apuca jalea hai, poate o pacaliti si trece repede [pup] si eu m-am ferit de carne tocata pana acum, si culmea e ca sotul nu vrea sa-i dam...incet-incet... mai facem o perisoara, niste bologneze si introducem si carnea tocata in meniu Many eu va felicit ca ati scapat de biberon...noi inca nu [V], asta e telul meu pt urmatoarele 2 saptamani, ca vad ca ramane seara cu el in gurita dupa ce termina de baut lapticul si tzocaie la tetina aia...iar daca incerc sa i-l iau din gura incepe sa planga dupa el...o pacaleste taica'su de obicei...daca cere el biberonul, il da de bunavoie, mie nu mi-l da [:-@] pai i-am scos suzeta la 11 luni ca sa imi tzocaie tetina biberonului? [alcool] Dankutza pai ne suparam, se poate sa te iei asa dupa oricine si sa pui la suflet? daca Pinky este un copil sanatos, nici sa nu te gandesti sa o compari cu alti copii...tu stii foarte bine ca ea e speciala si stii prin ce ai trecut la nastere. Ca sa iti dau si eu un exemplu, poate iti mai vine inima la loc, am o prietena care are o fetita de 2 ani si 3 luni si are sub 10 kg...de cand avea Sabina 5-6 luni mereu fetita ei avea greutate sub Sabi, suntem amandoua inscrise la acelasi medic de familie si mereu i s-a spus ca Diana (fetita ei) este un copil foarte sanatos, energic, asa e ea, mai slabuta, dar la analize nu i-a iesit niciodata nimic rau...iti mai zic odata: are 2 ani si 3 luni si are sub 10 kg !!!! si sunt sigura ca sunt multi copii ca ea si ca Pinky [pup] Licu' eu cred ca forumul asta este a doua noastra casa, iar fetele astea ne sunt mai ceva ca prietenele noastre de suflet/de acasa...asa ca sunt convinsa ca ne vom gasi 15 min intr-o zi sa scriem 2 vorbe aici [:)] imi pare rau ca suferiti de frig, auzeam pe la TV ca se da drumul la caldura cat mai repede ... legat de mancare, ai incercat sa ii pui in farfurie si sa o lasi pe ea sa manance? cu lingura/furculita sau cu mana, nu conteaza...ca si Sabi are o perioada de cand nu mai accepta sa manance decat singura... sau daca nu-i pun ei mancare, dar asez masa pt noi vine si mananca din farfuriile noastre, de obicei mai aducem un tacam pt ea ca sigur se infinge cu mainile in farfurii [:I] hai te pup si lasa dulciurile ca vin peste tine [mai][:D] [pup] Raluci lasa-le sa se uite si ras-crucis, ca daca ele nu stiu cum e nu au cum sa inteleaga [:-@] ce tare e aia cu anuntul , se pare ca nu a fost atenta cand a citit cartea [:D] [pup] s-a trezit, va pup ps: sper sa vin si eu cu un meniu de week-end (ca in rest mancam la cresa [:)])
[*]Anca, mami de [zana] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)[*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard Tot vreau sa va intreb de cateva zile,si uit: putem da carne tocata la copii?
Eu ii dau cam de vreo 6 luni. Ii toc piept de pui de tara pe care il amestec cu carne tocata de vita. Vita o luam din comert si este de obicei rasol. Deci, se toaca o data cam 1,5 kg de pui si vita si apoi fac pachetele cat pt o mancarica. Am folosit-o in musaca de cartofi, ciorba de perisoare, dovlecei umpluti, chifteleute la cuptor, sarmale. [pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina Dankutza, referitor la 90 cm / 19 kg... incerc sa imi amintesc la ce inaltime avea Iarina 19 kg si nu cred ca era la mai putin de 110 cm... Acum are 124 cm si 23-24 kg. Pinky este cea mai frumoasa printesa, nu te necaji pentru kg asa-zise standard ! [pup]
[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O tipa super eleganta si frumoasa foc iese dintr-un bar cu un indice de alcool in sange foarte ridicat. Merge leganandu-se spre masina ei, un BMW scump ca naiba, si incearca sa-i deschida usa cu cheia, dar starea ei de ebrietate o impiedica si pica in fund linga usa masinii... Cu picioarele deschise si fara chiloti, isi observa "pasarica" si cand o recunoaste incepe sa-i vorbeasca: - Din cauza ta am masina, - Din cauza ta am bijuterii - Din cauza ta am bani - Din cauza ta pot avea barbatul care vreau - Din cauza ta am ... Deodata incepe sa faca pipi... si ...duios ii replica: - Nu, nu plinge, mai, ca nu te cert !!!... Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei[roker](8 nov '09) si [gravired]31+cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
O tipa super eleganta si frumoasa foc iese dintr-un bar cu un indice de alcool in sange foarte ridicat. Merge leganandu-se spre masina ei, un BMW scump ca naiba, si incearca sa-i deschida usa cu cheia, dar starea ei de ebrietate o impiedica si pica in fund linga usa masinii... Cu picioarele deschise si fara chiloti, isi observa "pasarica" si cand o recunoaste incepe sa-i vorbeasca: - Din cauza ta am masina, - Din cauza ta am bijuterii - Din cauza ta am bani - Din cauza ta pot avea barbatul care vreau - Din cauza ta am ... Deodata incepe sa faca pipi... si ...duios ii replica: - Nu, nu plinge, mai, ca nu te cert !!!... Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei[roker](8 nov '09) si [gravired]31+cu [baietel]
[:-)))][:-)))][:-)))] mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...