Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 140


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutari tocmai am bifat si noi prima zi (de fapt prima jumatate de zi ) de gradi. Pentru ca noaptea trecuta au avut chef de povestit,s-au trezit cam tarziu azi,undeva pe la 9.30... asa ca pana am papat ceva (ca micul dejun la gradi era deja istorie) pana ne-am imbracat,etc...am ajuns pe la 11 la gradinita si am stat pana pe la 13 cand i-am luat acasa pe vijalaul ala mare..... Nu au plans,s-au jucat,a fost ok...pana la masa. Aici Dragos a refuzat sa manance (sau sa fie hranit de altcineva [bang]) si s-a pus pe urlat. In acel moment si-a amintit si restul picimii ca au plamani,asa ca pranzul a fost un cor de miorlaieli.... Sa vedem maine cum va fi,pentru ca intentionez sa ajung cu ei acolo in jur de ora 9... La multi ani RamoX...eu sper sa ma pot prezenta deseara la bancuta... sa vedem ce zic si cei de la Enel [bang][bang][bang] In rest ce sa va spun,am avut un WE foarte "intunecat".Sambata a fost avarie la reteaua electrica, deci pauza lumina de la 19-3 noaptea. Duminica s-au gandit sa o ia mai din timp,asa ca lipsa energie de la 13-1 noaptea. Azi dimi,ce sa vezi,la 7.30 cade iar lumina. Sun la Enel si nu imi mai intra robotul sa ma anunte ca se stie problema mea si o repara,ma pomenesc direct cu operatorul.Operatorul imi zice ca nu-i avarie,s-a reparat azi noapte, sa verific sigurantele ca e de la mine. Verific sigurante- ok... s-a remediat si asta pe la 9. Oare in seara asta ce program am, iar baie la lumanare?....deja nu mai e deloc romantic, mai ales ca toate lipsa de curent a avut ca efect si intreruperea alimentarii cu energie termica... se cam lasase frigu in casa si nu puteam face nimik... mami [cit] de gemenasi [tren] [url="https://picasaweb.google.com/108518117417496356070/Vara2011?authkey=Gv1sRgCMH_kP3qorzjTA"] vara asta :) [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro
nu stiu daca ati mai vazut asta, dar pe mine m-a impresionat tare
foarte tare, daca pe mine m-au busit lacrimile nu stiu pe tipa in cauza Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei[roker](8 nov '09) si [gravired]31+cu [baietel]
exact asa am reactionat si eu [:)]
[*]Anca, mami de [zana] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)[*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bicla] Raluci super bancu' [pk] [:-)))]. Pupam Bubu bolnavior si pe mama lui [pup] Lumi, Lili ce fac fetele? Hai Gabitza pune opaitul pe coltul bancutei [:D]. Lasand gluma, sper ca ai curent! Ramo spor la toate si la munci si la scoala si la [gravi]! Apropos de cantecele, ne-am intalnit in parc cu o prietena care e cantareata la Filarmonica si a zis, auzindu-l pe Iulian lalaind, ca are ureche muzicala [pk]. Daca ochii albastri de la tati i-a ratat, sper macar sa fi mostenit talentul la muzica (nu de alta, dar asta ca adolescent iti deschide usa catre inimile multor fete [:-)))]).
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
[bicla] Apropos de cantecele, ne-am intalnit in parc cu o prietena care e cantareata la Filarmonica si a zis, auzindu-l pe Iulian lalaind, ca are ureche muzicala [pk]. Daca ochii albastri de la tati i-a ratat, sper macar sa fi mostenit talentul la muzica (nu de alta, dar asta ca adolescent iti deschide usa catre inimile multor fete [:-)))]).
iuli clar va deschide inimile, are o privire de te omoara si cu urechea de muzician [olala] Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei[roker](8 nov '09) si [gravired]31+cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! Monis saru-mina de intrebare, fetele face [:D] mult mai bine, dupa ce simbata noapte am crezut ca nu vad bine cind am citit 40,1 grade pe termometru, de ieri noapte n-a mai facut febra si azi a reusit maica-mea prin metoda persuasiunii diabolice [:)] s-o convinga sa si manince ceva. Iulian iti zic si eu ca are super ureche muzicala, si Lila cinta mereu dar nu-ti dai seama ce decit dupa versuri, pe cind la Iuli era foarte clara melodia. Si frumos si muzical, chiar ca o sa aiba succes la gagici [olala] Ramonixxx [s] iti zic si eu cu intirziere si scuzele de rigoare, iti doresc succes si la scoala, si la serviciu, si la cura de slabire si la cele 2 liniute cu codite si fundite [flo] gabitza mama mama ce avarie de 3 zile, sper sa se fi rezolvat. Succes miine la gradinita, si tine-te tare in zilele ce vor urma raluci foarte tare bancul, si filmuletul de la flashmobul pt babywearing, sint curioasa daca intrebai spectatorii dupa aceea, ce au inteles. Ce face Bubu? Lumi ce faceti? Atita pot acum [:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna! am intrat sa va spun ca am primit un sms de la Lavinia: "suntem in spital cu Serban caruia i s-a declansat o bronsita astmatiforma groaznica." Sanatate![flo] nu sunt in stare sa mai scriu nimic...nb all[pup]
Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Pff imi pare asa rau ca nu reusesc sa intru mai des pe aici, dar in week-end sunt 100% cu Ema in brate[:)] iar in timpul saptamanii ma agit pe la munca...vad ca ma agit degeaba, dar nu ma dau batuta[alcool] Ema vorbeste din ce in ce mai mult si vad ca spune tot felul de cuvinte noi. Aseara se uita pe o revista si se uita la o poza cu mos Craciun(ea se tot mira de barbatii care au mustata[alcool] ) si i-am spus ca e mosu...imediat a repetat "mosu". Spune foarte corect cuvinte gen :papusica. Stiu ce e departe de alti copii de aici care vorbesc f bine de ceva timp deja[:)] dar stiti voi cioara cu puiu'[:D] Toata ziua danseaza, mai dar danseaza de ma termina[:D]Stie melodia de la prima nota. Am trecut pe langa un magazin si se auzea muzica (nu oricare, aia care-i place ei) si da-i dans in mijlocul strazii.[alcool] Imi pare rau ca sunt asa multi copii bolnaviori, Ema vad ca e ocolita de raceli..ptiu ptiu sper sa nu o deochi.[:-@] Vreau sa o felicit pe Livia. [flo] Bine ai venit Melinda! Frumos nume ai ales Livia pt minunea ta no 2.[pup] La multi ani cu intarziere pt RamoC! Sper sa fie totul bine si cat de curand sa apara si surioara lui Dominic.[pup] Monis, gata porumbul?[pofta] Ce tare faza cu Santi si surubelnita. [pup] Dankutza, gura lumii sloboda...[:-@] Eu sunt de parere ca nu ai deloc de ce sa-ti faci griji referitor la greutatea printesei. Ai vazut ca e sanatoasa tun si asta e tot ce conteaza. Cred ca ti-am mai scris (daca da, nu-i nimic ma repet[:D] )ca si eu sunt o slabanoaga, asa-i si sor-mea si mama pana si bunica mea.[alcool] Faci foarte bine ca nu o fortezi. Si eu mananc putin pt ca efectiv se umple stomacul...unde sa mai indes?? [pup] pt Pinky fotomodela. Ramonika chiar vroiam sa te intreb ce mai face Vladut.[:)] Felicitari pt samburel. M-am intristat cand am citit acum cateva zile ce ai scris referitor la "trebuia sa fii baiat". Eu am o sora mai mare si tata spera ca eu voi fi baiat sa ma duca la fotbal etc. A sperat degeaba[:D] In schimb chiar am fost baiatul tatei, mergeam cu el la meciuri apoi la terasa si ne "cinsteam"...el o bere eu un suc.[:)] Nu am simtit niciodata din partea lui ceva de genul "mai bine erai baiat". Cum scria si Monis, important este sa invatam din greselilor parintilor.[flo] Broscuta, povesteste-ne despre voi.[pup] Dana, hai ca nu mai e mult si vei fi de 2 ori mamica.[pup] Un maaare [pup] pt puii bolnaviori. Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis,pana si afoana absoluta din mine si-a dat seama de melodia cantata de Iuli in filmuletul de pe blog....cu siguranta Santi le are cu cantatul.... Si Eva lalaie, dupa "cuvinte" cam ghicesc ce canta.... aici ma mosteneste pe mine. Ea e mai mult cu dansatul,ca Ema by Floricik, pe oriunde,pe orice melodie (si de la trici,jucarii...de cele adevarate nu mai spun) Multa sanatate Lila si Bubu, insanatosire grabnica [pup][pup][pup] mami [cit] de gemenasi [tren] [url="https://picasaweb.google.com/108518117417496356070/Vara2011?authkey=Gv1sRgCMH_kP3qorzjTA"] vara asta :) [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,va multumesc pt raspunsuri in legatura cu carnea tocata[pup] Voi face zilele astea ardei umpluti si ciorba de perisoare cu carne de vita(fara prajeala,ca e rea si pt noi!). Pt maine fac un peste la cuptor,ca tocmai am cumparat un pastrav somonizat. Plus o ciorba de vacuta(fierb oasele la ora asta). Monis,m-am uitat pe blogul tau de am capiat,dar filmuletul cu Iuli cantand nu l-am gasit[:I]. Am gasit doar o pozica de cand ii canta tati... Dai un link special si pt o blonda mai blonda? Si Alexa e mare cantareata,dar nu prea are treaba cu vocea[:D],si de obicei ea canta dupa ce incep eu- pe mine ma pune sa tac,sa se auda,cred[:D] In schimb,e maaare dansatoare! Si mare fan Shakira[:D] Oricum,cand vede pe cineva dansand,in special copii, incearca si imita foarte bine pasii,miscarile (cat poate ea,cu echilibrul ei ametit) Ca si Ema si Eva ,danseaza pe oriunde aude muzica[alcool] Gabitza,ce urat cu penele de curent,groaznic! Sper sa nu se mai repete,mai ales iarna....dar,din pacate, nu cred sa fie atat de frumos.... S-a luat si la noi curentul,dar doar de 2 ori de cand suntem aici,si doar pt cateva minute. Mult succes cu gradinita! Chiar, Dragos cum mai e cu scoala? Lili,cred ca mi-ar sta inima sa vad 40,1! Imi pare rau ca a fost atat de serios, dar ma bucur ca a scapat de febra si a acceptat sa pape[pup] Pup Lila mica,sa se insanatosesca repede,si pe Lila mare sa aiba multa putere si rabdare[pup] Alexa e destul de bine,o tuse foarte slaba si rara, si mucisori. Mananca bine,e foarte activa.... In schimb ne-a terminat cu maraiala/mofturi/toane/alintatura[alcool]. Si uite asa,astazi am experimentat aruncatul pe jos in Carrefour[bang]. Gasea ciocolatele pe langa casele de marcat,si numai acolo ar fi stat,incercand sa desfaca "caciaca". A vrut neaparat sa ii pun punga pe mana,sa ia si ea produse(cum m-a vazut pe mine ca luam cartofi). Lua un ardei,musca din el,apoi il lasa,lua un cartof,musca din el...mere,smochine...bine ca nu a luat un ardei iute! [*]My english rose [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#"] Alexa Annabelle Denise[/url] 7 Oct 2009 [*] [url="http://www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg"]Filmulet1[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8"]Filmulet2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I"]Filmulet3[/url] `Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.` Mahatma Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...