Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(722)FelicitariYlari,Stefulici!


Recommended Posts

La multi ani Mihaela![flo]Iti doresc sanatate si cea mai mare dorinta sa ti se indeplineasca! Aoleu,Yna,tu nu gasesti teste de ovulatie,si eu deja am facut fix 15 luna asta [bang][alcool][pk] ___________________________________ Iza mamica mandra de [url="http://lb2f.lilypie.com/izHxp3.png"]Timea[/url] (28.06.2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Fetelor va servesc cu o felie de tort si un pahar de ce vrea fiecare ca e ziua mea astazi, deja mi-am dat seama ca sunt batrana. Nu am sarbatorit in nici un fel, am mers la biserica, am invatat si acum cu sotul prin casa, macar imi pare bine ca nu ii vad fata soacrei ca vroia sa mergem la ea dar am insistat ca am de invatat si a renuntat, ca nici el nu e foarte bine inca in urma bautei. Va pup pe toate[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
La multi ani Miha! Tot ce-ti doresti! sa fii sanatoasa si sa faci repede bebe!!! Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Citat:
citat din mesajul lui Yna85
Bafta, Ylari! Sa ai incredere in d-na dr U si o sa vezi ca totul va fi bine!Iti tin pumnii![pup][pup][pup]
Dna dr U este minunata, m-a impresionat cat de simpatica a fost! Boon, so: treaba e pe jumatate rezolvata, dosarul dat, analizele recoltate, la 14.00 trebuie sa merg dupa rezultate. Superoperativi, nu ma asteptam . Va multumesc in special meAlex, Monique si lorena, cate un mare pupic ptr toate sfaturile minunate! Pup. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
cu mare drag Ylari Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Aloooo, ce e cu shomajul asta aici??? [alcool] Desteptareaaa, hai la o ceshcutza decafeinizata (mi-am facut si eu una cand am ajuns la sv si am varsat-o pe masa) In aceeasi ordine de idei ca cea de ieri, eu nu mai dorm de la 3.30 [alcool] daca o tzin tot asa ma transform in curand in zombie. Aoleu fetelor da alambicate mai sunt culoarele alea pe la Fundeni. Stateam si ma gandeam in metrou daca mai stiu sa ajung acolo dupa masa [:D] Tare sunt fericita ca am reusit! Mai fetelor dar ce rapid s-a miscat, n-am apucat sa-i dau ceva, sper sa reusesc dupa amiaza. O sa si vorbeasca cu mine, sau ma aleg doar cu o foaie de tratament? Imi da si rezultatele? Sau o copie? Nici nu stiu ce analize o sa-mi faca, i-a zis asistentei sa-mi ia "un dop albastru" Hai va pup. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Ylari vezi ca e rapida dr. Uscatescu iti da rezultatele, iti zice doua cuvinete (din care intelegi doar unul) si iti da papucii tre' sa alergi dupa ea s-o intrebi ce, cum, dar e pe mare viteza Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e Ylari, trebuie sa intrebi tu cand te duci, o intrebi pe dr. U, pe ce asistenta prinzi pe acolo. Dop albastru inseamna ca ti-a recoltat o eprubeta cu dop albastru, cred ca asa-s toate. In general am vazut ca recolteaza doar o eprubeta. Sa intrebi ce probleme ai, cum au iesit analizele, ce tratament vei face si cand trebuie sa mai vii, daca vii cu ecografia...cam asta. Vei regasi drumul [:)]. Mihaela, asta cu pisicile si sarcina e o poveste spusa de ginecologi. Am vorbit cu 2 veterinari care mi-au spus ca e in ordine, toxoplasma se face in general de la carne nepreparata bine sau daca gradinaresti cu mainile direct in pamant in zona unde pot circula si face caca animale (pisici, soareci). Am avut f. multe pisici in viata mea, mai ales cand eram copil si stateam in curte, atunci nu spalam pe maini dupa ce ma jucam cu ele si le mai pupam si in bot...si totusi, eu nu am nici macar anticorpi de toxoplasma, adica nu am avut niciodata boala. Din pacate ginecologii au ramas cu fixul asta...dar uita sa spuna ca sunt foarte multe plante pe care nu trebuie sa le consumi (ma refer la ceaiuri), sau anumite branzeturi, etc. P.S.: Motanul Jim e OK, se simte bine, toarce, mananca, face pishu' si doaaaaarme la caldurica...e un dulce, i-am dat cateva boabe si inainte sa le manance, m-a lins pe mana, m-a emotionat total. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Ce harnicute sunteti voi de dimineata! Eu am fost plecata la o conferinta si m-am intors azinoapte pe la 2 si acum abia am reusit sa o duc pe Sara la gradi. Multumesc mult de primire! Sa dea DD bebici sanatosi tuturor! Mihaela, la multi ani! Chiar si cu intarziere! Si sa vine II cat mai repede![pup] Stefulici, stiu ca 2 luni e putin, mai ales in comparatie cu experientele voastre. Nu mi-a fost clar daca am avut nsau nu ovulatie, dar cert este ca chiar daca a fost nu s-a produs in perioada standard. Altfel, ziceam ca sunt z1, insa in afara de spoting sambata si f. putin ieri, n-am mai avut absolut nimic. Lore, parca tu intrebai de Maglavid. Eu am fost acolo in vara, la manastire. Este o constructie noua, dragutica, dar mai e mult de munca la ea, in special la curte. Stiu ca ar trebui sa fie o salcie cu chipul Domului pe ea - locul unde s-a aratat. N-am ajuns sa o vad. Eram cu un grup de prieteni, dintre care unul viitor preot. Iar remarca lui a fost "Daca Dumnezeu este intr-o singura salcie, pe celelalte cine le-a facut? Dumnezeu este in fiecare dintre ele." Ce am auzit si citit eu este despre Manastirea Namaiesti (in prahova), unde este o iacoana a Maicii Domnului facatoare de minuni. Oricum necunoscute sunt caile Domnului, asa ca tu singura stii ce e cel mai potrivit pentru sufletul tau. Iulia, mami de [8**] Sara Andreea http://saraandreea.shutterfly.com/36?startIndex=0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha la multi ani si visul [bibe] sa ti se indeplineasca cat mai repede! Eu declar Z3 si o programare la HSG in ziua 12,stiu ca e tarziu dar nu am gasit mai devreme. [pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioana_r2005
Buna dimineata!eu am mari emotii de la 10 am programare la ecografie sa vedem ce a fi!starea mea e tot asa ink tot nu mia venit deci eu inca sper sa fie cu ochisori!imi pare rau ca abia maine o sa pot sa va spun rasp pt ca de acolo ma duc direct la munca pana deseara la 10.va pup si sa-mi tineti pumnii!!!!![pup][pup] as vrea sa fiu [gravi]
Buna dimineata, fetelor! O saptamana cat mai usoara! Ioana, BAFTA, sa fie cu ochisori![olala][olala]Iti tinem pumnii! Poate reusesti sa intri sa ne spui si noua, chiar daca va fi tarziu! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Fetelor va servesc cu o felie de tort si un pahar de ce vrea fiecare ca e ziua mea astazi, deja mi-am dat seama ca sunt batrana. Nu am sarbatorit in nici un fel, am mers la biserica, am invatat si acum cu sotul prin casa, macar imi pare bine ca nu ii vad fata soacrei ca vroia sa mergem la ea dar am insistat ca am de invatat si a renuntat, ca nici el nu e foarte bine inca in urma bautei. Va pup pe toate[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
La multi ani Miha! multa sanatate, fericire si cat de curand bebe la purtator![pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...