Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(722)FelicitariYlari,Stefulici!


Recommended Posts

Ylari, ma bucur ca ai rezolvat cu analizele. [ruga] sa iasa totul bine si sa ai o sarcina fara probleme. Cu tratamentul potrivit o sa iti poti tine minunea in brate peste 9 luni. Ioana, tinem pumnii la eco! Si eu am avut pisica cat am stat la mama acasa. Acum a devenit pisica familiei, dar altfel a invatat cu mine din clasa a 7-a si pana am terminat facultatea si m-am casatorit. Cand am ramas insarcinata cu Sara insa nu m-am mai atins de ea pt ca nu aveam anticorpi la toxo. Stiu ca nu e o regula sa iei de la pisici, dar dupa experienta cu varicela din primavara nu pot decat sa suflu si in iaurt. Iulia, mami de [8**] Sara Andreea http://saraandreea.shutterfly.com/36?startIndex=0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata si de la mine fetele si o saptamana usoara tuturor. Eu acum am terminat de recuperat din urma caci ati fost tare active peste weekend, ceea ce nu e rau deloc[pup] Kimi, ovulatia mea cred ca a fost aseara judecand dupa mucus. Deci suntem colege de suferinta in urmatoarele doua saptamani pana vedem daca vine bebe luna asta ori ba. Fetelor, eu sunt ciudata. M-am decis. Desi am CM regulat la 28 de zile si vine cu exactitate de ceasornic, ovulatia mea e cred tarzie. Abia ieri, deci in ziua 16 a aparut mucusul transparent. A fost prima oara cand am urmarit cu atentie cum e. Pana aseara era asa ca lotiunea de corp ( imi cer scuze pentru detalii dar incerc sa-mi cunosc organismul mai bine ). Ieri seara era ca albusul de ou asa ca am trecut la prestat.[:D] Ma si resemnasem pentru ca am fost plecati in weekend si dupa calcule ovulatia trebuia sa fie pe 14 dar se pare ca e mai tarziu. Poate avem noroc de data asta si va trebui sa ma las de fumat [:)] Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioana_r2005
Buna dimineata!eu am mari emotii de la 10 am programare la ecografie sa vedem ce a fi!starea mea e tot asa ink tot nu mia venit deci eu inca sper sa fie cu ochisori!imi pare rau ca abia maine o sa pot sa va spun rasp pt ca de acolo ma duc direct la munca pana deseara la 10.va pup si sa-mi tineti pumnii!!!!![pup][pup] as vrea sa fiu [gravi]
Ioana bafta multa la dr, sa dea Domnul sa vi cu vesti bune! In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza ! Iulia bine ai venit si sedere cat mai scurta pe aici! Offfff fetelor pe mine ma cuprins o raceala de toata frumusetea, ma doare capul si gatul, aseara am luat un paracetamol sinus ca nu mai puteam si dimineata am citit ca este interzis in sarcina, ma gandeam ca poate s-o prinde si la mine luna asta si nu vreau sa iau ceva care sa imi faca rau. O sa beau astazi mai multe ceaiuri cu lamaie .....si altceva ce as mai putea sa iau pentru raceala? Sunt z7 dupa ovulatie. Va [pup] pe toate In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Neatza ! Iulia bine ai venit si sedere cat mai scurta pe aici! Offfff fetelor pe mine ma cuprins o raceala de toata frumusetea, ma doare capul si gatul, aseara am luat un paracetamol sinus ca nu mai puteam si dimineata am citit ca este interzis in sarcina, ma gandeam ca poate s-o prinde si la mine luna asta si nu vreau sa iau ceva care sa imi faca rau. O sa beau astazi mai multe ceaiuri cu lamaie .....si altceva ce as mai putea sa iau pentru raceala? Sunt z7 dupa ovulatie. Va [pup] pe toate In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Imi pare rau pt raceala ... eu stiam ca paracetamolul e bun in sarcina [pup] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky,poti sa iei paracetamol simplu,nu sinus.In rest,si eu tot cu ceaiuri ma tratam. Mrenescu,deci si tu ai avut Z1 in 1 oct?[:D]Eu am CM de douazecisi noua zile-nu-mi merge tasta noua [:D]-si eu credeam ca am ovulatie mai devreme,si uite ca luna asta e Z17[bang].Tin pumnii sa fie cu ochisori! Ieri m-am luat si pe mine o durere de cap crunta,si am baut o fiola de algocalmin la servici...mi-a dat o colega,ca nu mai rezistam...si in momentul in care am inghitit mi-a stat inima in piept,ca e tare nociv...sper sa nu afecteze,mai ales ca era inainte de ov.[alcool] ___________________________________ Mamica mandra de [url="http://lb2f.lilypie.com/izHxp3.png"]Timea[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor[pup] o saptamana usoara va doresc si eu[flo] si la noi e frig...e soare,dar e frig...si eu aseara am fost lovita de o durere de cap de imi venea sa innebunesc.nu am luat nimik si abia am adormit.nu stiu de la ce m-o fi durut[:-/] in fine,sper sa nu se mai repete figura[:D] ieri a nascut o prietena si am fost la spital.a nascut normal,bebe somnoros,i lene si sa pape[:D]...ce diferentza e intre nasterea naturala si cezariana(era in salon cu o fata care a nascut vineri prin cezariana...saraca abia se misca).eiii cine poate,poate[:D] pupici tuturor[pup] CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Ieri m-am invrednicit sa imi aduc ghivecele cu flori in casa, ca e prea frig de acuma pe balcon. Am crezut ca innebunesc azi dimineata cind m-am dus la baie, am avut urme de spotting pe hirtia igienica (sorry daca prea multe info). Am inghetat! Nu se poate, mai am doar citeva zile pina in spatamina 12, dupa care osa indraznesc si eu sa respir mai usor... Am fost de urgenta la doctor, din fericire bebe e bine, da din minute si din capusor, dar am usoare contractii si mi-a dat doua saptamini concediu medical. Plus magneziu. Doamne ajuta-ma sa fie bine bine, nu mi-l lua si pe copilasul asta![q] Fetele gravidute, sarcina usoara in continuare si aveti grija sa nu faceti efort! Celorlalte fete o zi frumoasa si sa vina bebe cit mai repede! [pup] 11+ Doamne ajuta ! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Miha la multi ani si visul [bibe] sa ti se indeplineasca cat mai repede! Eu declar Z3 si o programare la HSG in ziua 12,stiu ca e tarziu dar nu am gasit mai devreme. [pup] dana si eu ma pregatesc de HSG(sa vad cum stau cu banii pana vine cm).Doamne ajuta![pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...