Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(722)FelicitariYlari,Stefulici!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaela la multi ani!! Fetelor eu sunt z3, vad ca ma tin de mana cu dana, doar ca eu nu ma programez la nici o hsg. Am obosit de numarat, calculat si efectiv gandit non stop la bebe. Vreau sa iau o pauza. Sunt cu moralul la pamant [q][q] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28714c"]grafic TB[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irmaria ca de obicei suntem de manuta[bang][flo] Asta e...eu stiam ca nu e bebe, e imposibil sa nu te simti un pic diferit cand esti [gravi] N-am fost niciodata dar asa cred. Codra tu unde faci HSG? Eu ma duc la Medicover,cred ca o sa am emotii...pana la urma nu e ceva ce faci zilnic,gen un control. O sa incerc sa fiu calma,sa ma stapanesc acum sa vedem daca imi reuseste. Tzuky sper sa fie bine,stai linistita in pat. Am o prietena care pana la 3 luni a sangerat aproape zilnic si acum totul e ok,are 4luni si jumatate. Sa ai incredere ca va fi bine.[pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CODRA74
Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Miha la multi ani si visul [bibe] sa ti se indeplineasca cat mai repede! Eu declar Z3 si o programare la HSG in ziua 12,stiu ca e tarziu dar nu am gasit mai devreme. [pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
CODRA
mi s-a amestecat mesajul[bang]ce tuta sunt[:I] dana bafta la HSG!spuneam ca si eu ma pregatesc de HSG.eu am mai facut acum 2 ani dar acum trebuie sa-l repet.atunci a fost foarte traumatizant,dar acum m-am linistit ptr. dr mi-a zis ca imi face cu anestezie.Doamne ajuta! CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru incurajari! [pup][flo] Sunt cuminte, gata![flo] Nu stiu cine a povestit ca are test de ovulatie pozitiv si era ingrijorata ca nu a prestat la timp: eu, in luna in care am ramas, am prestat o singura data (asa a fost sa fie), exact in dimineata de dupa testul de ov. pozitiv, apoi deloc. Plus ca am si sarit la dus imediat dupa (trebuia sa plec la munci). Nici nu ma gindeam ca o sa se prinda ceva. Asa ca stai linistita si incearca in seara asta, inca nu e tirziu. Daca bebe vrea sa vina, vine el, indiferent de calculele noastre. [pup] 10+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine fetele. Suntem asa de multe ca nu mai apuc sa raspund la fiecare in parte[:I] Va doresc o saptamana frumoasa si plina cu zambet! Ufff Tzuky, mi-au dat si mie lacrimile la ce ai scris[q] (cuvintele tale erau si ale mele cand mi-au aparut primele pete de maronii, si mi-a rascolit amintirile[q]). Ma bucur ca [bibe] e bine in burtica, si ma rog ca micuztul sa stea in burtica mamii pana la 40saptamani si iti vei tine in sfarsit si puisorul[copil] mult asteptat in brate[:)]. Dar stii ce cred eu de petele maronii? Poate fi tocmai ce spui tu, inca un pic si atingi 12saptamani. Poate e un semn ca ai trecut de pericolul cel mai mare, ca stii doar ca de la 12 saptamani placenta ia controlul. Si poate de asta a iesit petele[:D]. Stai linistita si cat mai putin efort fizic.[pup][pup] Mrenescu, e prima zi cand vezi albus de ou? S-ar putea ca si azi si maine sa mai fie albus de ou. Depinde de fiecare organism in parte, la unele dureaza vreo3zile mucus la altele doar 1 zi. "Lotiunea de corp" care ai avut-o dinainte de mucus de albus de ou, e un fel de cremos+albus, nu? Ala e primul semn ca ai intrat in perioada fertila, pt ca incepe mucusul cel mai fertil! (info asta o am dintr-un articol, cum o regasesc v-o las si voua[pup]) Albusul de ou apare doar inainte de ovulatie si un picutz in ziua ovulatiei, si cand vedeti a 2 nu mai e albusul ala, sa stiti ca deja a avut loc ovulatia. Aaaa, inca ceva[:D]. Durerea de cap! Eu am observat ca cu 2zile inainte de ovulatie persista foarte puternic durerea de cap! Mai ales cand scade TB. (eu asa am observat la mine in ultimele 2 luni-- poate si voi ati observat asa la fiecare din voi, sper sa va fie de folos acest info[:I]) Tin pumnii pt bebe si peste 2 saptamani sa fie cat mai multe II liniute! Maria imi pare f rau pe rusi [:(][grup]. Nu-ti pierde speranta[pup] edit: articolul despre mucus cervical(pt Mrenescu si altele care sunt la inceput[pup]) http://www.feminitate.org/2009/03/fam-mucusul-cervical-3/
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codra cat de traumatizant? Da-mi cateva detalii....pe cine am mai intrebat a zis ca doare f tare cand introduce substanta,apoi nu mai doare. Irmaria trebuie sa te aduni,e ok sa iei o pauza..eu de 3luni nu mai iau tincturi,nu mai fac teste de ovulatie si nu mai imi e asa greu cand vad ca iar a venit CM. Fac HSG-ul asta ca mi-a recomandat doctorita sa vedem ce si cum dar in rest stau cumintica. Eram prea stresata cu monitorizarile si nu cred ca rezolvam ceva. Bebe vine greu,dar tre sa vina odata si odata! [pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...