Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(722)FelicitariYlari,Stefulici!


Recommended Posts

ylari, cunosc..... e foarte bine ca vrei sa faci homocisteina cand mergi la medic pt eco sa-i zici neaparat si de trombofilie sa se uite mai atent la eventuali trombi d-na dr are zile bune si altele mai putin bune poate ai prins-o intr-un moment mai aiurea... crede-ma ca eu cand am fost prima data ma facut sa plang de fata cu toata sala, a inceput sa tipe la mine si multe altele... tu respecta tratamentul si ai grija de tine pup fetele[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Voua vi se pare normal Inr ul 1,18 rezutatul iar maxim este 1,2? Vi se pare normal? Si trimiti asa un om acasa doar ptr ca are o singura sarcina pierduta? Nu stiu ce sa fac fetelor? Nu stiu ce sa fac simt ca trebuie sa fac ceva ca sa nu pierd si copilul adta si n stiu incotro sa o apuc YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ylari, nu te mai stresa asa de tare, ca ii faci rau la puiut. Am vazut ca bebe simte cind mama e nelinistita. Stiu ca e usor de zis, greu de facut. Daca ti se pare ca nu esti tratata corect de medicul tau, fa-ti simplu programare altundeva. Intotdeauna este bine sa ai si o a doua opinie. La mine, pe fisa de analize la a doua sarcina, era cu rosu valoarea din dreptul rujeolei, si m-am speriat ca stiam ca e periculos sa am rujeola in sarcina. Am sunat-o pe mama in RO si mi-a spus ca am avut, iar apoi si medicul mi-a zis ca analiza arata imunitate, nu e un semn de alarma. Dar ca si tine, nu am fost linistita citeva zile. Daca mergi la alt cabinet, intreaba si de acele valori LA1/LA2...sa nu fie lupus anticoagulant. Habar n-am, poate fi orice. Stai linistel in seara asta, ca in citeva ore nu are ce sa se intimple, mergi maine cu saru mina la alt medic si nu da plicul cu analize, arata-i singura unde si ce te nedumereste pe foitele tale. Eu sunt moldoveanca nebuna si i-am zis ca nu ies din cabinet pina nu sunt lamurita. [pup] si ai incredere ca o sa fie bine! 10+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu stiu tzuky unde sa merg ca acum m-as duce acolo. Alex parca tu mi-ai zis ca Ciochinaru Mihai de la medlife se pricepe la trombofilie. Lupus anticoagulant l-am facut pe opt august la synevo si a iesit negativ. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tzuki, e corect ce zici tu dar aici e o mare problema tipa (doctorita) de care vb ylari e unica e singura pe tara care se ocupa de mutatiile astea si care se baga la femei insarcinate eu am fost la hematolog aici in oras la mine si tot la ea ma trimis ca el e depasit si eu am vrut dupa incidentul ala sa merg in alta parte si am tot cautat dar nu am avut de ales, a trebuit sa ma intorc tot la ea si sa suport orice ar fi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
tzuki, e corect ce zici tu dar aici e o mare problema tipa (doctorita) de care vb ylari e unica e singura pe tara care se ocupa de mutatiile astea si care se baga la femei insarcinate eu am fost la hematolog aici in oras la mine si tot la ea ma trimis ca el e depasit si eu am vrut dupa incidentul ala sa merg in alta parte si am tot cautat dar nu am avut de ales, a trebuit sa ma intorc tot la ea si sa suport orice ar fi
Lore, te cred, nu zic nu - tu mai intotdeauna ai dreptate, esti o femeie cu capul pe umeri si ai si pregatire medicala, nu ma incumet sa te contrazic[pup] Pe de alta parte, imi vine greu sa cred ca in Bucuresti exista doar un singur medic cu specializarea trombofilie. Inafara de dna dr. U, am auzit si despre un dr. Epure care a urmarit sarcini ale pacientelor cu deficit de proteina S, dr. Badiu de la Municipal, care a tratat gravide cu sindrom antifosfolipidic...Ai putea, Ylari, sa te duci la un hematolog, e drept ca nu are specialitatea ginecologie, dar poate te-ar putea lamuri cit de cit despre rezultatele analizelor. Hai, capul sus ca va fi bine! [pup][pup][pup] 11+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai tzuki nu-mi vine sa cred.... daca e vb de dr epure care lucreaza si la medlife...[bang][bang][bang][bang][bang] vai ce ma enervat dr ala cel de care vb eu este medic ginecolog, poate l-am prins eu in momente proaste dar.... la prima sarcina am mers pe la 6 sapt la el la prima ecografie... mi-a zis imediat ca am extrauterina si ca trebuie sa ma opereze eu eram la pamant, apoi ma intreaba ironic daca imi doresc copilul[bang][bang][bang] ma uitam asa la el si cu ultimele puteri i-am raspuns cu un DAAA categoric la care el ma intreaba "dar macar esti casatorita?"[bang][bang][bang][bang][bang] dar care era problema si daca nu eram, era treaba lui, el era dr ginecolog nu consilier[bang][bang][bang] si cand de fapt cu pozele de la ecografia facuta de el am mers si la alti dr care mi-au aratat exact unde e sarcina, dar el nu a vazut-o[bang][bang][bang] putea de pe atunci a-mi dea ceva tratament sau macar sa-mi zica de urgenta sa-mi fac analizele dar pe ei il interesa starea mea civila mi-a zis ca nu are nici o sansa bebe ca e extrauterina etc etc... am auzit si eu de dr badiu de la sp universitar dar nu am fost niciodata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut trei programari [:D] prima poimaine la medicover, a doua luni la medcenter si inca una martea viitoare, maine imi fac oricum homocisteina si beta sa vedem ce si cum. Sper sa fie bine YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tzuki, te pup[pup] ai grija de tine si nu mai ridica nici un gram, mai ales ca tu ai probleme cu sustinerea ai mai multa grija de tine cu tot respectul dar nu prea ai nimerit-o pe aia cu "o persoana cu capul pe umeri" cine? eu? [wow][wow][wow] te inseli amarnic, din pacate chiar nu merit astfel de cuvinte, nu merit aprecierea ta, a voastra sunt slaba, renunt foarte usor, ma dau batuta la primul hop....[bang][bang][bang][bang] eu nu eram asa dar asta sunt acum....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Kimmy
Mrenescu,as vrea sa spun ca rezistam eroic,dar eu sunt slllaaabaaa,nu rezist asa de mult nici sa ma impusti,am zis maaaaxim pana in 24 rezist [:D].Intre timp,o sa astept semne ca as fi.La sarcina cu Timea ma dureau foarte tare sanii,neobisnuit,cum nu am simtit niciodata.Eram sigura ca sunt gravi,de aceea am si testat asa devreme. M-am uitat si la tsh,deci aceeasi recoltare de sange,sapt 16 de sarcina 12,03 si val de referinta 12-22...deci daca la mine in sarcina avea valori normale,asta oare inseamna ca ceva nu e in regula?[alcool] ___________________________________ Mamica mandra de [url="http://lb2f.lilypie.com/izHxp3.png"]Timea[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
N-as vrea sa te induc aiurea in eroare, nu sunt medic. Ideea e ca atunci cand am fost eu diagnosticata TSH-ul meu era aproape zero. Si am citit ulterior ca in sarcina creste foarte mult deci analizele nu mai sunt tocmai relevante. Dar ca sa stai linistita, acum, cand stii clar ca nu esti insarcinata fa un TSH si o tiroxina libera si vezi daca esti in valori. Asa stii o treaba. La synevo iti dau rezultatele in aceeasi zi. Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...