Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(722)FelicitariYlari,Stefulici!


Recommended Posts

Buna, fetelor! Iulia, bine ai venit! Sper ai o sedere cat mai scurta! Bob, ma bucur ca esti bine![pup] Kimmy, luna asta o sa fie cu ochisori pt tine![olala][olala] Lorena, si eu am inceput de ieri prestatul[8D], eu sunt z10, sper sa mergem impreuna luna asta la odisee, ce perfect ar fi![olala][olala][olala] MeAlex, ce mai faci? Ce ai rezolvat cu pisicu? Ylari ma bucur foarte tare cand lasi mesaje si pupici de molipsire. Speram sa prinde din ei cat mai multe fete de aici![pup][pup][pup] Va pup pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna [pup] Dau de baut si de mancat [bere][berica][pepsi][papica]... I-au iesit actele motanului meu, este oficial al nostru, posesor de buletin si pasaport... dupa 2 ani de incercari, am reusit, adoptia s-a sfarsit [pk] In rest nimic, astept cuminte ovulatia sa vina, daca s-o indura luna asta [:D] Yna, vrei tu sa adopti pisicul? De intrebi la Alex? [:D] Ah si un calduros "Bine ati venit!" noilor aspirante aspirante si fuguta la odisee. [flo] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna [pup] Dau de baut si de mancat [bere][berica][pepsi][papica]... I-au iesit actele motanului meu, este oficial al nostru, posesor de buletin si pasaport... dupa 2 ani de incercari, am reusit, adoptia s-a sfarsit [pk] In rest nimic, astept cuminte ovulatia sa vina, daca s-o indura luna asta [:D] Yna, vrei tu sa adopti pisicul? De intrebi la Alex? [:D] Ah si un calduros "Bine ati venit!" noilor aspirante aspirante si fuguta la odisee. [flo] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Felicitari ptr adoptie! Convietuire placuta![:D] 2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum ni l-a adus doctorita acasa. Motanelul e treaz, e bine, usor ametit. Ii cade putin fundul cand merge, il tin in cutia de transport pana isi revine total. Trebuie sa stea pe jos, sa nu sara ca sa nu se loveasca pana isi recapata total echilibrul. Am avut niste emotii groaznice azi. Asteptam sa ma sune doctorita cand a terminat operatia...cand m-a sunat, nu mai aveam voce, noroc ca a zis ea din prima: "E bine!"...apoi am mai avut ceva emotii ca nu se trezise bine...of, bine ca a trecut cu bine de pasul asta. A fost cel mai varstnic motan operat de dr noastra. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Ylari e rau cu insomnia asta.Sper sa nu te tina prea mult.Sfat:nu mai aprinde becul cind mergi la baie,fa pe intuneric-ca pisica[alcool](glumesc) Bettercy- esti draguta.Funny ca povestesti de public library:Io mi-am cumparat ieri un copy paper box plin cu carti uzate de la library si am dat $1.00.Ei au la fiecare 3 luni used books sale(in general donate tot de cititori).Si din cind in cind fac o epurare si in rafturile lor.De multe ori mi-am luat carti nou editate de acolo(my sister's keeper,under the toscan sun,Irving Sone am prins doua volume,etc).Si eu fac ca alti cititori-le citesc si le duc inapoi.Asa nu umplu casa cu carti(desi ursu mereu zice: iar aduni?)si face si public library fonduri. Mihaelafat- bafta mare cu prestatul.Sa fie cu noroc prima luna de incercari. Gabyv,Mealex pupicei pt.motanei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Buna seara, fetelor ! [pup] Am intrat sa vad cine ce mai zice. Vad ca avem de toate: - gravidute [olala] [pup] - z1 [q] dar va trimit [pup] de sustinere - fete in prag de testare [olala] va tin pumnii, sa fie II Eu sunt binisor, chiar. De obicei in zilele astea de inceput de cm eram deprimata total, acum am iesit pe la ikea, prin mall... chiar i-am zis sotului ce ma bucura ca macar o data pe luna iesim si ne rasfatam putin. [:I] Stiti voi, e ziua aia din luna cand vine...salariul [:D] Mi-am luat si ova-mit (ca nu aveau closty), le incep maine, in z5. Va pup, aveti grija de voi ! [pup] Kisses, Bettercy [pup] Wishing for rainbow baby dust !
Imi pare asa de rau, chiar nu ma asteptam sa iti vina. Bine ca tu esti bine si ai trecut peste ziua 1.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IuliaCospy
Va urmaresc de ceva vreme dar abia acum i-am luat inima in dinti sa va scriu. Am intrat in primul rand sa le felicit pe Stefulici si Ylari pt cele 4 liniute! Ma rog sa iasa cant mai repede 2 liniute la toata lumea. Povestea mea? Am nascut o printesa minunata in noiembrie 2008, iar in primavara aceasta ne-am gandit ca ar fi un moment bun sa ii facem un fratior sau o surioara. Am ramas insarcinata in februarie, doar ca in acelasi timp la gradinita unde mergea Sara a fost epidemie de varicela si bineinteles ca a facut si ea. eu am intrebat in toate partile daca am facut si toata lumea m-a asigurat ca da. Intr-un final, cand am aflat ca exista totusi un test pt evaluarea anticorpilor, l-am facut dar era prea tarziu. A iesit nerelevant si la cateva zile au aparut si la mine semnele de varicela. Din pacate toti cei 4 medici cu care am vorbit nu mi-au dat nicio alta sansa... pe 1 aprilie am trait cea mai crunta zi din viata mea... Acum incercam sa o luam de la capat, desi rana inca nu e complet vindecata. Incercam deja de 2 luni, dar bebe se lasa asteptat. Primele doua dati a iesit din prima, acum ... Eu am ovare micropolichistice si uter retrovers, iar dupa ce am pierdut bebele dr. mi-a zis ca daca nu reusim in 6 luni, atunci sa ma duc sa vedem ce putem face. Imi este foarte teama. Acum sunt din nou z1. Va imbratisez cu drag si sper sa plecam impreuna, cat mai curand la odisee. Iulia, mami de [8**] Sara Andreea http://saraandreea.shutterfly.com/36?startIndex=0
Bine ai venit, spearam sa pleci cat mai repede la odisee.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Kimmy
Stefulici am prestat de ne-am saturat amandoi deja [:D].I-m zis la tati ca diseara vrem nu vrem mai prestam o data sa prindem outzul [alcool] ___________________________________ Iza mamica mandra de [url="http://lb2f.lilypie.com/izHxp3.png"]Timea[/url] (28.06.2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Bravo, sa vezi ca iese un bebel din toata treaba asta. Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Yna85
Buna, fetelor! Iulia, bine ai venit! Sper ai o sedere cat mai scurta! Bob, ma bucur ca esti bine![pup] Kimmy, luna asta o sa fie cu ochisori pt tine![olala][olala] Lorena, si eu am inceput de ieri prestatul[8D], eu sunt z10, sper sa mergem impreuna luna asta la odisee, ce perfect ar fi![olala][olala][olala] MeAlex, ce mai faci? Ce ai rezolvat cu pisicu? Ylari ma bucur foarte tare cand lasi mesaje si pupici de molipsire. Speram sa prinde din ei cat mai multe fete de aici![pup][pup][pup] Va pup pe toate!
Si eu sunt ziua 9 si am vazut deja o secretie care nu aparea asa repede. Sper sa nu ovulez repede ca eu de obicei in ziua 16 ovulam si programarea la eco o am joi in ziua 13[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex, ce bine ca motanelul e bine. Gaby, ma bucur ca ai reusit adoptia. Eu nu am animale de casa, imi venise ideea sa-mi iau un caine mai acum cateva saptamani. Apoi i-a murit cainele unei prietene saptamana trecuta si m-am mai linistit. A fost o tragedie in familia ei. Copiii au fost asa de afectati, pana si sotul, care e un tip foarte tare, a suferit. Ca o chestie amuzanta/trista, au facut si consiliu de familie ca sa decida ce sa faca cu inmormantarea. Sotul si baiatul au vrut sa-l incinereze si cenusa sa o imprastie la ei in gradina, fetita a vrut sa-l inmormanteze in gradina lor iar mama sa-l inmormanteze in curtea parintilor ei, ca sa fie inmormantat cu cainele parintilor, care a murit si el si cu care a fost prieten. Dupa indelungi discutii l-au inmormantat in gradina parintilor ei in caz ca acest caine are un suflet si ca vrea sa aiba un suflet pereche langa el. Felicityhope, mai dam idei, ma bucur ca scrii ce carti citesti. Chiar te rog sa scrii de cate ori citesti ceva si iti place. Eu cautam The Help ieri, au avut 60 de copii digitale in libraria mea si toate imprumutate. Sa stii ca ma gandeam s-o donez la biblioteca cand o termin. Foarte buna ideea cu donatiile mi-ai dat. Astazi fac curatenie printre rafturi. Ca sa nu mai strang maculatura prin casa, mi-am cumparat Kindle si il ador, cumperi carti online la jumatate de pret si in plus acum pot sa imprumut de la biblioteca direct pe kindle, nici nu trebuie sa ma ies din casa. Ti-l recomand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...