Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fara burtica


Recommended Posts

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu zic ca poti face abdomene la 9 luni dupa cezariana dar nu asa vei da burtica jos. Din pacate. Abdomenele sunt pentru tonifiere nu dai stratul de grasime jos facand abdomene. Pentru asta trebuie miscare sustinuta (aerobic, inot, alergat si ce-o mai fi) de minim 3 ori pe saptamana si dieta. Eu merg la sala de un an de 3 ori pe saptamana si nu am slabit nici juma de kil. Dar ma mentin [^] [:D] Dar merg doar de 3 ori si de mancat mananc orice, oricat si oricand. Asta la mine. Desigur ca la alte persoane poate ca functioneaza altfel organismul. Sunt care dau jos doar cu dieta, eu doar cu dieta nu slabesc si asa cum am povestit nici doar cu sport. Dar de cand sunt eu pe forumul asta nu am auzit pe nimeni sa vina si sa spuna ca face doar abdomene si asa a dat burta jos. [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce recomandati unei persoane care depune preponderent in zona abdomen ,fund si coapse,adica subsemnata. De azi ma apuc de dieta ,insa daca fac pt zona asta exercitii nu-i mai bine ? Androix,totusi cred ca desi mentii nr de kg ,masa musculara e diferita si kg sint dispuse altfel.Oricum nu inteleg cum ati capatat dependenta asta de sport ,cum v-ati adaptat programul sa va permita sa mergeti la sala si cum gasiti motivatia .Eu de multe ori spun ca ma apuc si pe traseu imi piere elanul. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Ei, nu sunt eu in masura sa fac recomandari, povestesc despre mine. Dar tot aerobic, alergare, inot as spune ca ti-ar face bine. COmbinat cu dieta imposibil sa nu ai rezultate. Alergatul e misto, dar in sezon ca sa zic asa. Nici atunci ca in toiul verii daca nu mergi la 6 dimineata deja e atat de cald incat risti sa lesini alergand. Eu pana la urma am ales sa fac aerobic, mi-am gasit o sala in drumurile mele care spre bucuria mea are program dimineata, ca multe nu au si am mers pur si simplu! Fara scuze, fara motive sa ma pacalesc singura, fara nimic. Initial m-am dus sa slabesc, inca vreau sa slabesc, dar m-am convins ca daca mananc in continuare la fel nu fac nimic, dar ma simt atat de bine sa fac miscare de 3 ori pe saptamana. Acum sunt atat de incantata ca merg, cand lipsesc din cine stie ce motiv (saptamana trecuta am lipsit miercuri pentru ca am mers cu copiii la medic) imi pare rau, simt ca-mi lipseste ceva. A durat mult pana mi s-a intiparit acest obicei, semn ca nu excelez la perseverenta. Cert e ca daca am vrut am facut tot psibilul sa pot sa ajung. Mi-am ales sala in zona pe unde umblu, si imi fac programul in asa fel incat sa ajung. E ceva care e batut in cuie. Imi fac programul in functie de orele de sport, ma duc la sport si pe urma decurge ziua, nu invers sa merg la sport daca mai ramane timp si chef. Merg dimineata ca atunc imi place cel mai mult si in plus nu am timp sa ma gandesc ce alte lucruri as putea face in loc sa merg la sala. Si sunt uimita sa vad acolo oameni care vin frecvent, care nu ca nu sunt grasi ci sunt chiar foarte slabi. Si totusi vin de 2-3 ori pe saptamana, dimineata, fie ploaie fie vant. Si ma impulsioneaza si pe mine cand ii vad. Acum sunt in stadiul in care chiar cred ca obiceiul de a face miscare a ramas intiparit undeva si nu o sa mai renunt la el, iar zilele astea ma gandeam sa incep sa imi intiparesc un alt obicei si sa nu mai mananc dupa 6 seara no matter what! SI un an daca imi ia pana imi intra in reflex si tot sunt castigata [:D] Edit: si pentru motivatie dimineata inainte s-o sterg la sala ma mai delectam la subiectul abdomen extra plat. Parca nu l-am mai vazut. [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul este ,dar s-a transformat intr-un fel de conversatie intre amice. Eu dimineata nu pot ,sub nici o forma.Ma scol ma imbrac ,duc copilul la scoala si apoi repede la servici.Acum vreo 4 ani ,cind aveam un abonament pe care nu vroiam sa-l pierd am fugit intr-o pauza ,dar eram transpirata toata ,cu parul ud si cind m-am intors era vizibil fenomenul.[:D] Dupa amiaza ma apuc de lectii ,mai fugeam la karate ,sah ,parc si alte minuni si doar seara as putea ,pe la 8 sau 9 ,dar parca nu-mi vine sa mai ies. Aseara am facut acasa 27 min ,15 min stepper si 12 min pilates ,dupa care am picat doborita.Fac si in seara asta macar o jumatate de ora. N-am resimtit nici o febra musculara ,semn ca n-am lucrat din greu muschii mei atrofiati,deci efect zero,nu? dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal! Imi place subiectul asta[pk] Si la mine tot asa se depune surplusul ....colacei (mama lor de colacei!!)E foarte important sa nu papam dupa orele 18 sau max 19 seara. Si cantitatile de papa sa fie cat mai mici(eu de multe ori cand ma ridic de la masa imi zic:...''oare de ce a trebuit sa dau gata tot din farfurie??"...si apoi zic:''tura viitoare am eu grija" dar pana data viitoare uit normal[:I][bang] De vreo cateva zile am inceput sa ''bag la ghiozdan'' iarasi paine( din cauza de stres si multa ceapa si usturoi!) Va multumesc ca m-ati facut sa ma gandesc sa iau masuri...gata ca painea si papatul dupa orele 18,30![:)][flo] Va pup fetele ![pup] [si-eu]Mihaela,mami de ingeras Cosminiq[bonjovi][pup][hagi] Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain) http://bazar.desprecopii.com/browse.asp
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, eu stiu ce sa zic cu abdomenele??!![:-@] Zic si eu sa ai macar 1 an de la cezariana[:)]Dar mai bine sa iti spuna parerea lor fetele care au nascut prin cezariana..chiar nu stiu daca e bine[aerob] pup[pup] [si-eu]Mihaela,mami de ingeras Cosminiq[bonjovi][pup][hagi] Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain) http://bazar.desprecopii.com/browse.asp
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Androix
[:)] Eu pana la urma am ales sa fac aerobic, mi-am gasit o sala in drumurile mele care spre bucuria mea are program dimineata, ca multe nu au si am mers pur si simplu!
Spune-mi si mie te rog unde e sala asta? Caut si eu o sala care sa aiba sedinte de aerobic, pilattes..orice ... dimineata. Eu nu reusesc sa ma tin de alergarea pe banda...niste sedinte organizate mi-ar trebui, acolo sigur as merge. Pana acum am gasit sali care deschid la 8..dar niciuna care sa aiba sedinte de aerobic dimineata, peste tot incep la 5 pm.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...