Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (27)


Recommended Posts

July, mersi de sfaturi. deja sunt plina de perne in jurul meu: intre picioare, sub burta si la spate, ca sa nu ma intorc pe spate in somn ca fac carcei cand dorm pe spate. la urmatoarea perna a zis al meu om ca se muta in alta camera. si doar pe stanga pot sa dorm, cum incerc macar pe dreapta iau niste pumni si genunchi prin burta de efectiv ma doare. eram exasperata ca misca prea mult si violent bebelasha, dar dupa discutii cu alte mamici m-am mai linistit, cica asa e la a doua sarcina, simti mult mai puternic loviturile. sa va povestesc cu ce m-am confruntat ieri cu fii-mea. saptamana trecuta a nascut o prietena, dupa cum va ziceam, al doilea copil, acum 2 zile a mai nascut mamica unui coleg de-a ei de gradi, al doilea copil, asa ca se pune a mea fata pe plans, in hohote, citez: toti copii au bebe numai eu nu, ca tu nu vrei sa te duci la spital sa-l scoata si pe al meu. uita-te ce burta mare ai, de ce il mai tii acolo! si da-i cu explicatul ca bebe tre sa mai creasca, ce sa te poti intelege cu ea, toata ziua m-a acuzat ca burta e destul de mare si eu nu vreau sa merg la spital. asa ca am spalat un rand de hainute de bebe si i-am dat de lucru sa le impacheteze, sa le aseze in dulap. nu stiti ce ma voi face eu cu doi copii? incep sa realizez in ce m-am bagat . . . [mariaj] ... de buna voie si nesilita de nimeni. hai va pup, ma duc sa profit de liniste: copil 1 doarme, copil 2 e inca la purtator. si din septembrie mai vedem ce facem [gravi] 31+ si Alexia (07.10.2002) www.babiesonline.com/babies/a/alexiamaia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns
MISSY sarcina usoara in continuare ,mai ai putintelsi gata. Ma bucur emorm ca in sfarsit poua si in Bucuresti si este racorica bine.Ce am ras de colegi mei de servici,s-au imbracat asa de gros ca zici ca vine iarna[:D][:D][:D] si eu tot in papuci si cu bluza din in cu maneca scurta.Imi este fff bine asa,eu iubesc frigul,nu pot sa zic ca nu-mi place vara o iubesc si pe ea,dar iarna nu stiu are ceva aparte,poate sunt sarbatorile de vina.Im amintesc de iernile din copilarie,ce zapezi erau,ce frumos ningea cu niste fulgi mari.Acum iernile nu mai sunt cum au fost o data,numai la munte mai ninge asa ca in copilarie[q][q][q][:(][:(]. Hai ca am inebunit[:D],dar ce sa-i faci mi-am amintit de copilarie si am devenit nostalgica[ups]. [pup][pup][pup][pup][pup]'cesc fetele si pe LIANA scumpica. annes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu prin zona sa va salut!!! July, o gravida dupa luna a patra nu trebuie sa mai stea pe partea dreapta, din cauza venei porte, undeva pe langa ficat, care poate fi comprimata de bebe ( cand stai pe partea dreapta)ducand la scaderea tensiunii si scaderea alimentarii cu sange a celorlalte organe!!! [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pupici si de la mine anne, si eu am venit k de vara..mi-a fost racorica ce-i drept..insa un coleg a venit cu geaca de piele..camasa cu maneca lunga..am rassssss i-am zis "o ninge?" a venit putin ploaia si s-a speriat lumea [:D] cristina, miki...fetele astea stau acasa...una cu bb la purtator..alta cu bb la alaptat...o fi bine? parca parca as vrea si eu [:D] sunt inca la sv...revin..sper [9cer] MirelaV[9cer] pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu m-am congelat azi!!! Mie nu prea imi place nici caldura , dar nici frigul; asa ca azi...[alcool] [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele. Mikiriki nu aveai somn la ora aia ??? Buna cafeluta ta.Azi noapte mi s-a parut cam frigulet afara,dar m-am obisnuit repede. Iulia ce mai face mititica si frumusica Liana? Va doresc sa creste-ti mari ,frumoase si sanatoase tun. Azi ma duc sa-mi i-au invitatiile sper sa o tulesc si eu de la servici mai devreme,dar sa vedem.[:D][:D][:D] annes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar constatam si eu ieri, mai fetelor, ca din cele active aici, cam putzine cu copii. ce-i cu voi? asta parca era forum desprecopii, si voi nimik? eu deja la al doilea si voi nimic? se zice despre racushoare ca sunt mamele ideale, si voi va irositi aceasta calitate in folosul muncii . . . mai mai ia la treaba cu voi! am ramas singura burtoasa pe prima pagina si ma cam plicti, asa de una singura. astept intariri!! [gravi] 31+ si Alexia (07.10.2002) www.babiesonline.com/babies/a/alexiamaia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...