Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi(23)


Recommended Posts

Fetelor, iar eu cu intrebari. Am sunat pe Cosofret si mi-a spus sa revin in jum de ora sa ii dau adresa si ca o sa vina maine sa ne vada? Asa se face... eu credeam ca o sa il trimit pe sotul meu sa o inscrie. Cati bani ar trebui sa ii dau? Multumesc [pup] __ Lena - [mamica] fericita a Maiei [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20111008_-6_My+child+is.png"] Bebe Maia - 8 oct 2011 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia
Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Citat:
citat din mesajul lui madline82
Clau eu am pus fata la 6 sapt Mamica Estelei , 24.mai 2011
Suuper abia astept [pk][pk][pk], dupa botez avem liber la balaceala [:)] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
CLAUDIA cand aveti botezul ? noi aven sambata asta care vine !
Noi sambata cealalta, pe 29[pup] Legat de botez...cum noi nu suntem ieseni de origini, ai idee de obiceiuri?? Aia cu aruncatul apei dupa baie la radacinba unui copac, unde sa fac eu asta, plus ca mai stau si intr-un bloc de asta nou, ma vad vecinii o sa zica ca-S O CIUDATA[bang][bang][bang] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
Scaldusca e cu aruncatul apei la un copac.... Nu mai stiu ce semnificatie are.Si apoi cadita se intoarce invers si se aseaza pe ea cine vrea sa faca copii [:D](asa se zice)..Apoi la o sapt dupa ,nasica taie unghiutele copilasului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Merci Lena! Sper sa nu cedez psihic din pricina asta. Este posibil sa intram intr-un puseu de crestere (da Doamne![:D]). Parca intelege micuta mea ce se intampla si de azinoapte mananca la 2 ore. Asta pentru ca cere ea destul de hotarat. Fetelor, oare e periculos sa ies cu fetita la cumparaturi, la supermarket? Ma tem de tot felul de virusi care circula in perioada asta. Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Oana , eu am observat ca in carefour e si curentel....De fiecare data cand merg, observ la alex ca strage ochisorii...ca si cum nu i-ar putea tine deschisi.Si apoi pana acasa ii tot lacrimeaza.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaaa si am uitat sa va spun.... de fapt sa ma laud putin [:D] Puisorul meu deja se ridica singur din patut si face pasi....L-am lasat ieri dim in patut k sa ma duc la baie si cand m-am intors mi-a stat inima cand l-am vazut in picioare....Radea si spunea tatata.Si de atunci numai cu tata o tine.Pana acum mai spunea si baba, papa, mama....da acuma numai tata.Imi este asa de drag....nici bine nu deschide ochii ca si incepe [bibe]. Daca il las, se agata de orice si se ridica in picioare.Nu-mi vine sa cred...........ce repede a trecut timpul......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina [flo], da am auzit si de asta cu intorsul caditei, ideea era ca as avea ceva de mers pana sa gasesc un copac,si nu vad pe nimeni dispus sa coboare 4 etaje cu cadita in brate[:D] Ma gandeam sa pun apa intr-o sticla si sa ma duc cu sticla[:D],[:-@][:-@] Mai e aia cu colaci la nasi, pe langa faimosi colaci ce se mai pune? Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Alina [flo], da am auzit si de asta cu intorsul caditei, ideea era ca as avea ceva de mers pana sa gasesc un copac,si nu vad pe nimeni dispus sa coboare 4 etaje cu cadita in brate[:D] Ma gandeam sa pun apa intr-o sticla si sa ma duc cu sticla[:D],[:-@][:-@] Mai e aia cu colaci la nasi, pe langa faimosi colaci ce se mai pune? Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
eu stiu ca pe langa colaci se da ceva cadou la nasi, de imbracat, plus un kg de ulei, un kg de zahar, unul de orez sau faina... cam atat stiu eu... [gravired] [baietel]31+ Razvan-Teodor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AlynaB felicitari pentru progresele lui Alex! Chiar ca trece repede timpul.De acum Antonica mea toate activitatile le desfasoara stand in fundulet.Si la tv se uita tot stand in fundulet.La joaca la fel, cand se trezeste dimineata in patut tot in fundulet.Acusica o ia la sanatoasa ca se trage cu mainile de noi sa se ridice in picioare.[:D][:D] Fetelor normal la nasi nu se da nimic pentru ca ei fac o pomana cu botezul.Insa se practica in ultima vreme luatul cadourilor. Eu am primit la toate botezurile ca si nasa, material pentru costum, rochie, etc. Acum e moda sa se ia simbolic ceva pentru nasi, pentru casa, sa le fie lor util.Eu de exemplu am luat nasei in loc de material un set de prosoape de la Naf-Naf, foarte sic si elegante cu aplicatie de cristale pe ele. Ca pret in jur de 500 ron.[:)] Acuma na...fiecare cumpara cate ceva in functie de buget. Ionela te-am visat azi noapte!Nu ne cunoastem personal insa erai intruchipata intr-o persoana (asa mi-am imaginat eu in vis) cu masca de la avatarul tau. Aceeasi figura.[:D]Azi am deschis calculatorul cu emotie, am crezut ca aflu ceva noutati despre strumfuletul mic.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, dar daca tot nu sunteti voi asa traditionalisti, de ce te complici asa? Noi am simplificat cat am putut lucrurile si a fost totul foarte ok. Atata vreme cat nu credem in tot soiul de superstitii si semne, asta ca sa nu ma urmareasca toata viata teama ca o sa se intample ceva rau daca nu am varsat apa nustiu pe unde. Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...