Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi(23)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori
buna dimi si de la noi[pup]IONELA, 4-5 ore somn bebe =ok? A mea se pare ca si-a revenit...de fapt am descoperit prb de nu domrea bine in ultima saptamana-am ridicat temperatura in camera putin si aseara mi-a dormit de pe la 11 pana dimi la 6-7[pk]MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
align="right" id="quote2">Ziua buna,Atat timp cat bebe e sanatos si stie sa ceara papa cand ii e foame, 4-5 ore de somn legat noaptea sunt perfecte!!!
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 38+ cu [baietel] Tudorid="blue">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia
Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Citat:
citat din mesajul lui madline82
Clau eu am pus fata la 6 saptMamica Estelei , 24.mai 2011
align="right" id="quote2"> Suuper abia astept [pk][pk][pk], dupa botez avem liber la balaceala [:)]Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
align="right" id="quote2">CLAUDIA cand aveti botezul ? noi aven sambata asta care vine !
align="right" id="quote2"> Noi sambata cealalta, pe 29[pup]Legat de botez...cum noi nu suntem ieseni de origini, ai idee de obiceiuri??Aia cu aruncatul apei dupa baie la radacinba unui copac, unde sa fac eu asta, plus ca mai stau si intr-un bloc de asta nou, ma vad vecinii o sa zica ca-S O CIUDATA[bang][bang][bang]Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
align="right" id="quote2">CLAUDIA si noi tot pe 29 l-am botezat pe bebicul nostru,luna trecuta si apoi lam scos din mir pe 1...joi botezul si sambata petrecerea...noi cand lam scos din mir am aruncat apa la un copacel din fata blocului si stai linistita ca nu se va uita nimeni ciudat...cu totii stim despre ce este vorba...noi am mai si traso pe balie pe nanutza...cu chiuieli si tipete de am scos tot blocul la geam...hihi pup[mamica] lui CEZAR GABRIEL nascut pe 29.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Alina [flo], da am auzit si de asta cu intorsul caditei, ideea era ca as avea ceva de mers pana sa gasesc un copac,si nu vad pe nimeni dispus sa coboare 4 etaje cu cadita in brate[:D]Ma gandeam sa pun apa intr-o sticla si sa ma duc cu sticla[:D],[:-@][:-@]Mai e aia cu colaci la nasi, pe langa faimosi colaci ce se mai pune?Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
align="right" id="quote2"> claudia balia trebuie sa o duca moasa la copacel...trebuie sa fie fructifer(cum creste infloreste si rodeste pomu asa sa creasca si copilu tau)aruncata,,moasa ia banii in bancnote iar copii de pe acolo o sa adune maruntul din scaldatoare...se intoarce balia si se trage cineva pe balie...pe cine vrei tu sa ramana urmatoarea gravida!!! cat despre colacei,,,pe langa ei tre sa iei la nas{camasa si pijama)la nasa o bluza si pijama)apoi un cadou in comun...poate sa fie un set de ceasafuri sau ce stiu,,,ce vrei e de ajuns sa se foloseasca amandoi de cadoul in comun!!! eu asa stiu...asa am facut....dupa indicatiia mai multor pers.ptr ca nici eu nu stiam nimica...!![mamica] lui CEZAR GABRIEL nascut pe 29.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Clauditzo, esti datoare cu niste poze!!! Fa-le mai mici si pune-le, sa-l vedem pe Cezarica.Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
align="right" id="quote2"> OANA credema ca nu am reusit...singura am reusit sa o pun pe asta de la profil...dar te asteptam oricand sa le facem cunostiinta!!!pup[mamica] lui CEZAR GABRIEL nascut pe 29.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Buna seara!!!Uauu cata activitate[flo]Lena nu stiu cum e cu dr tau, dar la mine a fost in felul urmator: sunat dr si anuntat ca am nascut... a zis ca vine acasa si mi-a zis o data care era peste cele 2 saptamani, asa ca m-am dus eu la cabinet,am cerut trimitere,iar ea mi-a cerut certificatul de nastere si mi-a facut trimitere cu cod de bare [:D] ca asa era la moda acum 3 saptamani.Acuma cred ca depinde de cata tehnologie foloseste fiecare dr [:D] Deci daca nu duc apa la copac vor fi pacatele nasei asa ca nu are decat sa care apa[:I], asta cu prosopul o sa ma mai interesez, am trimis-o azi pe nasa la biserica sa se intereseze. Cica la biserica trebuie prajituri, bautura si un cozonac[bang][bang] Am noroc ca bunicile nu-s cu obiceiurile sa ma bata la cap, vad ca nasa e cu ele da i le scot eu din cap repede[pk][pk] O seara frumoasa la toata lumea, eu ma pregatesc de o noapte alba[alcool][alcool], bebe David colicos si mofturos[q]Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
align="right" id="quote2">claudia eu dua biserica iam invitat pe toti acasa la un pahar de vin un platou cu uscaciuni si prajituri acuma faci cum vrei[mamica] lui CEZAR GABRIEL nascut pe 29.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clauditza multumesc, in cele din urma m-am lamurit si nu ma mai agit, am vb cu nanuta si am stabilit ce si cum [:)].

Noi de la biserica o sa mergem sa luam masa la un restaurant exact in acelasi format si cred ca o sa renunt la prajituri.

Acuma sper sa dea Doamne Doamne sa-i treaca colici lui bebe,am epuizat toate siropelele si nu as vrea sa-i sau ceai[bang], numai somnul pe burtica mea functioneaza.

As vrea sa trec pe probiotice, asa a zis dr mea, voi ce parere aveti?

Mi s-a recomandat o analiza sa vedem daca are intoleranta la lactoza, dar cei de la lab m-au sunat si au spus ca analizele se fac de la 2 ani in sus, iar cea din scaun nu e relevanta deoarece e alaptat si nu e cu formula,deci e scaunul acid.

Lena bebe Maia doarme de la 12-8[bis], nici eu pe sarcina nu am dormit atata, nu stiu ce sa zic daca e bine sau nu, sanii tai ce zic??? ca ai mei ar fi tari ca piatra[:I]

Va [pup][pup][pup] si ma duc sa pap cat doarme bebe[:)]

 

 

Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...