Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi(23)


Recommended Posts

SI L-AM BOTEZAT PE ANDREI !!! A FOST F CUMINTE !!! AZIS PREOTUL CARE ARE VREO 30 DE ANI DE EXPERIENTA CA A FOST PRINTRE CEI MAI CUMINTI COPII CARE I-A BOTEZAT DACA NU CUMVA CEL MAI CUMINTE ,NA SA MA LAUD PUTIN[:D]BINEINTELES CA ACUM E MAI LINISTIT ,DUPA LINGURA DE VIN DE LA IMPARTASANIE[alcool].SA DE-A D-ZEU SA FIE BINE DE ACUM IN COLO ! AM PRIMIT HAINUTE FRUMI FRUMI ,ABIA ASTEPT SA IESIM AFARA CU HAINUTELE ASTEA NOI [:D]

POOP LA FETE !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pupicei fetelor!

iulia_iuliasa va fie de bine botezul!

Eu de dimineata caut pe net o protectie pentru patutul mic ca aseara Antonia a cazut din el.[bang][bang]

Nu inteleg cum a reusit ca am pus-o adormita in patut, era si tati in camera.Am vazut ca face nani eu m-am dus la bucatarie sa pun niste lapte cu orez la racit in niste castronele cand am auzit bufnitura si apoi planset.Mi s-au taiat picioarele si apoi intr-o fuga m-am dus in camera.Deja o alina sotul meu.Ieri am vazut ca se ridica in picioare si i-am zis sotului sa coboare salteaua ca poate sari.A inceput sa rada a zis ca fabulez.Cum sa sara copil de 5 luni din patut.Asa si aseara.S-a trezit,s-a pus in fundulet si apoi s-a ridicat la marginea patutului.S-a uitat in oglinda(intr-o parte a patutului e dressingul si intr-o parte patul nostru),parca nu putea sa cada in patul mare...offf si intinzandu-se cu manutele spre oglinda a cazut.A mai tras si paturica de pe ea in cadere.Era putin roz deaupra sprancenei.Am dezbracat-o si am verificat-o dupa ce s-a linistit insa totul pare sa fie ok.Sa dea domnul sa fie bine.Nu mi-a facut vanatai.

Oricum mai mult am plans eu aseara decat ea.

Nu stiu ce se inampla insa pre repede evolueaza copiii in zua de azi.In stilul asta lla 7 luni merge singurica.I-am coborat acum patutul jos tare dar parca e bagata intr-un hau.E tare urat asa mult spatiu de asta caut ceva sa pun in susul patutului ca o plasa sa nu mai escaladeze.Oare este ceva de genul?

Mada parca ziceai ca si micuta Estela cazuse din pat...of e groaznic momentul...si cand stiu ca acolo o puteam lasa cat de cat in siguranta, mai puteam merge la toaleta si imi mai faceam treaba prin casa cand facea nani acum stau cu frica in san si cu tablia coboarata jos...[q][q]

Ionela urmatorul capitol cu siguranta o sa aduca o nastere[:D][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, DAda, imi pare rau pt Antonia si pt tine, stiu ce a fost in sufletul tau, la mine Estela a picat de la 7 saptamani..dar trece, copii astia sunt f imprevizibili, insa Dumnezeu i-a dotat cu mecanisme de supravietuire f bune, asa ca cu siguranta nu a patit nimic!

 

Crysacry felicitari pt nastere, ai povestit-o tare emotionant, in schimb eu nu vreau sa aud de Tutuianu[mai]..Ce gramaj si cati cm a avut baietelul?

Iulia, bine ca ati trecut fara peripetii de botez si ca micutul e sanatos si nu ti-a racit!

 

Va pup!

 

Ionela, daca nu faci capitol nou cred ca nasti tot in capitolul asta..haha

 

Mamica Estelei , 24.mai 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...