Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi(23)


Recommended Posts

eu voi naste cu dr.Grigore,la Arcadia tot cu ea vroiam sa nasc ea are exerienta in ceea ce priveste nasterea de gemeni bivitelini, plus ca merg la ea de 3 ani eu sper sa nasc la 36 saptamani, sper sa nu se grabeasca, dupa 34 sapt nu ar mai fi deloc probleme, vedem cand facem injectiile de maturarea plamanilor, dupa cat sunt de foitori si nelinistiti par a fi scorpioni ca sa nu spun de mofturosi sunt zile in care nu pot manca nimic si greturile din primul trimestru au fost cumplite par scorpioni veritabili la nume tot la faza pisi am ramas baietelul are nume lena eu iti pot spune un doc de familie pediatru e vb dr. cosofret are cab vizavi de Gara Nicolina si e doc chiar ok
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

claumarcoci eu sunt multumita de dr.Ruginosu.La ea am mers si noi dupa nastere, si ea a fost neonatologul Antoniei.A consultat fata jos palaria si mi-a explicat super ok tot ce vroiam eu sa stiu. Poate era ocupata insa nu cred ca te-a lasat balta ca asa a vrut ea. Nasterile au prioritate in toate cazurile, e urgenta[:D]Imagineaza-ti ca un medic neonatolog nu poate lipsi la nastere.Nu mai fi supi pe ea.[pup] Am fost si eu azi la targ si nu stiam cum sa ajung mai repede acasa.Ce aglomeratie era si cata tiganarime...pfiuuu...nu m-am intors decat cu o pereche de botosei la gazuta care desi era marime pentru 6 luni - 1 an ii sunt fix pe piciorus.Saracul om care vindea m-a bagat in cosmerlia lui si mi-a varsat sacul de botosei sa imi aleg insa nimic nu era pe alb complet...ma punea inca sa mai stau ca cica ii atrageam clientii[:)][:)]in gandul meu [mai]... Niste culori mai mult pentru baietei si combinatii nebune.La care era blanita faina nu era culoarea la botosel frumoasa si tot asa.I-am luat unii maronii insa au o blana asa mare ca nu prea se vede papucelul si aia mi-au placut cel mai mult.Mai nitosi asa.[:)]Eu vroiam pe alb insa nimic....numai porcarii.Vroiam si o caciulita alba si manusi insa nu am gasit asa mititele.Poate nu m-am uitat eu unde trebuie insa m-am fatait peste tot pe acolo.Asta cu botoseii era chiar pe partea stanga a halei, intrarea veche unde era piata inainte. Gaza mea face nani azi nu am mai auzit-o tusind.Sper sa-i treaca de tot si maine sa putem iesi la aer curat.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hellen79
eu voi naste cu dr.Grigore,la Arcadia tot cu ea vroiam sa nasc ea are exerienta in ceea ce priveste nasterea de gemeni bivitelini, plus ca merg la ea de 3 ani eu sper sa nasc la 36 saptamani, sper sa nu se grabeasca, dupa 34 sapt nu ar mai fi deloc probleme, vedem cand facem injectiile de maturarea plamanilor, dupa cat sunt de foitori si nelinistiti par a fi scorpioni ca sa nu spun de mofturosi sunt zile in care nu pot manca nimic si greturile din primul trimestru au fost cumplite par scorpioni veritabili la nume tot la faza pisi am ramas baietelul are nume lena eu iti pot spune un doc de familie pediatru e vb dr. cosofret are cab vizavi de Gara Nicolina si e doc chiar ok
Madline, stiu ca trebuie sa fie pediatru, dar la pediatru te duci cand ai probleme, dar la vaccin tot la medicul de familie trebuie sa mergem, nu? Hellen multumesc o sa mai caut despre ea. Deci ea e medic de familie si pediatru, nu? O sa imi inscriu fetita daca ma hotarasc si apoi o sa ma transfer si eu. Dar daca e medic de familie pediatru oare o sa imi dea trimitere la pediatrie (asta in cazul in care vreau si alta parere sau cum e cazul acum ca tb sa merg la Arcadia)? DadaIna multumesc de info, pana la urma m-am programat la Ruginosu ca doar la ea era loc vineri cand pot eu sa merg [:D] sper sa fie ok? __ Lena - [mamica] fericita a Maiei [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20111008_-6_My+child+is.png"] Bebe Maia - 8 oct 2011 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta][majoreta][majoreta] Hai Ionela !!! [majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta] [majoreta]
__ Lena - [mamica] fericita a Maiei [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20111008_-6_My+child+is.png"] Bebe Maia - 8 oct 2011 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba sunt pe aici contractii mai apar dar nimic ragulat. Eu sunt relaxata.... zici ca nu-s gravi[:D]. Sa vedem ce si cum Am inceput sa-i fac educatielui Tudor: miercuri e dr noastra de garda, deci sa fim politicosi si sa n-o aducem de acasa, zic. Dac nu Miercuri atunci sa fie scorpion.[alcool]( nu-mi pasa zodia dar ar fi amuzant sa fie amandoi scorpioni) Nasol e ca sapt viitoare nu e dr in Iasi[alcool]. Dar noi sa fim sanatosi.... ca mai putin conteaza cu cine nasc
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"] 38+ [/url] cu [baietel] Tudor
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...