Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi(23)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
[help] Unghiutele Maiei sunt vinete la radacina [q] ar trebui sa ma ingrijorez? __ Lena - [mamica] fericita a Maiei [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20111008_-6_My+child+is.png"] Bebe Maia - 8 oct 2011 [/url]
poate ii este frig...are si buzele mai vinete? dupa ceafa cum e? [gravired] [baietel]31+ Razvan-Teodor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
Da, cred ca ii era frig, am hranito si infofolito si s-au inrozovit [:D] __ Lena - [mamica] fericita a Maiei [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20111008_-6_My+child+is.png"] Bebe Maia - 8 oct 2011 [/url]
din cate stiu, de pe la alte mamici, pana la 3-4 luni bebelusul se contoleaza de frig dupa ceafa, nu dupa extremitati, ca alea sunt reci tot timpul pana isi regleaza ei un pic temperatura... ma bucur sa aud ca si-a revenit[pup] [gravired] [baietel]31+ Razvan-Teodor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi si de la noi, Clauditza, Dada, ma bucur ca voi ati avut un feedback bun la dr ruginosu, se pare ca eu sunt cu ghinion, recunosc ca aveam o lista de intrebari si nu mi-a raspuns la nici una, ce a facut a fost doar sa-l asculte ca restul a facut asistenta, nu sunt neintelegatoare si pricep ca nasterile au prioritate, dar totusi.... Daniela noi stam in Tatarasi, si la lista ta as mai adauga cearcefuri absorbante si daca faci cezariana vreo 2 plasturi speciali si burtiera[:)] Noi din pacate ne luptam cu colicii [q][q] vineri nu stiam ce sa-i mai fac, in cele din urma am sunat dr seara si sambata dimineata la ora7.30 eram la consultatie, avem o gramada de gaze[q], ne-a dat alte picaturi si deocamdata e mai bine. Ionela ne pregatim de galerie [majoreta] Eu de la ora 8 ma chinui sa adorm bebe si cand il pun in patut se si trezeste [bang][bang],il las acolo pana plange, apoi o iau de la capat, ceva sfaturi??[flo] Va doresc o saptamana frumoasa, bebei sanatosi si pupam si burticile.[pup][pup] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci claumarcoci, am trecute cearceafurile absorbante de la Happy, sunt cate 5 bucati pe set... voi ce folositi? la ce fel de plasturi te referi? nici despre burtiere nu stiu prea multe, care ar fi cea mai buna,dar mai ales ce marime :( , recunosc ca inca nu am fost in farmacie sa ma interesez... [gravired] [baietel]31+ Razvan-Teodor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daniela209
merci claumarcoci, am trecute cearceafurile absorbante de la Happy, sunt cate 5 bucati pe set... voi ce folositi? la ce fel de plasturi te referi? nici despre burtiere nu stiu prea multe, care ar fi cea mai buna,dar mai ales ce marime :( , recunosc ca inca nu am fost in farmacie sa ma interesez... [gravired] [baietel]31+ Razvan-Teodor
Si eu tot Happy folossesc, dar am gasit in Kaufland de la Panda. sunt 10 in pachet si-s mai mici , numai bune ptr mine[:)] Legat de plasture, intrebi la farmacie si stie ce sa-ti dea. Burtiera eu mi-am luat ca cea din arcadia din sensiblu,am fost super multumita de ea, te ajuta farmacista sa alegi marimea, mie mi-a rec M ca nu aveam fata de S [:D] si mi-a ramas f repede mare [q] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci Si eu tot Happy folossesc, dar am gasit in Kaufland de la Panda. sunt 10 in pachet si-s mai mici , numai bune ptr mine[:)] Legat de plasture, intrebi la farmacie si stie ce sa-ti dea. Burtiera eu mi-am luat ca cea din arcadia din sensiblu,am fost super multumita de ea, te ajuta farmacista sa alegi marimea, mie mi-a rec M ca nu aveam fata de S [:D] si mi-a ramas f repede mare [q] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
la sensiblu e mai ieftina ca la arcadia sau de ce ai optat sa o cumperi de acolo? burtiera ai cumparat-o inainte sa nasti sau imediat dupa? sunt mai bune cele de la Panda sau macar la fel cu happy? [gravired] [baietel]31+ Razvan-Teodor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daniela209
merci claumarcoci, am trecute cearceafurile absorbante de la Happy, sunt cate 5 bucati pe set... voi ce folositi? la ce fel de plasturi te referi? nici despre burtiere nu stiu prea multe, care ar fi cea mai buna,dar mai ales ce marime :( , recunosc ca inca nu am fost in farmacie sa ma interesez... [gravired] [baietel]31+ Razvan-Teodor
Eu am de la Dalin cearceafuri absorbante (10buc), sunt mari dar le tai in jumatate si sunt super ok. Plasture am luat Vivapore (10x20cm) Burtiera mi-a luat sotul Sana cam 40 ron de la farmacia Aris, marimea L cred (talie 90-98) initial imi luase M si imi era mica. Nu e chiar asa super ca cea de la Arcadia, dar eu nu cred k se merita 130 ron pentru 2-3 zile. Doctorul a spus sa nu o port mai mult pentru ca o sa imi atarne burta [:D] __ Lena - [mamica] fericita a Maiei [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20111008_-6_My+child+is.png"] Bebe Maia - 8 oct 2011 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...