Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi(23)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Buna dimi si de la noi, Clauditza, Dada, ma bucur ca voi ati avut un feedback bun la dr ruginosu, se pare ca eu sunt cu ghinion, recunosc ca aveam o lista de intrebari si nu mi-a raspuns la nici una, ce a facut a fost doar sa-l asculte ca restul a facut asistenta, nu sunt neintelegatoare si pricep ca nasterile au prioritate, dar totusi.... Daniela noi stam in Tatarasi, si la lista ta as mai adauga cearcefuri absorbante si daca faci cezariana vreo 2 plasturi speciali si burtiera[:)] Noi din pacate ne luptam cu colicii [q][q] vineri nu stiam ce sa-i mai fac, in cele din urma am sunat dr seara si sambata dimineata la ora7.30 eram la consultatie, avem o gramada de gaze[q], ne-a dat alte picaturi si deocamdata e mai bine. Ionela ne pregatim de galerie [majoreta] Eu de la ora 8 ma chinui sa adorm bebe si cand il pun in patut se si trezeste [bang][bang],il las acolo pana plange, apoi o iau de la capat, ceva sfaturi??[flo] Va doresc o saptamana frumoasa, bebei sanatosi si pupam si burticile.[pup][pup] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
CLAUDIA baietelul meu e cu o saptamana mai mic ca al tau ,asta inseamna ca pe saptamana viitoare sa ma astept la niste colici ??[bang] cum se manifesta? si cum procedezi ca sa mai treaca ,ai incercat alinan si nu a functionat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori
ZIUA BUNA! MADA, mai e fetita in puseu? mandruta mea, cateodata mesteca de parca ar avea o intreaga sarmaluta in gura , si cu buzele si cu limbuta..asa fac si bebeii vostri? inseamna ceva ? si inca o nedumerire..cand mananc eu, sta si se uita fix la mine o perioada apoi incepe sa tipe.cateodata daca mananc mar ii mai ating buzele cu o feliuta de mar si ii place . MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
Corina, suntem in puseu de 2-3 sapt..e f rau, se scoala noaptea din ora in ora sa suga..sunt f f obosita!Poate Estera isi suge limbuta, Estela nu prea face asa, de uitat se uita la noi cu pofta cand maancam..ne soarbe din priviri:)) Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria pana una alta ea crede ca tu bagi in gura vreo zornaitoare ceva[:D] cum roade ea jucariile.
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"] 38+ [/url] cu [baietel] Tudor
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Super interesant..am murit de ras cand am citit![pup] Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai MADA,imi dau seama ce oboseala simti cu asa ritm ..mama lui d puseu[:D],a mea are nopti cand doarme bine ,si unele nu.aseara s-a trezit la 2 ore si spre dimineata la 3 ore.pt mine e f greu..daramite la tine...nu mai zic da LENA,,,probabil ii place si ei acest forum..ca si mamei [olala] MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia la noi a inceput sa planga isteric dupa fiecare supt, sa dea din picioruse forte agitat, vroia numai in brate la verticala si a dormit iepureste cate 5 min. Am incercat Alinan, Infacol, Espumisan, Colief[bang][bang], iar acum ii dau Debridat si vad ca functioneaza, cat nu stiu. Pe mine m-a invatat dr o chestie, iei degetul aratator de la mana stanga si il pui pe burtica lui bebe si apoi cu degetul aratator de la mana dreapra lovesti degetul de pe burtica.O sa auzi un zgomot,suna asa a plin, asta inseamna ca are gaza , deci colici.Poti face la tine pe abdomen sa-ti dai seama de diferenta. Eu sper sa nu ai parte [pup] Lena ce fetita cuminte ai[flo][flo], bebe David e un agitat, se trezeste din 2-3 ore , iar acum isi tine caputul si vrea sa vada tot , deci adoarme in aproape 2 ore inclusiv noaptea [bang][bang][bang] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Iulia la noi a inceput sa planga isteric dupa fiecare supt, sa dea din picioruse forte agitat, vroia numai in brate la verticala si a dormit iepureste cate 5 min. Am incercat Alinan, Infacol, Espumisan, Colief[bang][bang], iar acum ii dau Debridat si vad ca functioneaza, cat nu stiu. Pe mine m-a invatat dr o chestie, iei degetul aratator de la mana stanga si il pui pe burtica lui bebe si apoi cu degetul aratator de la mana dreapra lovesti degetul de pe burtica.O sa auzi un zgomot,suna asa a plin, asta inseamna ca are gaza , deci colici.Poti face la tine pe abdomen sa-ti dai seama de diferenta. Eu sper sa nu ai parte [pup] Lena ce fetita cuminte ai[flo][flo], bebe David e un agitat, se trezeste din 2-3 ore , iar acum isi tine caputul si vrea sa vada tot , deci adoarme in aproape 2 ore inclusiv noaptea [bang][bang][bang] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
Cam multe ai incercat Claudia..Noi am folosit doart Bonisan, eu te sfatuiesc cand incerci ceva nou asteapta cateva zile sa vezi efectul, si inca ceva nu te astepta la o disparitie 100% a colicilor cu orice preparat ai folosi! Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, am incercat in etape, nu toate odata, in general 3 zile,daca vedeam ca nu vad o ameliorare renuntam.De ex alinan i-am dat asa cate o picatura cand era f agitat,nu mi-a placut ca era foarte dulce. Infacol am folosit vreo 2 sapt,acum luam debridat si e muult mai bine, nici nu aveam asteptari de genu sa treaca de tot.( nu ca nu as fi vrut[:)]) Vroiam sa va intreb , voi la ce varsta ati pus bebei in apa cu minunatul colacel?? Eu abia astept [olala][olala] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...