Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *115*


Recommended Posts

Aseeaaaa, hai ca papa la urma m-am prins si am gatat![8D] O iau si eu asa, din amintiri: Delia Somitza e superba. minunate pozele.[olala] Uka foarte zambareata Carina, m-a dat pe spate cu gingiutele ei![olala] Anomis de belea porcusorii aia, hai ca sigur ai inebunit-o pe Techila.[pk] Imi pare tare rau ca Dinutzul e marait de la Rotarix, a mea vad ca inca nu are nimic, sa speram ca scapam de data asta. Luto Davidosul tau ma termina, are niste ochi....(cred ca te-ai saturat sa ma toto auzi[:I])[olala] Moni ce ochios zambaret ai si tu![flo] Anomis si eu am Salin2 din prima saptamana de viata a mandrei, v-am zis si voua de el, functioneaza super, dar cand sunt mucii mari e cam apa de ploaie. Sa nu uitati de capsulele alea Carmol Baby pe care sa le scurgeti pe o batistuta la capul bebelului, la noi v-am zis ca au facut minuni.[pup] Danuka bine ai venit![flo] Raluk foarte emotionanta povestea![flo] Gata, ca nu mai stiu ce vroiam sa zic. Va pup! [pup] ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Alexandra [mamica] super fericita de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/alexandra.murat"]ALESSIA ZEINA[/url] (26 septembrie 2009)[loveyou] Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata voi chefuiti nu gluma fetelor [:D] as pune poze dar trebuie sa ma dumiresc cum merge treaba mai intai , cred ca mai degraba o sa-mi fac un album , pare cel mai rapid si usor vad ca nici ai vostri bebelusi nu se omoara cu somnul , Izabella mai doarme noaptea , de la 20.30 pana pe la 2-3 cu unele treziri ptr suzeta ,apoi mananca , iarasi pe la 5 cand pleaca sotul o iau cu mine in pat si mai mananca , si pe la 8-9 (cu tzocolituri mai dese )deja se trezeste de-a binelea , peste zi face doar mini sieste de cate 30-40 de minute si astea cam de 2-3 ori pe zi in schimb nu plange , nu e o fetita plangacioasa , o sacaie gingiile si pe ea si roade tot ce prinde legat de ultimul subiect , al meu baiat Alexandru are 10 ani si mai bine si nu intelege inca , mai degraba nu vrea sa inteleaga unele chestii , ii explic mereu ca Izabella trebe sa manance si daca-l vede , aude lasa sanul si nu mai vrea , se uita la el ii gangureste si ii rade , dar si el se topeste dupa ea , mai si strig cateodata la el [bang], cand ea doarme si el se apuca sa sara , strige , cante prin casa ieri o faza minunata , Alex ii punea cante Izabellei si ii canta si dansa , si mogalda se topea de ras , apoi si eu am crezut ca am topesc (desi ma uitam de pe la bucatarie la ei ) am noroca ca atunci cand ii cer Alex se joaca cu ea si mai pot face una alta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! la multe luni sarbatoritilor de azi!!!! ca de obicei nu prea reusesc sa tin pasul cu voi [pup], dar va mai dam si noi de veste. ieri andrei a dormit foarte putin fata de cum dormea el, in 4, 5 reprize si mi-a cam mancat urechile [olala], oricum e a fost bine ca nu a plans, dar a avut chef de joaca, pe la 3 am iesit afara ca se oprise vantul, dar eu pe seara n-am capatat cu o viroza cred ca nu mai puteam respira [alcool], sper sa nu se ia la bubu. am inceput sa stam mai mult in funduletz [olala] si e atre incantat. azi speram sa fie mai cald sa putem sta mai mult afara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am mai adus aminte 2 chestii:[:D] Monica nu stiu daca te incalzeste cu ceva, dar si a mea papa la 3 ore dupa mesele de solide si la 3 ore jumate' dupa cele de lapte....doarme insa toata noaptea.[pup] Hepilica si a mea de cand am inlocuit complet mesele de lapte cu solide are scaun dupa fiecare masa....ea care era o mare constipata.[:I] Imi pare rau ca nu ai reusit cu pipi.[flo] Iulia bine ca ii faceti analizele Lutei, eu zic ca nu e normal 500gr, mi se pare foarte mult.[flo] Azi se pare ca este frumos afara, ceva oferte de mers in parc?[:D] Eu trebuie sa recunosc, ca numai cand ma gandesc ca ma plimb singura, nu im imai vine sa ies....stiu ca e bine pentru cea mica, dar asa simt.[bang] Mamideandrei ca sa iti pui link cu pozele la semnatura trebuie sa intri in Contul meu => Profil personal=> si acolo la semnatura trebuie sa faci asa: scrii [url=?aici pui linkul de la webshots?]POZE (sau cum vrei tu sa apara)[/url] in loc de ? trebuie sa pui ghilimele" Nu stiu daca ai priceput ceva, ca sunt praf la explicat.[:I] ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Alexandra [mamica] super fericita de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/alexandra.murat"]ALESSIA ZEINA[/url] (26 septembrie 2009)[loveyou] Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei
luto, daca nu te superi, am vazut ca ai un suport super de baie, de unde l-ai achizitionat?, eu am avut unul din ala in care statea intins, dar acum vrea doar in fundulet in baie si....e si greu sa il tin, vrea sa se si joace...e grele [:D]
Eu am lipsit si nu stiu cine esti si ce vrei dar iti urez bun venit la noi. Am vazut ca si o rietena de-a Ralucai a sosit la noi. Se ingroasa randurile bostanariei [:D]...si abia astept sa ne intalnim la petrecerea aceea mare cu toti copilasii nostri. Eu locuiesc in UK si se gasesc mai multe tipuri de astfel de suporturi. Eu personal l-am primit pe langa multe alte lucruri de la alti copilasi. Uite [url="http://www.jojomamanbebe.co.uk/detailfash.php?type=FASH&code=B6305&proddesc=Bath+Support+Ring&supercategory=BRN00042&branch=&wcategory=CAT00278&catdesc=&super=0030BRN00042~0010BRN00052~0080CAT00278&treecode=TRE00009"]aici[/url] am gasit unul... Imi spunea cineva ca sunt si in Romania dar nu stiu sa spun unde [pup] Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ca musca - suport din acele de baitza exact ca al lui Luto se gaseste la Mothercare.[pk] Si pe toate siteurile de profil din Romanica exista diverse modele. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Alexandra [mamica] super fericita de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/alexandra.murat"]ALESSIA ZEINA[/url] (26 septembrie 2009)[loveyou] Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai merge ceva sau am ramas singura aici?[alcool] Alooooo, unde sunteti?[bum][bum][bum][bum] ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Alexandra [mamica] super fericita de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/alexandra.murat"]ALESSIA ZEINA[/url] (26 septembrie 2009)[loveyou] Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele si de la noi! Alex multumim de cafea ca am nevoie. In ce sector stai? EU ma plimb prin sectorul 3, intre blocuri in IOR, depinde de vreme.[:D] Uka daca vii in bucuresti sa spui mama pe unde ca vin sa te vad live pe tine si copchil.[pup] Am vazut poze faine de la DELIA, LUTO, MONIIULIA, UKA. Daca am uitat pe cineva imi cer scuze.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...