Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *115*


Recommended Posts

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa
eu am reusit sa recoltez pipilica i a luta si sange din deget maine iau rezultatele.sper sa reusesti hepi
cum i-ai recoltat, te rog? mi se pare cea mai mare provocare din viata mea de mamica [:D]. poate gresesc eu undeva... hmmm...o sa iau o punguta cu mine la doc luni, sa imi faca un demo, cu toate ca mi-a spus oama [:D] cat de dificil este la fetite... h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa
fetele am uitat sa va spun ca luta mea a scazut 500gr.sa ma ingrijorez?dana15 intru de pe mobil si e tare naspa da asta e
mai, eu cred ca m-as ingrijora. mi se pare mult 500 gr. acum, nu stiu cate kg are puiul tau. maia are deficit de greutate din lunile anterioare. daca puiul tau a luat foarte mult pana acum...poate o fi mai putin ingrijorator, nu stiu. dar eu stiu ca ei scad in greutate in urma unei afectiuni. asta spune cartile [:D]. banuiesc ca de-asta ti-a recomandat doc toate analizele? h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum s a trezit am lasat o fara pampers.aveam un vas steril pregatit.la nici 5 min a facut.iar eu hop cu vasul sub fund.de acolo am pus in recipient.gata [mamica] de luta Stefania Gabriela (13.09) [url="http://family.webshots.com/photo/2921931910104955882iVWoKB"]poze luta[/url]
[pegeam][*][pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vik,imi pare tare rau de faza cu laptele:(( Eu de la 3 la 4 luni am alaptat doar noaptea si tot asa incepuse sa se trezeasca foarte des in ultimele doua sapt.L-am trecut pe lapte praf integral apoi dar de trezit sa stii ca se trezeste si acum de 2-3 ori pe noapte.Cere cam la 3 ore si am putut sa-l aman de vreo 2 ori cu suzeta cate o ora dar inca mi-e mila de el si nu vreau sa incep sa-i scot mesele de noapte.Incearca cu galafor si multa apa,poate iti revine productia..sunt momente si momente.Cu trezitul de 'nspe mii de ori pe noapte e mai greu insa si aici te inteleg perfect.Pup si tin pumnii sa fie bine[pup] Si lasa recuperatul,cand ai timp come&talk,ca e tare placut sa te conversezi in timp real[:)] Bia,pup si imbratisez si eu[pup][grup] Moni zi cum e cu testul ala,l-ai facut? Hai ca eu am emotii deja! Mihaela,mami de Joshua [il] 09.09.'09 "Babies can't be spoiled...only nurtured."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa
fetele am uitat sa va spun ca luta mea a scazut 500gr.sa ma ingrijorez?dana15 intru de pe mobil si e tare naspa da asta e [mamica] de luta Stefania Gabriela (13.09) [url="http://family.webshots.com/photo/2921931910104955882iVWoKB"]poze luta[/url]
[pegeam][*][pegeam]
Si bruce al meu a scazut så stii pe perioada cat a fost racit..cand am fost la spital cu el avea 300 grame mai putin..d..Tu spuneai ca Luta ta in ultima perioada a papat decat lapte parca nu??poate asta o fi si cauza.Cred ca va recupera ea cand isi va reveni.[pup] [url="http://www.webshots.com/user/IulikaB"]POZE[/url] Iuliana, Cea mai Fericitå [mamica] de Bruce Nicholas (14.08.2009) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=142611"]Bruce, minunea noastrå[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor..mi-ati lipsit! Nu stiu ce fac cum fac, am revenit la stilul haotic de dinainte, e vraiste in casa, mereu am cate ceva de facut si niciodata nu am timp...[bang] Sunt dezorganizata rau..mi-ar mai trebui inca 5 maini si inca vreo 6 ore sa mai aiba ziua.. Nu am reusit sa citesc din urma, cum deschid o pagina, vrea mandra ceva..vine ora de suc, ora de masa, ora de somn..rufele din masina..imbrac- o pentru vaccin...Stiti si voi pe de rost cum e..da' ma simt depasita asa un pic, sunt si foooarte obosita nu m-as da jos din pat dimineata .. Am ajuns acum acasa de la vaccinelu de 6 luni, nu a plans curajoasa mea, numai eu aveam un nod in gat..deh.. Am lasat-o in patutz sa ma dezbrac si a adormit mititica..asa cu adidasii in pucioare si cu geaca pe ea [:D]..Am deschis geamul sa fie mai rece un pic. Nu am mancat inca nimic astazi, mor de foame..uite asa ma ingras..zici ca-s insarcinata in luna a 6a, am un burtoi...[q][q] ma ia deprimarea.. Acum ia ghiciti voi cine vine vineri in capitala? E curat covorul rosu, va intreb? [:D][:D] Stam pana duminica, am intalnire cu 3 mamici cu 3 bebei , prietene bune de-ale mele , dar nu stiu in ce parc; O sa postez cand aflu si daca cineva vrea sa ne cunoastem voi fi cea mai fericita [olala] Am vazut dimineata ca este azi ziua Monicai.. te sarut dulce, te imbratisez si iti doresc cea mai frumoasa viata, sa fii sanatoasa si iubita de baietii tai frumosi !![s][pup] Si imi pare rau ca am ratat ieri sa-i zic Alexutzului de Raluk "LA multe lunite !! " sa creasca mare si sanatos si fortos, sa ii bucure pe mami si pe tati! [pup][pup] Va pup pe toate si ma apuc sa citesc din urma.. [hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] [url="http://picasaweb.google.com/Carina.Milea"] C a r i n a[/url] - 14 septembrie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...