Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestisori, La Multi Ani! (57)


Recommended Posts

Prezent ... la pauza de 5 min [:D]...am venit de la serviciu , cu tot pacatul[asia] eu am pus ceva la spalat , in prealabil am cautat pe net si nu zicea ca nu se spala,ci ca nu se coace ....asa ca doamne iarta-ma , un pic de curat in casa , scuturat , aspirat , splat pe jos si apoi vreau sa ajung si pana la biserica , schimbat lenjerie .. iar maine fac papa . Pup si spor la toate![pup] Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hopsieu] la pauza [:)]... daca doreste cineva un capuccino [cit] sau o cioco calda [pofta]... io, o servesc cu placere [pup]. Dany, mama intotdeauna cocea cozonacii vinerea (in Vinerea Mare adica)... si de prajiturit, prajituream tot vinerea... si vecinele cam la fel... iar vecina de langa noi a spalat si ea astazi... deci, [:-@] & [:D]... spor la treburi [floare3]. Mai, io zic ca, cel mai mult si mai mult conteaza ce este in suflete, indiferent de ceea ce faci sau nu faci zilele acestea [:)]... asa ca, sa aveti muuulta lumina in suflete, multumire si impacare [olala]! Si ce mai doriti voi [;)]! Restul, sunt iertate sau se vor ierta [8)]... moamaaaaa, ia te uite cine s-a trezit vorbind [:I] (adica io [batcap])... Baby, [pup] si spor la treburi si tie [floare3]... si celorlalte sirenete la fel [pup] & spor la treburi [floare3]... Mno, io, cu curatenia cam terminai [:)]... diseara ne ferchezuim si noi... adica, dusuiesc copilasii (mama+poznas), tundem poznasul [olala], etc., etc.,... si cam gata, zic io [:)]... sunt in plan la ce mi-am propus legat de capitolul curatenie generala [:)]... iar meniul meu de Pasti [8)]... suna cam asa [8)]: - aperitive de tot soiul... - borsulet din rasol/buturel de purcel... - fripturica la cuptor din carne de iepure, ratza si pui... plus muraturi, bineinteles... - cozonac, prajiturele stil rulada, fructe (mere, grefe, banane)... iepuras de ciocolata... - oua rosii si de diverse alte culori... - beutura la alegere: un suc, o bere, un pahar de vin, o tarie, apa... cafea, capuccino, ciocolata calda, ceai... - si cam atat [:)]... io zic ca e de ajuns [pofta] & [yum]... Mno, va [pup] pe toate si va doresc, inca o data, spor la treburi in continuare [flo]! O seara placuta sa aveti! [pup] & [hia]
@~@~@~@~@~@~@~@~@~@ [;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] Daca trecutul imi fu albastru [zirea]... eu imi facui prezentul galben [:)]... si atunci... mai mult ca sigur [^]... viitorul imi va fi roz [il]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna si de la noi!In sfarsit am reusit si eu sa intru putin mai devreme.In seara asta am ajuns abia la 19,am stat sa luam si noi ceva bani...offf[bang] Dar vreau sa va mai spun ca la noi acasa drobul si fripturica de miel cu vin rosu sunt gata![:)]Mama este un erou! Pentru maine avem in program la prima ora impartasirea fetelor,apoi ultime cumparaturi,dupa care avem in program cozonacii,tort de mere,sarailie,ciorba si innrosirea oualelor. Ely sa aveti drum bun si odihna placuta!Asteptam sa vedem cat de bine v-ati distrat.[pup] Suri da,in ultimul timp am cam...folosit timpul[:D]Multumesc de grija[pup]Harnicuta,harnicuta! Cryna si tu esti una dintre furnicute!Si mi-a placut perla poznasului[:)]Cat despre meniul vostru,cat de mult imi place mie mielul,as lasa ceva loc pt iepurasul vostru[pofta] Nina [grup]va veni si momentul cel mare![pup] Dana [pup] dulce si in marea mea viteza seara am votat animalutul.Si te rog,uita-te lasoare,la firul nou de iarba,la Andrei in timp ce se plimba si zambeste![grup] Cuscra mi-o trasesi azi cand m-ai sunat si m-ai intrebat daca-i "gata treaba cuscra"?[:D]Ma gandeam uite eu nu mai plec de la munca [alcool] si altii se gandesc daca au terminat[pk]. offf daca ati sti ca am inceput sa scriu mesajul acum o jumatate de ora si nici acum nu stiu daca am sarit pe cineva. Va [pup] si sper ca maine sa ofer cafeaua!O noapte buna! nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 } http://community.webshots.com/user/nicoll_mada MMN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nah am ajuns si io pe aici azi am fsst super harnica , curatenie nu am facut ca mi-a zis o prietena ca nu e voie , nici nu am spalat , maine o sa fac , dar in schimb am gatit, am facut asa: -fursecuri in forme de iepurasi -un tortulet cu ananas si piersici cu frisca -baigli cu mac (de cozonac mi-e frica ... trebuie framantat cam mult si nu-s in star) -drob din chestii de pui cu salata verde -oua rosii binentele -sunca fiarta cu oua -grau fiert cu nuca macinata si miere [pofta] am avut ajutor de nadejde ... copilu [asia][asia] iar maine curatenie [pk][pk][pk] va pup pe toate chiar daca nu v-am luat pe rand [pup][pup] daca nu mai intru maine va urez de pe acuma Sarbatori fericite , un paste fericit in familie sau alaturi de cei dragi voua ...[flo][flo] ANDANII [flo][hia][hia] [url="http://family.webshots.com/album/571076516rHclsW"] "Licuriciul Emma din sufletul meu" [/url] "Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie" [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"] "Povestea unui licurici" [/url] [aerob]s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet [batetoba] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132672&whichpage=1"]cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta" [/url][aerob] [grasa][url="http://www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png"] "grasa devine slaba" [/url][ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cafea][cafea][cafea]cu mare drag!Stiu ca e pe ultima suta de metri si avem nevoie sa ne terminam treburile.Ma duc sa trezesc fetele,pana le spal,pana le imbrac,gata plecam la biserica. Dana ce de bunatati![pofta] Gata,ne vedem mai tarziu,sa aveti spor! nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 } http://community.webshots.com/user/nicoll_mada MMN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buan dimineata ! Suri, multumesc de cafea ![pup] Pace si linsite sufleteasca la biserica si apoi spor la treburi .[flo] Dana , ce bunatati ai facut akolo !Yam- Yam [pofta].. sa le mancati cu placere .[alcool] Eu nu fac prea multe , am pus friptura la macerat , pana pe seara cu o gramafda de arome, condimente , vin , miere si alte cele ....vreau sa zic ca miroase bestil..... am pus ciorba la foc , trebuie as cobor sa iua bors si sa iau si pasca si cozonacii ... si cam atat .. mai avem oua rosii, 4 feluri de branza, salamuri, rulade , drob , salata , cozonac , pasca , fructe de toate genuriel si inghetata ....eu zic ca e suficient .. mai mancam si ep la altii ..poate [:-@][:-@]... Va pup si spor la treburi si nu va obositi prea tare, ca apoi nu va mai puteti bucura de sarbatoare .[pk][pk] [pup][pup][pup] Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata si de la mine! Aparui la cafea [pofta]. Multam fain Nicoll. Si, esti binevenita la iepurasul meu [yum]. Io sper sa-mi iasa bine ca, e prima data cand fac/gatesc iepure si rata [:D]... da', cica nu-i greu [:)]... am chestionat-o deja pe mama [:D]... mno, si pt. ca, io deja anuntasem (intr-un mesaj pe care l-am editat dupa aia [8)]) ca, anul acesta nu mai fac n-spe soiuri de mancare ci fac mai putina pregateala, si atunci, am ales/ne-am hotarat sa fie ceva nou [:)], sa fac/papam ceva nou... eh, consultai si mancaciosii mei, bineinteles [:-@]... ei fura curiosii [:D]... 'om vedea ce iese [pofta]... va anunt maine, daca mai intru pe aici [:D]... Mult spor la bucatarit [flo]. Ca, vaz ca ti-ai propus si tu destule de facut [pofta] pt. azi. Yami-yam ce facu si Andanii [pofta]. Bravas duamna si spor la curatenie [flo]. Dany, vrei sa ne ametesti deja cu mirosul de la fripturica [pofta] ta? Spor la treburi si tie [flo]. Mno, ma duc si io la ale mele... [pup] la toate si o zi buna sa aveti [flo2]! [pup] & [hia]
@~@~@~@~@~@~@~@~@~@ [;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] Daca trecutul imi fu albastru [zirea]... eu imi facui prezentul galben [:)]... si atunci... mai mult ca sigur [^]... viitorul imi va fi roz [il]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza! Raportez si eu. Fipturicile ( de pui si de miel) sunt deja gata in frigider. Plus stufat, salata beuf, icre si biscuiti. Mai am , neprestate de mine, drob, sarmale pasca si cozonac. Urmeaza sa fac torul azi. Ciorbita nu mai fac ca nu am unde sa o pun. Poate mai scap o prajitura cu fructe. Ah si ouale sunt pe aragaz la fiert .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata cu biserica si cumparaturile,acum e sarailia la cuptor,ciorba e gata,apoi prestam cozonacii si tortul.Oualele sunt pe foc.Si mi-a mai venit ideea sa fac banane flambate. Suri apai pregatim de parca mancam cu 10 guri si o popota militara. Cryna lasa ca sunt sigura ca iepurasul a iesit bine.Si am admirat si noi noua semnatura[pup] Cuscra esti aproape gata din cate vad,felicitari! Merg sa prestez o salata orientala,pe mai tarziu[pup] nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 } http://community.webshots.com/user/nicoll_mada MMN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...