Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Magnifice Senioare mari,mijlocii si mici (85)


Recommended Posts

hihihi.reactia e cea asteptata.pacat,atat de previzibila.hahaha Lia,tu ai fost decorata azi sau ieri?[:D] mami de [ispita]Amira, premiata cu argint la concursul de dans[:D] [gravi]11+
avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Reactualizare semnaturi: Semnaturi petitie pentru redistribuirea topicului nostru la sectiunea “Asteptand un ingeras….” ********************************************************************** Membre ale topicului ‘Senioare mari, mijlocii si mici’ Libra, activa pe DC din 2005, 1 sarcina ectopica, 1 HSG, 1 sarcina oprita in evolutie, 3 histeroscopii, 2 laparo, zeci de stimulari pe CM natural, 3 IA, 1 FIV reusit, in prezent gravida. Ada, inscrisa pe forum in iunie 2006, aspiranta la bebe din 2005, 9 luni stimulare, 3 IA si una nefinalizata, chiuretaj polip endometrial,HSG. Amy2007, aspiranta de peste 10 ani, activa pe forum din 2007, nenumarate tratamente si analize, HSG, laparoscopie in noiembrie 2009, in derulare FIV, vineri 19 martie 2010 punctie. Galiciana, aspiranta toata viata, activa pe forum din 2008, stimulari ovariene, inseminari si incercari naturale esuate. Mona40, aspiranta senioara, activa pe forum de 2 ani, incercari de a ramane insarcinata timp de 3 ani, 6 IA nereusite , 2 FIV-uri nereusite, dintre care unul avort menstrual, in asteptarea celui de-al 3-lea FIV. Samira33, aspiranta din 2008, un FIV nereusit, un FET nereusit, embriotransfer recent la FIV2 in martie 2010. Soricica, aspiranta activa pe forum din martie 2009, 4 ani de incercari de a ramane insarcinata, 3 inseminari nereusite. Guzelnico, activa pe forum din februarie 2009, aspiranta la bebe din 2007, HSG in 2007, laparoscopie cu clemarea trompei stangi in 2009, FIV1- sarcina gemelara oprita din evolutie la 4 saptamani, FIV2- nereusit, FIV3- intrerupt intre punctie si ET . Mirela2, aspiranta activa din februarie 2009, FIV 1 in oct 2009 cu sarcina oprita din evolutie la 4saptamani si 3zile, FIV 2 in ian-feb 2010, nereusit. Lumy_clt, activa din februarie 2009, aspiranta de 6 ani, cu multe stimulari si incercari la activ. Actualmente mamica in devenire. Lyly_mar, aspiranta activa pe forum din februarie 2009, 9 ani de incercari de a ramane insarcinata, nenumarate stimulari pe ciclu natural, 6 inseminari nereusite, 1 laparoscopie pt chist endometriozic, 3 HSG, 1 miomectomie abdominala fibrom uterin si drilling ovarian. Ellyshor, activa forum din ianuarie 2009, aspiranta la bebe de 1 an si jumatate, diagnosticata cu SOPC (Sindromul Ovarelor Polichistice), stimulari cu ovamit fara rezultat. HSG bun, programata pentru drilling laparoscopic in aprilie 2010. Luminita42, aspiranta activa pe forum din septembrie 2009, 17 incercari de a obtine sarcina, dintre care 6 luni de stimulari, 1 inseminare, doua sarcini pierdute la 5 si 8 saptamani. Danny1, membra din martie 2009, aspiranta din 2007, insuficienta ovariana, tiroidita hashimoto, trombofilie, 5 avorturi (mamica de 5 ingerashi), in prezent fericita posesoare a unei sarcini pretioase . ********************************************************************** Simpatizante cu petitia: Trutzi, membra activa pe forum din august 2008, aspiranta de un an si opt luni, trei luni stimulari si doar una dintre ele cu monitorizare, HSG in iulie 2009, analize. Lia73, aspiranta activa din mai 2009, sarcina ectopica pe partea dreapta, un chist dermoid ovar stang, sarcina urmata de un avort spontan la 18 saptamani in martie 2010. Aleesicoo, fosta aspiranta la titlul de mamica in trecut o sarcina pierduta, iar acum viitoare mamica fericita cu o printesa :Karina Florentina. Cora79, prima inseminare nereusita in martie-aprilie 2009, a doua inseminare nefinalizata din cauza nr. insuficient de spermatozoizi, FIV 1 nereusit in septembrie 2009. Arianna 11, aspiranta din ianuarie 2008, o inseminare nereusita pe in decembrie 2009, acum gravida natural. Polo, aspiranta din 2008 cu SPOC (Sindromul Ovarelor Polichistice). Babiela-mamica de ingeras in ceruri, Cristina Maria (4.02.2008-12.02.2008), in prezent graviduta. ********************************************************************* [flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpele,[flo] Semnaturile pentru petitie si/sau scrisoare catre admin. constau in mentionarea numelui vostru (de forum) si o scurta descriere a incercarilor voastre de a ramane insarcinate. Acesta semnatura=descriere conteaza, pentru ca arata statutul nostru de ASPIRANTA la sarcina/bebe. Fetelor, mai ales voi membre ‘pline’ [:)] si depline ale topicului “Senioare mari mici si mijlocii”: va rog sa-mi trimiti “semnatura “ dupa modelul din LISTA de semnaturi, de mai sus!!!!!!! Astept semnaturi de la: Mayan, Bebenov, Babyblue, Bueflower, Simonia, Codra, Menics (istoric!), Sorinake, Beatrix69, Adria 42, Violab, Mami_vreau, Brunadria, Cinezee, …..si alte fete membre ale topicului. Sunt binevenite si simpatizante adica fete membre ale altor subiecte, dar care sunt de acord cu redistribuirea topicului nostru "Senioare.." la sectiunea ‘’Asteptand un ingeras…” Important!..Scrisoarea catre admin. va fi postata atunci cand vom termina cu semnaturile celor de la ‘’Senioare..” Fetele, scrisoarea noastra/petitia va fi un fel de protest civilizat. Nu inseamna ca vom obtine si rezultatul scontat, dar... inseamna ca am incercat! Pup fetele! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui galliciana
nu vine, soro,tarzan, cine ti-a zis asta??[pup][:D][:D][:D] ASPIRANTA PANA IN MADUVA OASELOR! astept inca o minune in viata mea!!! Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, sã mãsurãm pe altii cu mãsura cu care ne mãsurãm pe noi, sã pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouã si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius
pai nu spuneai ca...daca nu vine in we te declari fecioara bla bla... [bang] sunt tare blonda[bang] Manu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danny1
hihihi.reactia e cea asteptata.pacat,atat de previzibila.hahaha Lia,tu ai fost decorata azi sau ieri?[:D] mami de [ispita]Amira, premiata cu argint la concursul de dans[:D] [gravi]11+
avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah
ieri [bang] Am avut un paunel frumusel si dragalas Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!! [copil] [ruga] [url="http://community.webshots.com/album/574537775vHktVo"]pozulici[/url] ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor , adaug si ciorna de scrisoare/petitie pe care a conceput-o Soricica(Uka) ieri, asa ca sa va reamintesc ce semnati :-) Uka, iubita , am mai facut mici imbunatatiri pe ici pe colo, daca vrei le pastram daca nu revenim la forma de ieri. Fetele, sa spuneti daca mai tb ceva mentionat in aceasta scrisorica sau daca voi ati avea alta abordare. [pup] ********************************************************************* Model Petitie/scrisoare ************************ De la ‘’Senioare, mari, mijlocii si mici’’ Catre DESPRE COPII.COM In atentia Doamnei/Domnului Administrator Stimata(e)Doamna/Domnule Administrator Senioarele mari, mijlocii si mici, reprezentate prin ...va rugam sa ne ajutati ca subiectul nostru sa fie reintrodus la sectiunea ‘’Asteptand un ingeras in viata noastra’’. Va informam ca noi, toate aspirantele “Senioare’’ dorim din suflet sa fim redistribuite in cadrul sectiunii “Asteptand un ingeras in viata noastra”, pentru simplul motiv ca am fost si suntem aspirante, de un an, doi, zece sau douazeci. Precizam ca in mai putin de un an, subiectul nostru a ajuns la 85 de capitole, capitole in care ne-am bucurat impreuna, am schimbat opinii si experiente, am ras si am plans, am devenit gravidute si mamici. De-a lungul timpului, subiectul nostru a primit nenumarate voturi, nu numai de la personele active la acest subiect, ci si de la simpatizanti. In cadrul topicului “Senioare..” au fost discutate inclusiv experiente personale din timpul unor proceduri medicale ca laparascopia, histeroscopia, histerosalpingografia, fertilizarea in vitro, inseminarea, stimularea, monitorizarea ecografica, ca si monitorizarea cu metoda temperaturii bazale, si alte tratamente clasice sau homeopate. Topicul “Senioare”” este unul special pentru noi si am dori sa-l pastram acolo unde credem ca ii este locul, respectiv la sectiunea “Asteptand un ingeras in viata noastra''. Credem ca ''Senioare mari, mijlocii si mici" este un topic distinct, locul unde noi aspirantele ne strangem pe baza varstei, afinitatilor si scopului comun, unde ne sfatuim si incurajam intre doua proceduri medicale sau in timpul asteptarii chinuitoare de a obtine sarcina. La “Senioare” ne putem impartasi disperarea, frustrarea, dezamagirea, bucuria si implinirea pe care o simtim in lungul nostru drum de a deveni mame. Regasirea si speranta noastra, ‘’gradina’’ noastra, locul nostru este la "Asteptand un ingeras in viata noastra", topicul “Senioare mari, mici si mijlocii”. In speranta ca ne veti acorda tot sprijinul in rezolvarea acestei situatii, va multumim. ********************************************************************* urmeaza semnaturile noastre ca in lista de mai sus. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iaca sa -mi improspatez si eu memo menics- aspiranta din 2008, dupa lugi asteptari, in 2009 de ziua femeii se confirma sarcina, din pacate la 12 saptamani sarcina se opreste din evolutie, pierd copilul dar la scurt timp si logodnicul care se hotaraste ca nu mai vrea copii. in prezent, in pauza de "recuperare" dar o aspiranta irecuperabila...si stau aici pt ca-mi sunteti dragi si sunt sigura ca intr-o zi se va lua si la mine gravideala, pt ca eu nu renunt la acest vis... Manu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Libruto, ca si tu ne-ai lipsit si ne-ai mai speriat ca nu dadeai nici un semn. [:D] Dar va iertam pa amandoua, ca sunteti suricatele noastre dragi, colege de gradinita. [pup] ___________________________________________________________________________________ Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci. ASPIRANTA FOREVER
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Libra
Manu, ne-ai lispit toata toamna cu ameteala ta[:D]: la Nico trebuie sa vina sotul, dar cred ca si Galli s-ar bucura de o surpriza... [pup] _____________________ made in Romania, '73 http://lbdf.lilypie.com/ckYrp2.png?OXtS3VM0
[bang][bang]v-am spus ca-s blonda[bang][bang] libra, cdred ca a fost trezirea mea de fapt, trezirea la realitate... ei a trecut... va pupici, fig sa fac niste evaluari..[:D] Manu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...