Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s
Citat:
citat din mesajul lui Foxy-le
Scuze pt lipsurile de mesajul anterior - laptopul asta e mai nesimtit si -mi papa litere. mai am o intrebare pt doamnele cu studiatul - pt a-mi echivala diploma de bac, trebuie sa am intai betygul de la Sv B ? eu asa inteleg din blanketta aia. deci abia apoi pot s-o echivalez? Intreb pt ca indrumatoarea ma sfatuia sa le echivalez ca sa studiez doar complementar... pai cum daca cer aia de mai sus??? si ielts-ul cred ca are termen de valabilitate...s nu-i prea lung...((( Iar va salut, gata , plec la culcare.. mami fericita de KRISTIAN 04,01,2011
S-o fi schimbat intre timp...mie nu mi-au cerut asa ceva si chiar m-am uitat sa vad cand mi-au recunoscut mie diploma...a fost in octombrie 2009 cand studiam SAS B si pe hartia primita de la VHS scrie asa: "Kunskaper i engelska och svenska: svenska: Kunskaper i svenska har ej dokumenterats" Mai stiu ca atunci cand am primit hartia de absolvire de la SAS B (si de la engelska A ca la mine a fost cu ccc cantec...fiind diploma dinainte de 2003 nu mi-a fost recunoscuta engleza studiata in liceu, nu facusem in scoala generala si au zis ca 4 ani nu sunt suficienti, am completat la Komvux) am trimis repede la studera.nu ca sa ma accepte la un curs de genetica. Sfatul meu e sa mergi sa vb cu studievägledare de la voi, ar trebui sa stie mai multe,ca doar cu asta se ocupa...desi scrie clar in blankett, m-am uitat si eu acum. Nu mai tin minte cum era cea pe care am completat-o eu... [url="http://vorbele.wordpress.com/"] pur si simplu...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url] [url="http://salmi-ladrum.blogspot.com/"] calator de profesie[/url]
Ufff, Miha ce complicat imi pare sistemul lor! Las' ca mai vad eu vineri, sau luni dupa test.[:)] Pt copilutii cu tuse - bromhexin nu incercati? sunt picaturi se iau pe zahar(se luau cel putin) eu am luat in tara cand eram mica, am avut bronsita astmatica.era ff bun. [pup] O zi buna sa aveti, mai luminoasa. Aiic e negru de nori, zici ca-i seara.((( mami fericita de KRISTIAN 04,01,2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mersi fetelor pentru sfaturi. Din pacate nu imi dau nimic de la farmacie pt cel mic tocmai de aceea ce este prea mic are doar 9 luni.Imi trebuie reteta.Asadra azi la 3 fara un sfert am programare la medic sa vedem ce zice. Dimineata am fost la moasa cu el si se pare ca nu a luat nimic in greutate in ultima luna asa ca abia astept sa merg la medic sa vad ce zice.Eu nu pot sa mai stau asa cu un bb mic care tuseste de rupe de 3 saptamani.Sper sa nu fie nimic grav si de asemenea sper sa imi dea ceva. Va voi anunta ce am rezolvat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.Am revenit. Am fost cu cel mic la medic si ce credeti ca are?Bronsita astmatica. Ma cam sperie diagnosticul dar sper sa fie bine.I-a dat erosoli sa vedem cum voi reusi sa i-l aplic.Trebuie sa-i pun masca aia pe fata si sa dau spray si sa+l las sa respire de 10 ori in ea. Cam atat.Sper sa fie bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory, imi pare rau sa citesc despre micut. Poate nu e totusi bronsita asmatiforma. Copilul e mic si, daca nu se repeta episodul asta de bronsita, riscurile nu sunt mari sa ajunga la astm. In rest, ce mai faceti, doamnelor? Azi la noi soare, asa ca fac un pelerinaj extins la 2 biblioteci (nu gasesc niste titluri care imi trebuie si am de umblat). Se pare ca toamna asta se transforma repede si sigur in iarna. Sunt curioasa cand va ninge prima oara anul asta. Anul trecut pe 20 octombrie a fulguit prima oara. Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Lili nu mi-au spus cum a facut bronsita asta dar cred ca motivul a fost ca ne-au tot amanat 3 saptamani. Tanti si eu sper sa nu mai faca bronsita. Am avut probleme cu reteta ca dr care ne-a dat-o nu a stiut ca medicamentul prescris de el nu mai exista.Asa ca azi ne-a modificat reteta dar a uitat sa o trimita si pe cea pt masca.Asa ca am mai facut un drum la farmacie.Diseara incepem tratamentul si sper sa fie bine. Sa ne fereasca D-zeu de astm.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor, ce-mi place sa va vad asa cu spor la scris, mai ales dupa tacerea care se lasase pe la noi... eu am o perioada mai aglomerata si la job si acasa, sotu umbla prin tarile calde pt 2 saptamani, socrela a aterizat in vizita, asa ca nu prea am timp sa citesc si sa scriu. dar revin... Flory multa sanatate. bronsita astatiforma faceam si eu cand eram mica si nu am avansat la astm, nici nu stiu daca exista o corelatie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LAsa Flory ca va fi bine-si eu am avut, cum am scris, si nu am nimic acum.Oricum, sa il tii la aer si sa faca sport cand va fi mai marisor, ajuta. Multa sanatate va doresc si tie putere sa o scoti la capat [flo][:)] Tanti Z - vrei sa deschidem o lista de pariuri? La cine in oras, sat, padure,etc va ninge prima oara? [:D] Si noi ne-am bucurat de soare (printre stropi, asa...). AM dat o tura si acum doarme piticul. Va doresc cele bune, pa mami fericita de KRISTIAN 04,01,2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory, cand sunt mici sunt tare sensibili, asta e. Pana isi formeaza sistemul imunitar au de luptat si noi mamele alaturi de ei...te doare tare cand ii vezi ca sufera, stiu perfect ce simti. Dar va trece, sa nu te indoiesti de asta. Diana mea a avut si ea de mica probleme cu bronsite, bronsiolite si tuse de imi vomita noaptea si nu se putea opri. Am luat si noi medicamente, antibiotice ca deh, eram in Ro...si uite ca intr-o luna implineste...15 ani! [:D] Sper ca te-am incurajat putin, multa sanatate puiului. Sa ne scrii cum se simte. [pup] Eu zic ca pe Gotland ninge cel mai tarziu :). Anul trecut a fost in 22 noiembrie, tin minte ca e ziua Dianei :). Dar apoi primavara vine cel mai tarziu. Stiu ca in aprilie-mai infloreau deja flori pe continent(vedeam saptamanal facand naveta) si nu mai era zapada pe cand pe Gotland inca era zapada si numai boboci. Dar asta e normal...toamna marea tine cald in jur, pamantul nu se raceste asa repede si nici aerul...iar primavara e invers, marea tine de frig :). E un microclimat aparte. [url="http://vorbele.wordpress.com/"] pur si simplu...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url] [url="http://salmi-ladrum.blogspot.com/"] calator de profesie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor.Mersi pentru incurajari. Am inceput tratamentul si sunt sigura ca o sa fie bine.Nu prea ii plce sa+i pun masca pe fata dar asta este ma chinui putin.In rest suntem bine. O seara buna va doresc si inca o data multam pt incurajari cat despre zapada nu stiu daca mai este mult pana la primii fulgi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...