Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buna seara.

In sfarsit ati mai scris pe aici.

Miha mult ai de tras cu mama ta dar sunt sigura ca pana la urma o sa rezolvi.

Si eu il am pe socrul meu aici mai mult de 6 luni pe an dar sincer nu m-am interesat sa vad daca ii pot face acte.Are si el card din ala european de sanatate dar vad din spusele Mihaelei nu prea este valabil.Daca o fi sa se imbolnaveasca ceea ce nu imi doresc o sa zic ca a venit ca si turist in vizita si poate asa accepta la spital acel card.

Foxy despre gradi nu stiu ce sa-ti zic.Eu am fost la comuna am completat formularul si am trecut toate cele 3 gradinite care sunt aici pt baiatul cel mare.Am avut de asteptat 4 luni dar am avut noroc si mi-au dat loc la aia care imi doream pt ca era foarte aproape de casa.Pe aia o si trecusem prima.Acum am facut acelasi lucru si cu Edi.Au loc abia din mai.Asta inseamna ca pt o luna nu o sa merg la scoala ca in aprilie pleaca socrul acasa ca are comisie la pensie si asta este trebuie sa stau cu el.Dar eu ii mai stresez la cap poate apare un loc ca vreau la aceiasi gradi unde este si Dragos.El este foarte atasat de educatoare care sunt foarte dragute.Mai rau este ca s-a cam obisnuit cu mancare suedeza de la gradi si nu prea o mai mananca pe a mea.

La scoala este super bine dar mi se pare asa de lung drumul pana voi munci si eu dar asta este nu am ce face.

Fetelor vreau sa va intreb si eu daca stiti in ce conditii se da ajutor social?Am nevoie de aceste informatii pt cineva si nu stiu ce sa-i spun.Poate stiti voi ceva.

Va pup si ne mai scriem

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hop si eu. N-am mai trecut de mult pe aici. Nu prea am ce spune sau ce sfaturi sa dau. Inca astept sa imi dea numerele. Intre timp am primit permisul de sedere. Asta e semn bun. In schimb ma deprima vremea, daca pana acum ceva timp ma saturasem de intuneric acum ma chinuie pietricelele de pe strada[:D]. Cum hop se topeste un pic cum holul blocului e plin de pietricele care evident ajung si la noi in apartament si cum apartamentul e mic si holul e folosit tot timpul pietricelele sunt peste tot. Azi le-am aspirat.[:D]

 

Mihaela mult succes cu Migra si Skatte. [pup]

Florysica cum merge scoala? Parca mai ieri de plangeai ca nu intelegi si uite azi-maine absolvi SFI.[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...