Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Semintele de in


Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai bine incerci sa consumi alte alimente bogate in Omega 3, daca datele privind semintele de in si alaptarea nu sunt suficiente. in emisiunile Dr. Oz am tot vazut ca nucile, uleiul de nuci, semintele de soia si uleiul de soia, pestele (somon) si uleiul de peste, fasolea verde, spirulina, branza tofu - sunt si ele surse foarte bune de Omega3. ar mai fi si varianta unui supliment alimentar, insa ar trebui sa ceri sfatul unui medic, sa vezi care dintre variante este compatibila cu alaptarea. Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui zax
stiti cumva daca sunt contraindicate semintele de in in alaptare? am tot cautat dar nu am gasit ceva concret; nu e vorba de o cura ci doar de un adaos in alimentatie de Omega3. multumesc [flo]
medicul meu de familie ia recomandat finei mele sa consume, desi alapta. dimineata la micul dejun intr-un pahar de iaurt. a consumat cateva luni de zile si a fost ok. si moasa care venea la copil in primele saptamani ia dat ok.
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am ingrasat citeva kg dupa ce am inceput sa iau seminte de in; luam de 3 ori pe zi cite o lingurita; initial nu am crezut ca de la ele, dar dupa ce m-am oprit din a le lua am stagnat in greutate;din pacate nu le mai pot da jos; ulterior am citit pe net ca nu stiu ce substanta din ele interfereaza cu functia tiroidei cumva...si nu m-as mira sa-mi fi dereglat tiroida..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Fetelor, tocmai ce am citit o informatie care poate va este de folos:este de preferat ca semintele de in sa nu se consume uscate, intregi deoarece trec prin corpul nostru fara sa fie digerate sau procesate si se elimina la fel cum au fost inghitite.Daca se consuma intregi este recomandat sa fie lasate la inmuiat peste noapte. ________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sau se pot zdrobi/macina si amesteca cu lichid sau mancare. intregi sunt bune probabil doar pentru accelerarea tranzitului intestinal, pentru persoanele care au probleme cu constipatia. Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...