Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(723) Felicitari Iulia!


Recommended Posts

Fetelor, acum avem un diagnostic complet: anemie ferpriva severa(anemie cauzata de lipsa de fier) sindrom de malabsorbtie de etiologie necunoscuta. adica nu asimileaza nimic ,dar nu se stie cauza. sindrom de megacolon functional, adica are colonul putin mai lat si se constipa. bun. avem 6,680 kg si 74 de cm. avem 2 saptamani sa ne ingrasam macar 100 de gr, daca nu, biopsie intestinala sa vada ce e cu vilozitatile intestinale de nu asimileaza. am primit schema de mancare: 150 de gr de carne de pui sau 100 de gr curcan/zi, 50 de gr branzica de vaci, 700 ml de lapte cu cereale,12 lingurite de glucoza pulbere,100-150 ml de supita cu ulei de germeni de porumb presat la rece, , 50-100 gr de piure de legume frecat cu unt de 82% grasime sau iaurt 10% grasime cu samntana 24% grasime,50 gr mere coapte cu glucoza pulbere,100 ml infatrini, 5 ml sanzyme, 3 ml peritol,o lingurita de imunostimulator cu colostru si probiotice, un pliculet biotics. Si acum motivul pt care am crezut ca o iau razna: Medium - chain triglycerides oil MCTs . am cautat pana la miezul noptii pe cineva care in urmatoarele 3, max 5 zile vine din Germania, Italia sau Franta si imi poate cumpara o sticluta. am gasit pe cineva,dar s-a uitat la cantitate si a spus ca ma costa 400 de euro,cand,de fapt erau 400 de ml, s-a suparat si a renuntat. mai am doua promisiuni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza fetelor! Histamina tin pumnii sa fie bine si sa dea randament tratamentul. Ylari trece-ma pe lista de testare in 26 oct- asta daca calculez 28 de zile si cred ca si katy este in aceeasi perioada. Va pup fetelor si sa aveti o zi frumoasa! In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kimmi 26 octombrie Miky 26 octombrie Katy 26 octombrie Mrenescu 28 octombrie Gabyv 3 noiembrie Mihaelafalt 6 noiembrie Corina 8 noiembrie Dana 12 noiembrie YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Citat:
citat din mesajul lui lilimara
Felicitari pentru linutele duble!!! Sarcini usoare va doresc fetelor![flo] Lili [mamica] de strumfita Maria Eliza Cu ajutorul lui DD in curand din nou [gravired]
Lilimara ce faci stai ascunsa? Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Daaaaa stau ascunsa; sunt descurajata tare si optimismul meu e la 0. Ar trebui sa ma testez pe 25 dar cred ca o fac din nou degeaba. Lili [mamica] de strumfita Maria Eliza Cu ajutorul lui DD in curand din nou [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Histamina gandurile mele bune catre voi sunt draga mea, multa putere si va tin pumnii sa mearga tratamentul. Te rog intereseaza-te si de sucul din iarba de grau, are un gust minunat, graul il poti prinde tu sau il poti si cumpara, iata cateva despre el: Sucul proaspat din mladite de grau contine la fel de multa vitamina C ca si sucul de portocale, contine mai multa provitamina A decat majoritatea legumelor (varza, salata, rosiile), si reprezinta o sursa importanta de vitamina B si vitamina E. Vitamina C este importanta pentru mentinerea sanatatii pielii, dintilor, ochilor, muschilor si ligamentelor, pentru procesele de crestere, actionand totodata ca antioxidant. Vitamina A este esentiala pentru cresterea si dezvoltarea normala a organismului, pentru mentinerea unei vederi bune si pentru reproducere. Vitamina B faciliteaza folosirea carbohidratilor pentru producerea de energie necesara organismului, si contribuie la buna functionare a sistemului nervos si a celui digestiv. Ea este de asemenea esentiala pentru dezvoltarea normala a creierului si a corpului, si intretine activitatea armonioasa a glandelor suprarenale. Vitamina E este o substanta antioxidanta, necesara pentru fertilitate, care protejeaza inima, iar cea care se gaseste in mladitele verzi este de zece ori mai usor asimilata de organism decat vitamina E sintetica. Va pup! YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Eu astazi am simtit o usoara intepatura de ovar stang oare ovulez azi? Si daca fac testul de ovulatie diseara tarziu are ceva? Si aseara la jap-jap cand se atingea acolo in stanga ma deranja. Totusi sper sa nu ovulez azi ca deja sunt terminata si pana diseara am o gramada de treaba.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele vin si eu la raport[:D], sunt ziua 25 cu niste sani tensionati si durerile premenstruale care ma chinuiesc de vreo 3 zile, dureri de ovare , dureri de cap si o stare generala proasta fetele care urmati testarea va urez bafta histamina multa putere iti doresc tie si lui Sebi , sa depasiti aceasta perioada grea si peste putin timp sa va puteti bucura numai de momente placute [pup][pup][pup] tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...