Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(723) Felicitari Iulia!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Deny am gasit postarea asta la pg 722 Deny, pot sa te rog sa ma treci si pe mine in lista de aspirante? Povestea mea: de 3 ani incercam fara rezultat pozitiv sa obtinem un sufletel al nostru. Am ovare micropolichistice, iar CM este f. neregulat. Am tinut tratament cu inductie de ovulatie, am facut chiar si o IA, dar din pacate fara rezultatele asteptate. Dumnezeu sa ne ajute sa ne tinem copilasii in brate. Citat: citat din mesajul lui DenyAnd EllaR te-am trecut pe lista de aspirante. Sper ca nu te superi -------------------------------------------------------------------------------- Cu ajutorul lui DUMNEZEU in curand pana la termen cu un sanatos si vioi In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Scumpa mea! Nu ma supar deloc ! Chiar multumesc frumos! Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui elenusht
buna fetelor! Felicitari Iuliei pentru sarcina. Sa fie intr-un ceas bun! Eu am depus azi actele de divort. A fost infiorator de greu, mi se inmuisaera genunchii si palmele imi transpiurasera...a fost tare neplacut, dar asta e...trebuia sa fac asta! Sper ca dupa asta sa ma simt mai bine. va pup pe toate! Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! Nu pot sa-ti spun decat ca sunt alaturi de tine oricand ai avea nevoie! Stiu ca-ti este greu! Te pup si iti sunt alaturi. ingeras plecat la 7 wks
[grup] Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky
Buna dimineata fetelor! [flo] Ylari, scumpa, la fel de matinala ca mine [:D] La 4.30 trebuie sa ma duc la toaleta, apoi nu mai adorm neam. Lore ia Paracetamol si ceiut si o sa treaca. Mama spune ca orice minune tine trei zile. Baga un medical, daca poti. Insanatosire grabnica![flo] Iulia felicitari, bebe sanatos si mincacios si o sarcina usoara![flo] Linkul de mai jos e pentru toate fetele de pe DC (ca sa stiti ce va asteapta in curind[flo]), si apoi in special pentru noile gravidute, ca sa vedeti cum bebe simte imediat ca mama e agitata: [url]http://www.youtube.com/watch?v=FeFhEbEBmTo[/url] ...eram ieri foarte agitata si aveam emotii (din cauza unei singerari cu cheaguri - eram convinsa ca l-am pierdut pe bebe). Dar fotbalistul meu n-are nici o treaba, se joaca acolo si ride de mine ca ma stresez aiurea. Asa ca fetelor, luati-o usor si priviti cu incredere inainte. Nu mai e mult pina vine bebe. [pup][pup][pup] 12+ Doamneajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Felicitari! Tot inainte sanatosi amandoi sa fiti![pup] Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Acum am ajuns acasa, am avut o zi plina, dar acum am fost si la ginecolog si mi-a spus ca am un folicul de 18 mm si probabil pe duminica ar fi ovulatia[olala][olala][olala]. Va rog ajutati-ma si spunetim pe cand ar trebui sa[pathot] ca sa raman graviduta, va roooog. Va multumesc anticipat si va pup tare pe toate! Ma pun acum sa citesc ce ati mai vb azi![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
yna, draguta, nu e viroza, sigur am iar infctie in gat, e infectie virala ca imi dau seama dupa simptomatologie am secretii nazale apoase, foarte apoase, am gatul umflat si ma doare tare tzuki[pup] concediu medical nu-mi bag ca am antecedente nasoale rau bine la alta firma dar tot am cosmaruri, stii ca am fost concediata de doua ori din cauza asta, iar motivele de sanatate pe atunci au fost mult mai serioase decat o simpla gripa tu ai grija de tine, de ce nu vb cu medicul sa-ti faca cerclaj, macar asa il stii pe bebe mai in siguranta sa nu ridici nimic si sa stai cumintica in pat tu sigur nu ai nici un hematom daca zici de sangerari cu cheaguri???? aaaaa sau vezi ca poate e de la aspentr, ca am mai auzit pe la trombofilie fete care iau aspenter si au sangerari in sarcina, dar oricum nu-l intrerupe te pup si multa sanatate tie si fotbalistului/fotfalistei[:D][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]
Lorena, scumpa mea,infectiile sunt de mai multe tipuri: infectii virale(viroze), infectii bacteriene, infectii parazitare, infec micotice (ciuperci) etc, depinde de ce tip de germeni sunt cauzate. Viroza (infectia virala) se manifesta asa cum ai spus tu cu secretie apoasa, iar infectia bacteriana cu secretie purulenta, mai exista cazuri cand o viroza se poate suprainfecta, adica initial ai secretie mucoasa iar apoi mucopurulenta si purulenta. Te rog, crede-ma ca asta stiu sigur. Nu lua antibiotice asa dupa ureche, ca iti crezi numai rezistenta fata de ele, si apoi cand o sa ai nevoie nu isi mai fac efectul si o sa ai nevoie de altele si mai puternice. Plus, nu uita dupa o cura de antibiotice, poate aparea candidoza, de care nu avem chiar acum nevoi (iritati vaginale). Ia paracetamol si aspirina (daca ei aspenter e ok) si va fi bine. Te pup tare! Si hai sa mergem la odisee impreuna![olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
yna, tu ai ovulat? ca eu sunt z 12 si cred ca ieri am ovulat, desi nu mai sunt sigura de nimic[alcool]
Nu am ovulat inca, imi tot fac teste de 3 zile si nimic,imi ies tot negative, eu sunt azi z15 si ma gandesc ca in z17 e ovulatia, asa a fost si data trecuta cand am ramas.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yna, incepeti sa prestati de azi. Daca sotul nu are probleme, se poate presta zilnic. Asa zic unii medici. Daca vrei sa mergi pe varianta din 2 in 2 zile, incepeti tot azi, apoi duminica si luni. Zic luni pentru ca daca ovulezi duminica, nu mai rezista ovulul pana marti, ca sa respectati din 2 in 2 zile. Oricum, fa si teste de ovulatie. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Yna, incepeti sa prestati de azi. Daca sotul nu are probleme, se poate presta zilnic. Asa zic unii medici. Daca vrei sa mergi pe varianta din 2 in 2 zile, incepeti tot azi, apoi duminica si luni. Zic luni pentru ca daca ovulezi duminica, nu mai rezista ovulul pana marti, ca sa respectati din 2 in 2 zile. Oricum, fa si teste de ovulatie. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Multumesc,MeAlex, la fel ma gandeam si eu, ca azi , duminica si luni. Sotul nu are pb, cel putin asa credem, ca data trecuta am ramas din prima, si nu i-am facut spermograma. Atat de tare imi doresc sa raman luna asta si sa-mi tin bebele in brate, nu am cuvinte sa descriu. Eram foarte suparata, ma gandeam ca poate am pb de fertilitate si eu cum n-am ramas lunile astea si tot aveam teste de ovulatie negative, dar acum m-am linistit un pic si mi-a revenit optimismul. Vreaaaau bebe![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky
Buna dimineata fetelor! [flo] Ylari, scumpa, la fel de matinala ca mine [:D] La 4.30 trebuie sa ma duc la toaleta, apoi nu mai adorm neam. Lore ia Paracetamol si ceiut si o sa treaca. Mama spune ca orice minune tine trei zile. Baga un medical, daca poti. Insanatosire grabnica![flo] Iulia felicitari, bebe sanatos si mincacios si o sarcina usoara![flo] Linkul de mai jos e pentru toate fetele de pe DC (ca sa stiti ce va asteapta in curind[flo]), si apoi in special pentru noile gravidute, ca sa vedeti cum bebe simte imediat ca mama e agitata: [url]http://www.youtube.com/watch?v=FeFhEbEBmTo[/url] ...eram ieri foarte agitata si aveam emotii (din cauza unei singerari cu cheaguri - eram convinsa ca l-am pierdut pe bebe). Dar fotbalistul meu n-are nici o treaba, se joaca acolo si ride de mine ca ma stresez aiurea. Asa ca fetelor, luati-o usor si priviti cu incredere inainte. Nu mai e mult pina vine bebe. [pup][pup][pup] 12+ Doamneajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Vai...Tzuky, minunat filmuletul, am trecut de la ras la plans, in cateva minute (ne-am uitat de nu stiu cate ori,cu sotul) Sa va dea bunul Dumnezeu, sanatate la amandoi! Foarte emotionant...[pup][pup][pup] Vrem pupici de molipsire de la tine si bebe![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Yna85
Buna fetelor! Acum am ajuns acasa, am avut o zi plina, dar acum am fost si la ginecolog si mi-a spus ca am un folicul de 18 mm si probabil pe duminica ar fi ovulatia[olala][olala][olala]. Va rog ajutati-ma si spunetim pe cand ar trebui sa[pathot] ca sa raman graviduta, va roooog. Va multumesc anticipat si va pup tare pe toate! Ma pun acum sa citesc ce ati mai vb azi![:)]
Prestezi azi, si duminica cand ai ovulatia!
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...