Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(723) Felicitari Iulia!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Yna85
Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
yna, tu ai ovulat? ca eu sunt z 12 si cred ca ieri am ovulat, desi nu mai sunt sigura de nimic[alcool]
Nu am ovulat inca, imi tot fac teste de 3 zile si nimic,imi ies tot negative, eu sunt azi z15 si ma gandesc ca in z17 e ovulatia, asa a fost si data trecuta cand am ramas.
Nu renunta la teste. Continua sa faci zilnic la ora obisnuita si daca intradevar duminica ovulezi, apoi maine se va pozitiva testul de ovulatie. Tin pumnii pt bebe![pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Yna85 Vai...Tzuky, minunat filmuletul, am trecut de la ras la plans, in cateva minute (ne-am uitat de nu stiu cate ori,cu sotul) Sa va dea bunul Dumnezeu, sanatate la amandoi! Foarte emotionant...[pup][pup][pup] Vrem pupici de molipsire de la tine si bebe![:)]
Mmmm ce romantic[olala][olala]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Citat:
citat din mesajul lui Yna85
Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
yna, tu ai ovulat? ca eu sunt z 12 si cred ca ieri am ovulat, desi nu mai sunt sigura de nimic[alcool]
Nu am ovulat inca, imi tot fac teste de 3 zile si nimic,imi ies tot negative, eu sunt azi z15 si ma gandesc ca in z17 e ovulatia, asa a fost si data trecuta cand am ramas.
Nu renunta la teste. Continua sa faci zilnic la ora obisnuita si daca intradevar duminica ovulezi, apoi maine se va pozitiva testul de ovulatie. Tin pumnii pt bebe![pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Multumesc, DenyAnd, asa o sa fac, de abia astept sa se pozitiveze maine testul![flo][flo][flo] Sper sa ma ajute bunul Dumnezeu sa raman luna asta insarcinata! Multumesc de sustinere!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Citat:
citat din mesajul lui Yna85 Vai...Tzuky, minunat filmuletul, am trecut de la ras la plans, in cateva minute (ne-am uitat de nu stiu cate ori,cu sotul) Sa va dea bunul Dumnezeu, sanatate la amandoi! Foarte emotionant...[pup][pup][pup] Vrem pupici de molipsire de la tine si bebe![:)]
Mmmm ce romantic[olala][olala]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Esti dragutza ...[flo], chiar e foarte emotionant filmuletul lui Tzuky, sotul meu spune ca o sa devina dansator ( el e convins ca e baiat)[disco][roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Yna85 Esti dragutza ...[flo], chiar e foarte emotionant filmuletul lui Tzuky, sotul meu spune ca o sa devina dansator ( el e convins ca e baiat)[disco][roker]
Si eu sunt convinsa ca Tzuky e viitoare mamica de baietel[:)]. Acuma o sa vedem daca avem dreptate[:D]. Tzuky, vrei sa afli daca e boy or girl inainte de nastere(prin eco) sau... ne tii in suspans inca 6 luni?[:D] Mai fur pupic[pup][pup] de molipsire de la tine[:I] dar si de la bebe si eu, ufff visez si eu sa am primul boy[:I]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele! Am o mare nedumerire,pleaseeeee help meeeee!!!!! Test de ovulatie facut la ora 17.00 pozitiv(smily face)peste o ora l-am refacut negativ(doar cerculet)cei drep am baut apa intre timp,care este corect?Sunt CD 10. Sufletelul meu.Eric 28/09/2007 [url="http://lt1m.lilypie.com/8T3Rp1.png"]trying to conceive[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf...uitati ce am gasit, iar nu stiu ce sa fac????[bang][bang][bang] "In mod ideal, spermatozoizii vii si tineri ar trebui sa se afle in trompele uterine gata sa fertilizeze ovulul atunci cand este produs de organism. Cea mai buna metoda de a face asta este sa faceti sex in ziua de dinaintea ovulatiei. Asta inseamna ca daca ovulati in ziua 14, ar trebui sa faceti sex in zilele 13 si 14 si apoi sa va abtineti in ziua 15. Astfel reduceti riscul fertilizarii unui ovul imbatranit (si poate defect), lucru care foarte probabil v-ar conduce la pierderea sarcinii. Asta va va ajuta sa va asigurati ca in trompe sunt prezenti spermatozoizi proaspeti, in asteptarea ovulului care va fi produs." Ce sa fac? Sa [xinpat]in seara asta sau maine?[bang][bang][bang] Iar nu stiu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Corina87
Hello fetele! Am o mare nedumerire,pleaseeeee help meeeee!!!!! Test de ovulatie facut la ora 17.00 pozitiv(smily face)peste o ora l-am refacut negativ(doar cerculet)cei drep am baut apa intre timp,care este corect?Sunt CD 10. Sufletelul meu.Eric 28/09/2007 [url="http://lt1m.lilypie.com/8T3Rp1.png"]trying to conceive[/url]
Ala primul de laora 17! Normal ca al doilea a iesit negativ pt ca ai si baut apa, asa ca s-a diluat urina. Dar pana sa-l faci pe primul la ora 17 te-ai abtinut de la lichide minim 2 ore?
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Corina87
Hello fetele! Am o mare nedumerire,pleaseeeee help meeeee!!!!! Test de ovulatie facut la ora 17.00 pozitiv(smily face)peste o ora l-am refacut negativ(doar cerculet)cei drep am baut apa intre timp,care este corect?Sunt CD 10. Sufletelul meu.Eric 28/09/2007 [url="http://lt1m.lilypie.com/8T3Rp1.png"]trying to conceive[/url]
Eu cred ca primul test, mai ales daca ai baut apa inainte de al doilea. Mai fa maine unul si vei vedea daca e pozitiv sau nu. Eu am inteles ca daca esti in perioada de ovulatie ai 2 test pozitive (unul pozitiv, adica ambele liniutze la fel de intens colorate, iar al II lea linia T apare dar nu la fel de intens ca cea de control). Eu zic sa [pathot] ca nu ai nimic de pierdut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Yna85
Offf...uitati ce am gasit, iar nu stiu ce sa fac????[bang][bang][bang] "In mod ideal, spermatozoizii vii si tineri ar trebui sa se afle in trompele uterine gata sa fertilizeze ovulul atunci cand este produs de organism. Cea mai buna metoda de a face asta este sa faceti sex in ziua de dinaintea ovulatiei. Asta inseamna ca daca ovulati in ziua 14, ar trebui sa faceti sex in zilele 13 si 14 si apoi sa va abtineti in ziua 15. Astfel reduceti riscul fertilizarii unui ovul imbatranit (si poate defect), lucru care foarte probabil v-ar conduce la pierderea sarcinii. Asta va va ajuta sa va asigurati ca in trompe sunt prezenti spermatozoizi proaspeti, in asteptarea ovulului care va fi produs." Ce sa fac? Sa [xinpat]in seara asta sau maine?[bang][bang][bang] Iar nu stiu.
Draga mea, speramtozoizii traiesc pana la 5-7 zile in uter! Ovulul e viabil 12-24 de ore. Tu daca prestezi azi, pana duminica [gica]-ii taman reusesc sa urce sus-sus in trompa chiar langa ovar. Daca prestezi duminica, tot reusesc sa ajunga la ovul. Stai linistita ca o sa fie bine. Eu zic ca maine(sambata) sa faceti pauza ca sa se mai refaca gigeii. Si duminica, cand ovulezi, iar prestati-dimineata! [pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...