Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(723) Felicitari Iulia!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Ylari, beta creste frumos, esti pe drumul cel bun. Daca te ajuta cu ceva, nici doctorul meu nu considera mutatiile astea heterozigoate foarte periculoase. Eu am si homocisteina mica, n-am cum sa-l conving sa-mi faca tratamente mai agresive. Am inceput sa-mi iau din nou vitaminele, sotul se gandeste ca mai bine sa iau acid folinic in loc de folic, a ramas sa discute el intr-o zi cu doctorul meu sa vada daca varianta asta ar fi mai buna. Nu stiu daca am mai intrebat, ia cineva acid folinic?( leucovorin) Eu am intrat iar intr-o perioada de lene totala si iar imi creste fundul.: ) De dimineata m-am trezit la ora normala dar m-am dus la lucru cu o jumatate de ora mai tarziu. M-am dus am alergat - ca m-a speriat cantarul:), mi-am facut dusul in liniste...am trimis text cu tupeu la sefa ca o sa fiu in intarziere. M-a apucat asa nesimtire! Imi trebuie un copil mic ca sa am o scuza ca sa stau acasa...[:D]
Ce comica esti, sa iti dea Dd un bebel ca sa ai motiv de stat acasa. Cat despre acid folinic nu am auzit dar sunt deschisa daca afli ca e bun ma bag si eu sa experimentez. Fetelot am fost la eco si spune asa uter normal, endometru 0,5 ce ziceti e bun pentru ziua 12? Pe ovarul drept am 5-6 foliculi 0.3-.0.5 iar pe stangul unul mai baban de 1,6cm si 4-5 intre 0,5-0,67. Voi ce ziceti e bun asa, eu normal ovulez in ziua 16 adica pe duminica acum sa vedem. Pe marti in ziua 18 ma duc sa vad daca s-a spart.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
esti betojn dragutule!!! keep up the good work Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Moni sper sa imi dai tu o veste buna si sa nu mai trebuiasca sa iti faci planuri de inseminare, dar daca te simti bine facand planuri fa-le dar totusi spera ca exista si posibilitatea sa fii graviduta pana vezi rosu.[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Mihaela eu cred ca e de bine toate mai cresc si se mai ingroasa pana la ovulatie , dar oare babanul ce-l ai de 1.6 nu se va sparge mai repede ca e super mare...oricum tu presteaza fara numar [:D] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Nu stiu ce sa zic e posibil sa se sparga mai repede o sa incep sa fac si niste teste de ovulatie daca am timp sa le fac dar oricum mi-am pus in minte sa prestez numai ca sa stiti ca acum nu imi mai vine sa stau cu picioarele pe pereti ca e frig in casa eu sper daca are de prins sa se prinda si asa.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Nici eu nu mai stau asa cu picioarele pe pereti , mai nou(de cateva luni) imi pun o pernita sub fund si stau linistita , de multe ori adorm cu ea acolo Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Imi dau seama ca e prima luna de cand incerc dupa extra si sunt mult mai relaxata, mi-a prins bine pauza o sa vad cat de relaxata o sa fiu in asteptarea rezultatului. Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Daca ne-am trezi dupa ovulatie direct in ziua determinanta ar fi super...eu cred ca asteptarea aia si gandurile care te napadesc pana la ziua 0 [bang][bang][bang] e mult mai urata decat venirea uratilor Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Sigur asa este pentru noi ca pentru cele care nu isi doresc copii.... Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bettercy sa stii ca m-a mai linistit postarea ta. Adevarul este ca si dra ginecolog mi-a spus ca nu sunt mutatii agresive. Poate am noroc pana la capat de data asta! Ca la Fundeni asa mi-au zis cand am spus ca am deja o fetita de 3 ani si jumatate, sa-i multumesc lui Dumnezeu ca am avut noroc! Cu acidul folinic nu stiu ce sa iti spun, eu (si nu numai) iau Femibion care contine metafolin un folat care se sintetizeaza mai bine de organismul nostru - cele cu trombofilie. Din cate am inteles eu, sper sa nu vb prostii. Mi-am facut programare la gineco ptr sapt viitoare vineri. Eu zic ca nu e prea devreme. Stefulici, sunt curioasa ce se vede la tine duminica, iti tin pumnii. Mihaela bafta multa scumpa mea, asa de tare ma bucur ca ai scris aici in tot timpul asta in care ai "stat" pe bara! Cu dintzii ai rezolvat tot? Miha, Luci, nici eu n-am stat cu picioarele in sus de data asta [:D] Alex, unde esti??? Lorena??? Zi-ne doua vorbe aici sa stim ca esti ok! Va pup te toooaaaaaateeee!!! [pup][pup][pup][pup] YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IuliaCospy
Felicitari Ylari pt beta! Stefulici cata dreptate ai avut cand ai raspuns la prima mea postare...[:I] Deci, dupa ce v-am spus ca sunt z1 nu s-a mai intamplat nimic. Am avut spoting sambata si putin duminica si de atunci nimic. In cele din urma, dupa 2 teste negative acum o saptamana m-am hotarat fara prea multa tragere de inima sa mai fac unul, convinsa fiind ca va fi si acesta negativ. Numai ca la cateva minute a parut foarte timida si a doua liniuta [:I] Sunt ferm convinsa ca am avut o ovulatie tarzie, fara nicun fel de semne, caci la sarcinile trcute testul se pozitiva inca inainte sa fiu in intarziere, acum insa chiar in intarziere e foarte palid. In afara de sotul meu si voi, momentan nu stie nimeni nimic. Imi este inca teama... dar cred ca Dumnezeu e mare si ma rog ca de data asta sa fie totul bine. Deocamdata raman aici cu voi, caci ma simt mai in siguranta. Astept sa plecam impreuna la odisee. [grup] cu drag pe toate si va multumesc din suflet pentru gandurile frumoase. Sa se intoarca inmiit la voi [pup] Iulia, mami de [8**] Sara Andreea http://saraandreea.shutterfly.com/36?startIndex=0
Deci nu-mi vine sa cred ce invazie de bebelusi e pe aici[pk]. Iulia, felicitari din toata inima. Nu sta cu emotii, va fi bine vei vedea. Eu nu stiu foarte bine cum e cu analizele ca noi abia acum invatam cate ceva despre asta ( suntem in a doua luna de incercari). Din ce am invatat de la fetele de aici cred ca ar fi bine sa mergi sa faci bhcg-ul la 48 de ore. Daca va creste frumos in intervalul asta atunci inseamna ca bebe e acolo, "isi instaleaza cortul" la mami in burtica, ca doar va stationa 9 luni in acelasi loc. Yupeeee, inca o graviduta in nici 2 saptamani. Ar fi draguta o listuta de testare.Asa stim si noi pe cine asteptam cu vestea cea mare Eu ma voi testa in intervalul 28 oct - 4 nov. Cica in 4 nov se pozitiveaza sigur testul daca e sa fie.[:)] Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, a trecut si ziua de ieri...ciudat de tacuta zi...deci am ajuns la dr si cand a vazut amh-ul era mai dezamagita ca mine....mi-a zis ca-i pare extrem de rau, ca sunt tanara si singura solutie ar fi fiv cu ovule donate, ca sa ma duc la control, sa facem tratament daca nu-mi mai vine...ca n-are nici o alta solutie... eu as mai cere parerea cuiva, dar fiv cu dona n-as face....iar cu ale mele chiar daca as scoate ceva , am slabe sanse pt ca am si endometrioza... dar daca va spun ce imagine am avut la eco, deci endometru z11 10.5 mm, am avut folicul pe dreapta parca, si acum am corp galben in formare de 3,2 mm...deci ce sa zic arata totul ok...ovulatia am avut-o alataieri asa cum am stiut eu, de la dureri....ce sa mai zic, va urez numai bine forta sa izbutiti sa aveti un copil si va voi citi poate insa acum , nici nu mai am ce scrie si as offtopic rau , ca optimismul meu daca ar exista acum ar duce la prostie... va imbratisez cu drag pe toate, imi sunteti forte dragi si stiu ca ve-ti fi si sunteti niste mame extraordinare[pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xdidi imi pare tare rau si sunt alaturi de tine [pup][pup][pup] Stiu cum e sa primesti o asemenea bomba , sa fi tare si sigur intr-o zi Dumnezeu te va rasplati pentru aceasta suferinta [flo] Dar inainte sa te resemnezi totusi mai incearca sa ceri inca o parere [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt aici ylari doar ca am avut multa treaba azu sunt dupa amiaza pana pe la 9 diseara inca nu am ajuns la dr sper din tot sufletul sa ajung zilele astea ieri s-au intamplat lucruri ciudate am ridicat niste baxuri la munca si am avut toata ziua intepaturi in uter, exact ca in timpul chiuretajului, am simtit foarte clar ca sunt in uter, ca niste ciupituri....problema e ca sunt abia z 10 de la ce sa fi fost[:-@] ma gandesc la vreo endometrioza Doamne fereste! trebuie sa clarific problema va pupic pe toate [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...