Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(723) Felicitari Iulia!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Fetele sa va povestesc! Noaptea trecuta am avut un vis atat de frumos, ca nu mai vroiam sa deschid ochii - am visat o fetita dragalasa foc, cu ochii albastri.[:D] Cert e ca m-am trezit zambind #537;i cu mult chef de treaba. Parea atat de real, un vis devenit realitate. Mai am o saptamana pana aflu daca se va si implini visul meu.[:)][olala] Pup pe toate! Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Si eu am visat luna asta( dupa ovulatie),ca am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv, apoi ca aveam un copil, de care avea grija mama, iar eu i-am zis ca vreau sa-l iau acasa ptr ca pot sa am grija de el, iar ea mi-a zis ca pot! Toata ziua aia am fost cu gandul la visul ala! Nu stiu daca a fost o coincidenta sau nu, insa acum sunt insarcinata... Iti tin pumnii si tie sa fie cu ochisori![pup] 2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ylari merci de incurajare, dar cred ca sunt detasat mai varza ca tine[:D]...n-am ce speranta sa-mi mai pun , o sa mai fac acteva analize la sot si sa vad daca ajung la sibiu anca fiv pot face doar cu oavule donate, cel putin asa a sunat prima parere, am mai vb cu o tip[a cu amh-ul meu si a incercat 3 proceduri cu ovulele ei si nereusite...si tipa respectiva are doar amh-ul asta nu si restu. cat despre hidro, ce sa zic se opereaza, eu am mai fost suspecta anu trecut, m-am operat si nu era hidro, trompele erau ok ,aveam aderente care faceau umbra pe langa trompe....ce sa zic. sunt si racita si aiurita, nu ma mai pot gandi la nimic, mi-e greu sa arunc armele , dar n-am ce face boala asta idioata a cam castigat razboiul...ma scuzati ca sunt asa pesimista si chiar nu e cazul sa ma descarc aici, dar in afara de sot nu prea am cu cine vb , nici mamei nu i-am zis ca are prb de sanatate si daca-i spun mai incolo nu se schimba cu nimic situatia. va puuuup mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui xdidi
ylari merci de incurajare, dar cred ca sunt detasat mai varza ca tine[:D]...n-am ce speranta sa-mi mai pun , o sa mai fac acteva analize la sot si sa vad daca ajung la sibiu anca fiv pot face doar cu oavule donate, cel putin asa a sunat prima parere, am mai vb cu o tip[a cu amh-ul meu si a incercat 3 proceduri cu ovulele ei si nereusite...si tipa respectiva are doar amh-ul asta nu si restu. cat despre hidro, ce sa zic se opereaza, eu am mai fost suspecta anu trecut, m-am operat si nu era hidro, trompele erau ok ,aveam aderente care faceau umbra pe langa trompe....ce sa zic. sunt si racita si aiurita, nu ma mai pot gandi la nimic, mi-e greu sa arunc armele , dar n-am ce face boala asta idioata a cam castigat razboiul...ma scuzati ca sunt asa pesimista si chiar nu e cazul sa ma descarc aici, dar in afara de sot nu prea am cu cine vb , nici mamei nu i-am zis ca are prb de sanatate si daca-i spun mai incolo nu se schimba cu nimic situatia. va puuuup mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul adica tu trebuie sa gasesti acum pe cineva sa iti doneze un ovul? care e procedura? Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia felicitari! sarcina usoara si un bebe sanatos![pup] xdidi te imbratisez tare tare si multi [pup], Dumnezeu sa iti dea putere sa treci peste aceste momente si te rog mai cere o parere, sigur va fi o alta solutie.[pup] Ylari ma bucur tare mult pentru rezultate.[pup] Katy si eu tot peste o saptamana ar trebui sa ma testez, dar nu stiu daca o sa mai apuc pt ca deja am secretia care o am din totdeauna dupa ovulatie, nu stiu la fetele care sunt insarcinate daca au observat vreo modificare la secretie.[pup] Miha pai e foarte buna dimensiunea la fulicul si cred ca o sa ovulezi mai devreme de z16, oricum o sa vezi la eco.[pup] Moni daca luna asta nu raman gravi si eu o sa fac inseminare, la fel mi-a zis si mie sa o sun in prima zi de cm ca sa imi dea schema de tratament[pup] Nu am putut sa intru de dimineata sa va salut ca am avut intrerup curentul la munca, ce super a fost[pk], bineinteles ca nu am stat degeaba si am mers sa imi schimb anvelopele cu cele de iarna si ce sa vezi omor era peste tot, deci o sa mai incerc si maine dar o sa plec mai devreme. O seara frumoasa in continuare[pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky-eu n-am observat nici o modificare comparativ cu lunile in care imi venea cm... Exact la fel: dureri de burta,sani sensibili , cateva pete maronii cu 2 zile inainte de dpm si cam atat. Asa ca nu te descuraja![pup] Xdidi- eu iti tin pumnii, poate totusi ca a 2- a opinie va fi mai optimista si vei putea sa faci FIV cu ovulele tale! Te pup si fii tare! http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w 2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor! Eu cred ca am racit [q].Ma doare in continuare ovarul stang foarte tare,in plus urinez foarte des,pentru ca altfel am o presiune mare in burta [q].Cireasa de pe tort e ca maine si poimaine lucrez de dimineata pana seara,adica plec la 8 si ajung acasa la 11 [q].Se fac ceva schimbari majore si o sa am si de ridicat greutati...nici nu stiu cum sa fac sa scap de treaba asta,ca nici nu pot sa zic ca vreau bebe,si alta scuza n-am.Sper din suflet sa nu afecteze cu ceva,daca cumva zilele astea ar fi implatarea.Uof! Fetita mea vrea cam des in brate.Are 15 kg.Oare sa incerc sa n-o mai ridic?Sau daca tot sunt obisnuita oare se poate sa nu afecteze o posibila sarcina?[alcool] Ylari,daca faci listuta cu testarile,eu sper sa rezist pana in 26,cand cred ca as fi noua zile dpo [:D].Cu fiica-mea am avut test slab pozitiv ziua noua dpo,dupa-masa. ___________________________________ Mamica mandra de [url="http://lb2f.lilypie.com/izHxp3.png"]Timea[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
luci, dana va multumesc pt sustinere...si sa-ti raspund dana, eu stiu daca mai scot ovule fecundabile, asta nu stiu....iar de o posibila minune eu zic ca nu sunt sanse pt ca am endometrioza, am hidrosalpinx pe trompa dreapta si ovule batrane....da s-ar putea sa mai ovulez, poate o sa mai am ciclu si un an...insa nu am nici o siguranta, mi-a zis doc ca valoarea mai mica de 0,1 inseamna ca astia de la borator nu mi-au detectat ovule ... ce sa mai zic ...astept sa-si revina sotul sa fecm si spermograma sa vad daca are rost sa ma mai operez inca o data, vreau sa ajung la sibiu la polisano sa vad ce zice doc de acolo, pt ca acolo as vrea sa fac operatie....sotul meu mi-a siz ca el nu mai crede de mult ca vom avea un bebe al nostru, insa singurul lucru acre-l supara este faptul ca eu nu o sa stiu cum e sa fi gravi...si el trebuie sa ajunga la dr s-ar putea sa aiba nevoie de o cistoscopie....suntem iarasi calare pe doctori si nu-mi place deloc asta, ca nu mai am nici o farama de speranta , ma duc ca trebuie.... mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Didi imi pare asa de rau, nici nu stiu cum si ce sa zic sa te incurajez. Scuza-ma dar nu imi pot alege cuvintele.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lilimara
Felicitari pentru linutele duble!!! Sarcini usoare va doresc fetelor![flo] Lili [mamica] de strumfita Maria Eliza Cu ajutorul lui DD in curand din nou [gravired]
Lilimara ce faci stai ascunsa? Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Bun, deci a iesit si Homocisteina. Sa va spun de ce am facut homocisteina, ptr ca pe buletinul de analiza in care mi-au iesit cele doua mutatii celebre de acum heterozigote scria asa: Pacienta este purtatoare heterozigota a ambelor mutatii. Este vorba de asa-numita „heterozigotie compusa” deoarece ambele mutatii sunt heterozigote.Combinarea ambelor mutatii se asociaza cu un nivel crescut de homocisteina si un nivel scazut de folat, comparativ cu populatia generala. Deoarece hiperhomocisteinemia este un factor de risc recunoscut pentru tromboze arteriale si venoase si pentru avorturi în luna mica de sarcina,se recomanda normalizarea nivelului homocisteinei prin substitutie vitaminica adecvata. In 20 iulie cand am facut prima data homocisteina (si abia incepusem tratamentul) mi-a iesit 8,66 (valori de referinta 5-12). Acum mi-a iesit 4,99!!!!!!!! Deci sunt mega-fericitaaaaaaaa!!!!!!!!!! Gata, m-am calmat pana ajung la ecografie stau cuminte si nu mai stresez bebelul, se pare ca tratamentul functioneaza si este bine. Ah, si imi pare bine ca am ce sa-i arat drei Avram luni cand merg la ea. Va pup din nooooou!!!! Vreti sa fac eu listuta ptr testari? Hai ca poate am mana buna! Luna trecuta am avut-o [;)] YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Deci eu cred ca o sa ma testez pe 6 daca rezist pana atunci, parca asa am calculat eu, de fapt pe 4 as avea 28 de zile dar sa zicem 6 si dupa mai vedem daca mai taiem ceva din zile in functie de cand ovulez.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Fetele sa va povestesc! Noaptea trecuta am avut un vis atat de frumos, ca nu mai vroiam sa deschid ochii - am visat o fetita dragalasa foc, cu ochii albastri.[:D] Cert e ca m-am trezit zambind #537;i cu mult chef de treaba. Parea atat de real, un vis devenit realitate. Mai am o saptamana pana aflu daca se va si implini visul meu.[:)][olala] Pup pe toate! Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Eu zic ca visul e de bine si o sa ai un raspuns bun[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...