Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *117*


Recommended Posts

Hepilica, esti o enciclopedie![flo][flo][flo][flo][flo] Acum explorez si eu cartierul si incet incet ne imprietenim[:D]. Azi am batut orice record, am stat aproape 5 ore afara, in sling[:D]. Am obosit ca un catzel. Vroiam sa te inteb, cum ai donat tu scaunul de masa? Am si eu un scaunel ceva gen scoica, se si balanseaza si as vrea sa-l dau cuiva. Stie cineva cum se poate cumpara de la bazar? If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza
Hepilica, esti o enciclopedie![flo][flo][flo][flo][flo] Acum explorez si eu cartierul si incet incet ne imprietenim[:D]. Azi am batut orice record, am stat aproape 5 ore afara, in sling[:D]. Am obosit ca un catzel. Vroiam sa te inteb, cum ai donat tu scaunul de masa? Am si eu un scaunel ceva gen scoica, se si balanseaza si as vrea sa-l dau cuiva. Stie cineva cum se poate cumpara de la bazar?
fragutza - nu stiu cum se cumpara din bazar. eu scaunul ala de masuta l-am dat unei fete pe care am gasit-o aici pe forum la rubrica "donatii". am contactat-o pe e-mail si s-a dus sot a doua zi si i le-a dus. intreab-o pe fata asta care ne-a trimis mesajul cu bazarul de pe picasa. ati stat ceva afara azi. cum ma, ca "un catzel" [:)]? noi n-am mai iesit seara ca maia a fost maraita, mi s-a parut si ca respira cam greu... iesim maine. h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SAlut gagigutelor,nu am terminat tot tot dar nici nu mai termin in seara asta,uite asa,ca sunt eu mai lenesuta asa... Ce ,maine nu e tot o zi?? Eu recuperez de pe la 114,asa ca o sa fie un mesajel lungutz... Techila ,felicitari pentru dintzoci si greutate,nu ai numarat degeaba linguritele [;)] Fetelor ce m-ati amuzat cu temperamentul bebeilor ba mostenit ba educat... Nu gresiti voi nicaieri,pur si simplu va simt lipsa,va vor langa ei tot timpul si de aia plang cum iesiti voi din camera. Mai are si Paul cate o zi in care smiorcaie de dimineata pana seara,nu il impaca nimeni si nimic.Zic eu ca atunci ma vrea langa el [:D] si il tin in brate toata ziua. eteor cu bebici muciosi [pup] le treaca repejor,iar fetelor un [pup] si mai mare deoarece si ele sunt nitel mai maricele decat bebeii,sa le treaca si lor mucisorii . Danuk sa iti traiasca copilasii,si sa ai numai bucurii din partea lor,bine ai venit intre noi.Noi aici impartasim multe...si bune,si rele ,plangem de bucurie si de tristete impreuna,ne imbratisam mult si ne dam cafele virtuale.Sper sa iti placa aici. Bunaciune Hepilica dar ce bine papa Maia[olala] ,si Paul are scaun dupa fiecare masa. Am incercat sa nu ii mai dau orez ,sa ii dau pireutul simplu si fructele la fel,in schimb i-am introdus branzica si s-a stricat la burtica.[:(]inca nu si-a revenit complet,dar i-am bagat orezul la loc si am scos branzica,si se 'incheaga'incet ,incet. Lulabi [pup] la mititel sa trreaca roseata . Uka cum spunea si Selen,nu esti dezorganizata,doar ca te-a cam ajuns oboseala.Si cred ca esti si mai panicoasa asa,si iei totul in serios.Eu am invatat nitel de la sotz si mai iau si la misto unele lucruri,mai las si vraiste in casa,uneori nu primesc musafiri tocmai ptr ca nu am avut timp sa fac curat,si atunci prefer sa merg eu in vizite.Ce-i drept pe mine ma mai salveaza baietii ca mai fac si ei curat,mancare,mai intind rufele la uscat... I-a eduvcat mamica lor bine( chiar daca al meu sot a prins mai multe decat lenesul de fratisu)Am vazut ca s-a recuperat si lista cu bebei... Poate vad pana adorm si cui tre sa multumesc pentru chestia asta ..Mai am de citit,dar pana termin eu se inchide capitolul... [pup] Lali Lacra [mamica] de [baietel][url="http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#"]Paul-Iulian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! Noiam ajuns, totul este ok, a dormit aproape tot drumul, o scumpa. Va multumesc pentru urarile pt verisoara mea, din pacate vestile sunt proaste, bebe ( era baietel [q]) are o malformatie, este invaluit intr-o membrana , ceva genetic oricum. Era distrusa... ma doare sufletul pentru ea. Nela, La multe lunite scumpei Ana, imi pare tare rau ca a luat virusul asta. Oof, pup sa treaca repede de tot si sa nu trebuiasca sa o mai vezi niciodwta bolnavioara. La fel, Iulia.. sanatate multa pentru Luta, putere sa treceti peste incercarea asta. Va pup pe toate, o seara frumoasa. [hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] [url="http://picasaweb.google.com/Carina.Milea"] C a r i n a[/url] - 14 septembrie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka
Seara buna! Noiam ajuns, totul este ok, a dormit aproape tot drumul, o scumpa. Va multumesc pentru urarile pt verisoara mea, din pacate vestile sunt proaste, bebe ( era baietel [q]) are o malformatie, este invaluit intr-o membrana , ceva genetic oricum. Era distrusa... ma doare sufletul pentru ea. Nela, La multe lunite scumpei Ana, imi pare tare rau ca a luat virusul asta. Oof, pup sa treaca repede de tot si sa nu trebuiasca sa o mai vezi niciodwta bolnavioara. La fel, Iulia.. sanatate multa pentru Luta, putere sa treceti peste incercarea asta. Va pup pe toate, o seara frumoasa. [hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] [url="http://picasaweb.google.com/Carina.Milea"] C a r i n a[/url] - 14 septembrie 2009
Of mai Uka,asa ma intristez cand aud de femei care isi doresc din tota inima copilasi si nu ii pot avea,iar altele au prea multi,si nu ii cresc cum trebuie,sau mai rau,nu le dau nici o sansa la viata .[q] [grup] Am editat pentru ca mi-a luat sotz laptopul la munca si eu scriu la pc cu o tastatura de te doare capul...Nu l-am folosit de mult,si uitasem ca nu8 prea mergge,si nu am cumparat alta tastatura...Asa ca daca mai scriu in pasareasca sa nu va suparati pe mine. Sa pup si fetita cuminte ca nu plans [pup]. Lali Lacra [mamica] de [baietel][url="http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#"]Paul-Iulian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! Am si eu niste emotii mai mari pt ca maine plecam la bunici (la 50km de B , am mai fost de 2 ori dar n-am ramas peste noapte)si vrem sa ramanem acolo si peste noapte.Pe langa scoica,patut,carut,pilota,calorifer(nu functioneaza centrala),schimburi,jucarii ma gandeam sa-i iau si ceva medicamente in caz de, Doamne fereste, ceva ca pe acolo-s 2 farmacii cam"expirate".Noi pana acum n-am folosit decat 2 supozitoare de paracetamol preventiv la vaccinuri (vigantol nu mai folosim,si ser fiziologic)si n-am cumparat altceva.Ce-mi recomandati pt paranoia mea? [pup] Mamica iubitoare de [url="http://family.webshots.com/album/574867433lKOrkf"]Tudorita Mihaita[/url] in asteptarea primaverii [hippi] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=142664&REPLY_ID=5215517"] Romania[:(]- The land of choice [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele eu ma bag ssa ii fac baitza la bebel,dupa aia sa fac si eu,si ma bag in pat.Mai intru daca ma simt mai bine.Offf,ca asa m-am saturat de unele chestii. Mi-au venit 'uratii' cum le spunea cineva,si de cand am nascut,cand sunt la menstruatie ma doare tare in partea dreapta,jos... Am fost la dr si mi-a spus ca o sa ma mai doara ceva vreme pentru ca am avut vaginul rupt la nastere si acolo a fost mai nasol unde ma doare[q],si mie imi vine sa ma tavalesc pe jos.Mi-a spus sa iau no-spa cand ma doare [bang],si pe mine ma ia cu calduri de durere.... Lali Lacra [mamica] de [baietel][url="http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#"]Paul-Iulian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lali_mete [pup] cred ca te doare biata fata. Uka imi pare rau de verisoara ta. Draga de ea imi este mila pur si simplu[q] Iulia sanatate multa bebelului prietenei. Ana banana happy birthday, sa scapi de virus stai linistita are mama nela grija de tine.[flo][flo] Iulia papusa sanatate lutei. Imi pare rau sa aud ca s-a ajuns la spitalizare dar era scaderea in greutate prea drastica.[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...