Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

MARILU....si eu stau in zona in romania,...am apartament in fata la AUTOCENTER.....poate ne si cunoastem din vedere...In Chicago,cred ca voi naste la spitalul EVANSTON,caci acolo lucreaza cumnata mea ....merg pe mana ei cu dr si alea alea...Pt vremea rece de 10-15 grade celsius,e deajuns o gecuta de piele??...chiar numi dau seama ce ar trebui sami cumpar acum[bang] ,am sami cumpar de acolo vreun trening mai gros...si adidasi...am sa ma dau pe haine sport pana nasc.Dar caldura cand vine??va fi cald ca la noi in romania in iulie?[:-@]sau asa ceva nu exista in Chicago?ce anotimpuri sunt acolo?....ca eu vad ca tot la paralela 45 e situat Chicago...[:-@] [gravired] 28+[fetita] RACHEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Plec,da plec PANTERO,.....sa ma primeasca americani acum,ca burtica e vizibila [bang]...cred ca imi va prii putin ger si mie,cas satula doar de racoarea aerului conditionat. Plus ca va avea fata mea un pasaport american [:D].SA DEA DOMNUL ,sa ajungem cu bine si fara probleme pe la vama... [gravired] 28+[fetita] RACHEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Ah! Si inca ceva ... mi s-a pus pata sa mergem de 4 iulie undeva ... nu stiu unde, vreau si eu un loc cu activitati pt copii de 4-5 ani. In Florida sau poate la Virginia Beach sau poate in alta parte. Dati-mi si mie o idee.
Buflea, noi anul trecut am fost la inceput de iunie, deja e greu de suportat, cald si f.f.f umed, cred ca in Iulie e si mai nasol. Noi am stat in Orlando,la Orange Lake resort, am avut un apartament cu 2 dormitoare, 2 bai, bucatarie, etc. Resortul are 2 park-uri de apa, piscine, terenuri de tenis, poti sa-ti duci si bikes, e tare linistit si intins ... Kilometrii. Dar de ce nu-ti schimbi tu perioada? Hai in April, ca te iau cu mine, avem copii de aceiasi varsta, avem o Villa inchiriata cu 4 dormitoare, deci loc cat cuprinde, mergem din April 16 pana pe 24, in primele 3 zile mai vin niste prieteni, de fapt ne supraunem, dar dupa suntem singuri singurei in ditamai casoiul. Ei ce zici? NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bilica, wow... Evanston. ce amintiri imi trezesti tu mie![:D] In primul rand Evanston nu e spital, e oras langa Chicago, cam la 1 ora distanta de Chicago. E zona de bogatasi de pe langa Chicago. E un orasel superb, mic, cochet si foarte rich. Acolo am aterizat noi prima data cand am emigrat in America acum 7 ani. Prietena mea locuia acolo. Am stat 2 luni pe Sheridan Rd, la 1 metru de lacul Michigan, coboram, traversam si eram pe plaja. Casele sunt impunatoare, din piatra si cu coloane de zici ca esti la casa alba[:D], zona e foarte elitista, e langa universitate si la 1 metru de lacul Michigan. O sa-ti placa, mie mi-a placut tare, tare mult. Din pacate vremea pana in august acum 7 ani a fost tare ploioasa. E destul de schimbatoare vremea, asa ca sa ai si tricouri, dar si ceva mai grosut la tine. Gasesti magazine whole-food a lot, verdeata cat cuprinde si plaja pentru plimbare. Ca sa nu mai zic de parcul din capusul universitatii. Frumos, tare frumos. Uite harta. http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&geocode=&q=2650+Ridge+Ave+Evanston,+IL&sll=37.0625,-95.677068&sspn=32.059939,86.132812&ie=UTF8&ll=42.066865,-87.683344&spn=0.007328,0.021029&z=16&iwloc=addr Mi-am adus aminte. Primul orasel de langa Evanston e Skokie. E plin de polonezi si evrei. Daca vrei mancare buna si europeana, du-te prin Skokie. Noi luam lapte proaspat si iaurt foarte bun de acolo. Ca sa nu mai zic de produse de patiserie, mezeluri, yamy, mama ce pofta mi s-a facut. Sa ai o nastere usoara. O sa iti placa acolo sunt sigura. Ai ales un spital si un orasel extraordinar. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai fetelor...va citesc si eu cu Florida...noi venim la sfarsitul lui august...e chiar atat de nesuportat timpul ?? Ma gandisem eu..mai ales ca experientele noastre erau prin febr-martie...si era cald...dar sotul incearca sa ma linisteasca..cica aer conditionat este peste tot...[:D] eu incerc sa nu ma gandesc si sa raman in plin entuziasm...[flo] [url="http://www.flickr.com/photos/9734044@N08/"]Jessica lui mami[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui luxe
Vai fetelor...va citesc si eu cu Florida...noi venim la sfarsitul lui august...e chiar atat de nesuportat timpul ?? Ma gandisem eu..mai ales ca experientele noastre erau prin febr-martie...si era cald...dar sotul incearca sa ma linisteasca..cica aer conditionat este peste tot...[:D] eu incerc sa nu ma gandesc si sa raman in plin entuziasm...[flo] [url="http://www.flickr.com/photos/9734044@N08/"]Jessica lui mami[/url]
Luxe, noi n-am fost in august niciodata, pot sa-ti povesteasca mai multe fetele care locuiesc in Florida. Totusi daca vrei sa stai cu copii afar in aer liber ... aer-ul conditionat ... nu-ti prea foloseste. Va trebui sa te orientezi sa stati pe la water park-uri, sau inauntru. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui NewMami
Citat:
citat din mesajul lui buflea
Ah! Si inca ceva ... mi s-a pus pata sa mergem de 4 iulie undeva ... nu stiu unde, vreau si eu un loc cu activitati pt copii de 4-5 ani. In Florida sau poate la Virginia Beach sau poate in alta parte. Dati-mi si mie o idee.
Buflea, noi anul trecut am fost la inceput de iunie, deja e greu de suportat, cald si f.f.f umed, cred ca in Iulie e si mai nasol. Noi am stat in Orlando,la Orange Lake resort, am avut un apartament cu 2 dormitoare, 2 bai, bucatarie, etc. Resortul are 2 park-uri de apa, piscine, terenuri de tenis, poti sa-ti duci si bikes, e tare linistit si intins ... Kilometrii. Dar de ce nu-ti schimbi tu perioada? Hai in April, ca te iau cu mine, avem copii de aceiasi varsta, avem o Villa inchiriata cu 4 dormitoare, deci loc cat cuprinde, mergem din April 16 pana pe 24, in primele 3 zile mai vin niste prieteni, de fapt ne supraunem, dar dupa suntem singuri singurei in ditamai casoiul. Ei ce zici?
Stai asa ... nu ma impinge ca ametesc ... Dar nu cred ca merge, nu ma pot lipi decat de un weekend pentru ca am inceput job nou - abia plec de aici la 6:00 P.M. si plec prima, lipita de pereti si tremurand de jena ... nu pot cere acum si concediu si vad ca perioada asta a ta contine doar un weekend care inteleg ca e ocupat de amici. De aia vreau eu de 4 iulie, ca e liber si scump pentru toti bizonii patriei (me included) Si totusi, unde aveti voi vila asta, in Orlando ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Citat:
citat din mesajul lui NewMami
Citat:
citat din mesajul lui buflea
Ah! Si inca ceva ... mi s-a pus pata sa mergem de 4 iulie undeva ... nu stiu unde, vreau si eu un loc cu activitati pt copii de 4-5 ani. In Florida sau poate la Virginia Beach sau poate in alta parte. Dati-mi si mie o idee.
Buflea, noi anul trecut am fost la inceput de iunie, deja e greu de suportat, cald si f.f.f umed, cred ca in Iulie e si mai nasol. Noi am stat in Orlando,la Orange Lake resort, am avut un apartament cu 2 dormitoare, 2 bai, bucatarie, etc. Resortul are 2 park-uri de apa, piscine, terenuri de tenis, poti sa-ti duci si bikes, e tare linistit si intins ... Kilometrii. Dar de ce nu-ti schimbi tu perioada? Hai in April, ca te iau cu mine, avem copii de aceiasi varsta, avem o Villa inchiriata cu 4 dormitoare, deci loc cat cuprinde, mergem din April 16 pana pe 24, in primele 3 zile mai vin niste prieteni, de fapt ne supraunem, dar dupa suntem singuri singurei in ditamai casoiul. Ei ce zici?
Stai asa ... nu ma impinge ca ametesc ... Dar nu cred ca merge, nu ma pot lipi decat de un weekend pentru ca am inceput job nou - abia plec de aici la 6:00 P.M. si plec prima, lipita de pereti si tremurand de jena ... nu pot cere acum si concediu si vad ca perioada asta a ta contine doar un weekend care inteleg ca e ocupat de amici. De aia vreau eu de 4 iulie, ca e liber si scump pentru toti bizonii patriei (me included) Si totusi, unde aveti voi vila asta, in Orlando ?
Buflea, hai sa o facem lata :) Uite asta-i villa (in Davenport la 15 minute de Disney): http://www.vacationhomerentals.com/vacation-rentals/Davenport-Florida-vacation-rental-villa-proID-34456.html iti iei si tu doua zile libere, veniti de joi, stam cateva zile impreuna, si vad ca villa nu e book-uita ptr. duminica, deci cred ca daca ii scri tipului ti-o inchreaza numai pe o zi :) si mai stai o zi dupa noi ... ei ce zici? Hai salveaza-ma sa nu ma apuc de alergat dupa barbat in ditamai casoaia :) baietelul meu ar fi in al noulea cer sa aiba doi tovarasi de joaca. Rumega si vezi cum o dregi cu nemtii.... poate-i aburesti de doua zile libere ... NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...