Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vai CARMEN, ce frumos povestesti tu despre Evanston....,ma faci sa visez deja [:D] si poate cand ajung voi fi f dezamagita de tot..[bang]. Cica spitalul e cu acelasi nume Evanston,ca orasul....Stiu ca sunt multe comunitati si de romani acolo in zona si stiu ca exista aceste magazine de mezeluri si branzeturi romanesti[pofta],ce le mai duc dorul....am sa ma fac dubla in ultimele 2 luni sarcina,zicand sotului cai din cauza sarcinii...[bang],ma scot eu! [gravired] 28+[fetita] RACHEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea si eu tot Cape Cod as recomanda ptr iulie, e absolut minunat toata insula si Martha's si Nantucket si Princetown, de vis, noi stam de obicei in Dennis. La Disney am fost si noi in august plina de draci am fost toata vacanta, am venit toti negri tuci, numai albul ochilor ni se vedea. Dar acu trebe sa mergem iar ca a bagat Harry Potter stuff si e musai. poate spre toamna, iarna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Buflea si eu tot Cape Cod as recomanda ptr iulie, e absolut minunat toata insula si Martha's si Nantucket si Princetown, de vis, noi stam de obicei in Dennis. La Disney am fost si noi in august plina de draci am fost toata vacanta, am venit toti negri tuci, numai albul ochilor ni se vedea. Dar acu trebe sa mergem iar ca a bagat Harry Potter stuff si e musai. poate spre toamna, iarna.
Nu e bun Cape Cod pentru mine ca nu e nimic de facut cu copiii. Plimbari pe malul marii, romantisme si minigolf de la 6-7 ani in sus. La ultimul restaurant la care am fost, super dragut si sofisticat, Alex cum a pus mana pe primul pahar de Sprite, l-a imprastiat pe jos, iar la final au inceput sa joace sotron prin restaurant. Mie imi trebuie tobogane, lopatele, parcuri de apa, parcuri de distractie, masinute ... terase cu mushama pe mese sa le putem mozoli fara jena. Nu prea ma trage ata la Disney din cauza caldurii si a aglomeratiei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fac sa fie si mai atragator [:D] Disneyland? Vine la pachet cu intalnirea cu mine si cu fiu-meu![pk] Bilica, din puctul meu de vedere nu ai de ce sa fii dezamagita. Eu nu am intalnit in Evanston decat o singura familie de romani, prietena mea care acum nu mai e acolo, s-a mutat din Illinois. Dar e vorba de acum 7 ani. Eu tind sa cred ca lucrurile au ramas macar la fel sau chiar s-au imbunatatit pricum. E o zona selecta, ceva gen Beverly Hills. Oraselul e mic, nu e mare, e pe malul lacului Michigan, e plin de parcuri si verdeata. E superb. Spitalul se numeste asa pt ca e spitalul orasului Evanston. Nu vreau sa fac propaganda orasului, eu am stat acolo aproape 3 luni si apoi ne-am mutat in California. Dar se stie si ca gusturile nu se discuta. Ce imi place mie, tie e posibil sa nu-ti placa. Daca nu as fi avut nimic bun de spus, sincer nu ti-as fi recomandat orasul. Nastere usoara. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Io v-am zis, mai bine va duceti la Disneyland, dc. tot e sa zburati. Macar caldura e uscata. Cu ce e mai bun Disneyworld?
Ruxij, sunt 100% de acord cu tine, eu iubesc California, m-as intoarce inapoi in orice moment ... si initial tot California era in calcul... am renuntat din cauza banetului, a sumei totale la care se ridica vacanta, incepand cu bilete de avion dublu la pret, etc... iar anul acesta in vara imi aduc parintii si sora (trei bilete de avion din Ro pe timpul verii ...), deci se duc acolo niste miute de verzisori ... asa ca am ales Florida (iesim la jumatate pret) N-am fost impresionata de Florida, Orlando, in schimb inima tot la California imi este [flo], iar Legoland este in top, peste tot Disney. Patrick a ramat fascinat, desi avea doar peste 3 anisori ... in schimb anul trecut la Disney nu am petrecut mai mult de 5 ore intr-un park, iar in ultima zi deja eram super obositi de tot, chiar el ne-a spus ca nu mai vrea Disney [:D] ... anul acesta daca facem 1 zi, maxim doua. Mai bine merg la ocean, sau Sea World, sau altele. Again ptr. noi, Legoland se inscrie pe primul loc. Sper ca la anu sa ajungem inapoi in California [flo] NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Carmenbr
Sa fac sa fie si mai atragator [:D] Disneyland? Vine la pachet cu intalnirea cu mine si cu fiu-meu![pk] Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Carmenbr, la anu cu draga inima ... greu am renuntat la idee anu asta ... Carmen, Ruxi ... imi intoarceti cutitul in rana ... atat de mult mi-a placut ..... Buflea, baga sedinta cu barbatu ... vezi ce iasa NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...