Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Haha, daca e asa, apoi nu prea o sa aiba succes, fi-miu e super inalt pt varsta lui si destul de infipt:)) Acum vorbind serios, nici mie nu prea imi convine sa bage boticul in alte farfurii, cum crezi ca s-au legat toate bubele rele de fundul lui? Dar....cred ca e chestie de supravietuire...in prima zi cand l-am dus acolo, i-a furat un baietel canuta cu lapte. de atunci Aidan o tine numa intre picioare, o scoate cand trebe si atat, o pune la loc. Tot in prima zi, i-a furat unul mancare din farfurie, fi-miu destept, si-a mutat farfuria intr-un loc unde nu ajungea baietelul respectiv. Asa ca se poate si prin metode mai pasnice:)) [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui bilica
Fetelor,voi chiar nu ati venit in state cu alcool din romania?????Nimeni numi raspunde daca pot aduce sau nu? [gravired] 28+[fetita] RACHEL
Eu am incercat sa vin cu alcool din Romania...mi l-au confiscat si data amenda. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

visinata si vin ...eu am adus...dar blat..bine ca nu-a prins la vama. Shhh...nu stiu nimic... Nu stiu cat alcool poti sa aduci din Romania. Acum multi ani in urma cand mergeam cu autocarul la turci, unguri, si bulgari stiu ca puteai scoate o sticla de vodca si un carton de tigari. Atat nik mai mult...da de State nu stiu ce regula au. Nimic nu se compara cu dragostea pentru copilul tau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada Miere, ce ma enervau astia care se bagau in farfuria lu fiu-meu, i-am dat voie sa-i altoiasca dupa caz:)
Andrada, aici glumeai nu? Ca totusi vorbim de un copil de nici 2 ani. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am adus vin - vreo 20 de litri asa, dar mai demult. la otopeni m-au intrebat ce e in sticle, le-am zambit frumos, m-au intrebat cu ce ma ocup, le-am spus ca sunt studenta si au zambit larg. sotul a mai adus recent vreo 3-4 sticle de vin imbuteliat. cred ca depinde peste cine dai. sotul avea si vreo 2 iepurasi de camp, taiati si fezandati, si au fost confiscati. ba chiar i-au facut observatie ca de ce nu a spus ca are carne, ca nu se astepta la acest lucru de la el (l-au intrebat cu ce se ocupa), adica om educat sa aduca iepurele de camp romanesc. dar in acelasi bagaj avea si pastrav afumat in cetina de brad. au confiscat bradul, dar au lasat pestele. au spus ca de data asta il iarta, nu ii dau amenda. buflea, tare cu prietenul tau!
www.razvanphotography.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 14 luni e cam greu sa ii faci sa inteleaga si sa stea fiecare pe locul lui. Eu ma mir cum de reusesc educatoarele sa ii faca pe toti sa manance si sa doarma in acelasi timp. Sunt vreo 14 pitici in total. In cel mai rau caz dc unul ia o jucarie de la un altul, cel din urma incepe sa planga, dar f rar am vazut sa mearga si sa loveasca copilul. Aidan a trecut printr-o perioada f violenta, in sensul ca ma lovea f tare cand nu ii convenea ceva. Dar niciodata, niciodata nu a lovit un alt copil, chiar dc a fost frustrat dintr-un anumit motiv sau altul. In primele zile la gradinita asta, avea un copilas afro american care se tot tinea dupa el, ii lua jucariile. aidan l-a ignorat complet, nici eu ca adult nu cred ca as fi putut sa ma port cu atata calm ca el, pur si simplu cand vedea ca se apropie acel copil, se ridica si pleca. Acum sunt cei mai buni prieteni, nedespartiti:))) [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, nu cred ca luatul mancarii din farfurie intra la categoria bullies. nu la varsta de un an. Mai degraba datul peste mana pentru un dumicat de mancare. Si nu iti inchipui ca il aplaud acasa si ii spun sa faca si maine la fel. Cred ca am mentionat clar ca nu imi convine nici mie aspectul asta. Pana la urma e treaba educatoarelor sa ii supravegheze, nu cred ca e Aidan atat de avansat (si nici un alt copilas de un an) ca sa tina minte ce ii spune mama acasa si sa aplice la gradinita. Poate la varste mai mari da, e cu totul alta discutie. Cand am folosit cuvantul "supravietuire" m-am referit la procesul de integrare, felul in care ei incep sa "deal" cu diverse provocari si situatii. Daca eu il invat sa raspunda cu violenta de la prima chestie adversa care i se va intampla inca de la gradinita, ce va face la liceu cand o sa vina unul si o sa ii puna tava de mancare in cap? [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RuxiJ, Sinzi_Ana [flo] Sinzi_Ana, te rog imi trimiti link-ul de care air hockey table ai cumparat? Miereamara, un dragut Aidan [flo]... se descurca baiatul. Nici eu nu sunt adepta incurajarii copiilor, de a-si faca loc in societate prin impins, batut. Buflea, esti o oaza de zambet, toate postarile tale sunt [pk] OanaC, waw deja ai ajuns aproape de termen. Ce frumos, tot fetita, sunt sigura ca Eva se va indragosti de surioara ei repejor. Tare mi-am dorit si eu o fetita ... dar deh n-a fost sa fie. N-am mai vazut-o de multicel, ceva poze? Mai mergeti prin Florida? Noi am inchiriat o Villa in Davenport din April 16th to April 24th.Nu veniti prin zona, asa inainte de a naste :) ? NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Si eu am prieteni popo. Sintem buddies, avem regula nu ne spunem chestii sexuale dar nici nu ne masam in lunch time. Miere, ce ma enervau astia care se bagau in farfuria lu fiu-meu, i-am dat voie sa-i altoiasca dupa caz:)
Aoleu... Nici nu vreau sa ma gandesc daca ar atinge o cineva pe Ralu. SE poate rezolva si pe alta cale. As prefera sa fie pedepsita de o teacher daca chiar este asa o gravitate dar sa NU o atinga nimeni. Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...