Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu am adus palinca din Romania - la bagajul de la cala. Miere, normal ca ce e in farfuria altora arata mai bine, ma mira totusi ca ii lasa. Alex prima regula care a invatat-o la gradi, la 2.5 ani, a fost - no sharing food. Fetelor, m-a invitat la lunch si am refuzat ca aveam treaba. Ma intreb daca chair ii place de mine sau are nevoie de mine ... Adevarul este ca mie imi place de el, e simpatic si va jur ca nu stiu cu ce se da dar miroase foarte frumos in jurul lui/ei. Cred ca maine, daca ma duc la lunch, il invit sa ne facem unghiile impreuna [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cori, vezi ca in meniu al 3-lea buton dispre stanga spre dreapta, intre butonasul cu imprimanta si cel cu SCN...mai exact butonul cu cheita si ciocanel :))) cel de settings ai optiunea de format a cardului de memorie si daac selectezi asta, scapi de tot, chiar si de pozele protejate sau ascuze "Format: Formats the memory card, erasing all files (even those marked for write-protection). An option is available to low-level format the card." ...baga mare... bilica, eu am adus ca mi-au ascuns parintii printre haine, in bagajele de cala...salam de sibiu, palica si vinuri romanesti...fara probleme de fiecare data... cei de acasa, de cate ori au venit au reusit sa bage...soric, salam, palinca...cascaval... ultima oara soacra-mea a vrut sa intre cu 2 kg de soric...:)) si i-a aruncat jumate...tot ce i-a gasit in valizele in care au cautat-o... si i-au mai aruncat o data acum vreo 2 ani...dar nu i-au facut altceva...decat arunca mancarea/bautura... ....cat sunt puiuti mici, pana peste 24 de luni nu interactioneaza intre ei copii...se joaca unii langa altii dar in general le place sa se joace singuri, nu in perechi...e mai usor sa te integi cu 20 de copii de 1 an jumate decat cu cei de 2 ani jumate sau 3 ani... atunci cand incep sa interactioneze si sa formeze pereche...la 2 ani inca sunt self-centered and sharing is still difficult. They enjoy playing near other children, but not with them... stai sa vedeti caftelile si discutiile care apar pe jucarii...care din pacate incep cca dupa 2 ani...acum intre un an si doi jumate...nimic din ce face partenerul de langa nu e interesant...si nici jucariile lui, dupa...incepe razboiul... la gradi ii tempereza...acasa cu prietenii e jale mare... weekend placut vorbaretelor....[pup] buflea, ce-ai mama cu baiatu'?!... lasa-l sa faca masaj...:) norocoaso...(esti sigura ca e poponaut?) eu nu am pupat masaj nici de la sotul meu, cand aveam elefantism la picioare de la cata apa am retinut in prima sarcina...si ma vaitam de imi era mie mila de mine[:D] Ioana, mamica lui Matei Nicholas [baietel] (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel[baietel] (03 ianuarie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...si-a furat-o iar bietul meu HP de la lucas azi...se vede, in postul de mai sus...bai scuze... sper sa puteti citi printre greselile colorate ale scrierilor mele... am fugit de data asta, corina suna-ma daca te streseaza foto atat de tare, rezolvam la telefon... Ioana, mamica lui Matei Nicholas [baietel] (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel[baietel] (03 ianuarie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, din pacate, sunt sigura ... mi-a spus ceva de "my husband", deci am aflat si cat de pasiv este. De altfel banuiam de cand l-am vazut, au asa un aer si o delicatete feminina. Bai dar ce-am fost si ce am ajuns ... pasiunea poponautilor. O sa va anunt cand ii imprumut primul tampon ca l-a luat menstruatia pe nepregatite [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Ioana, din pacate, sunt sigura ... mi-a spus ceva de "my husband", deci am aflat si cat de pasiv este. De altfel banuiam de cand l-am vazut, au asa un aer si o delicatete feminina. Bai dar ce-am fost si ce am ajuns ... pasiunea poponautilor. O sa va anunt cand ii imprumut primul tampon ca l-a luat menstruatia pe nepregatite [:D]
[:-)))][:-)))][:-)))] NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Nu prea. Nu-mi plac bullies si nici cei care incurajeaza. Altoit insemna sa ii dea peste mina. Nu-i supravietuire in gradinita, e loc ptr toata lumea daca sint invatati locul lor.
Andrada, sincer e prima data cred cand nu sunt de acord cu tine. Mi s-a pus un nod in gat cand am citit. Repet, vorbim de un copil de 18 LUNI, nu de 3-4 ani si sa fim seriosi, nici atunci nu sunt mari. Ei nu stiu nici cum ii cheama la varsta asta, dar sa stie ca nu e bine sa ia mancarea altuia din farfurie. De aia si se zice ca se rezolva totul prin distragerea atentiei, pt ca efectiv nu ai cum sa ii faci sa inteleaga decat prin repetitie. Ca sa nu mai zic ca de fapt eu cred ca tu nu agreeai faptul ca era negru copilul ala, nu ca il urmarea si il sacaia. E doar o presupunere si sunt tare curioasa ce varsta avea Marcu cand se petrecea chestia asta. Daca asta se intampla cand avea Marcu si baietelul respectiv 4-5 ani, hai sa zic ca inteleg, mai devreme nu. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai zic, ca eu copil fiind niciodata nu mi-a placut orezul cu lapte facut de mama, ci doar cel facut de o vecina din blocul de vis-a-vis. Si daca ma intrebi acum sunt sigura ca era gatit la fel, doar ca mie imi placea cel al vecinei. Copiii sunt curiosi, vor mereu ce are altul, jucarii, mancare. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, super tare!!! loool Ce noroc pe tine! Nici la fi-miu, cand a mers la daycare pt. 2 luni, la 2 ani, nu era voie sa imiparta mancarea. Dupa aia, la 4 ani, primeau mancare de la gradinita, toti la fel si deasemenea nu imparteau. Nu am avut astfel de probleme. Nici eu nu prea as zic sa il pocneasca pe alalaltu', ca e si el mic si nu stie. Dar oricum, un copil asa mic nu retine ce ii zice maica-sa sa faca, asa ca poti sa ii zici tu orice:) Liris, da' unde scrie de aceste performante? Sau te referi la un capitol trecut? Ca eu parca m-am laudat ca fi-miu stia literele la doi ani, da' nu in capitolul asta, oricum, ma simt cu musca pe caciula ca laudaroasa sefa [:D]. Oricum, stai linistita, acum nu e cu mult above average, deci n-are nici o importanta. Si la noi la scoala, publica, sunt activitati, dar eu nu l-am inscris la nimic. In Kindergarten il inscrisesem la spaniola, da' n-a prea invatat mare lucru. Ne ajung pianul, inotul (redus la 1data/sapt de la 3ori/sapt) si Kumonu'. In vacanta ramanem mereu la aceleasi activitati, respectiv tenis si diving. Cumva ne-am "intepenit in proiect"[:D] Ma bate gandul sa il dau la baschet la un moment dat, pare ca ar avea ceva inclinatie. Noi am fost si am vazut "diary of a wimpy kid", filmul. A fost "realeased" azi, la premiera am fost:) Sala cam goala, la 12.30, mesi e vacanta. Ne-a placut f. mult, fi-miu zice sa il cumparam cand apare pe DVD. Sa va duceti copilasii mai mari de 6-7 ani, sau sa il vedeti pe DVD cand apare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, poate vrea sa ajunga de fapt la sotul tau[:D] ai grija!!!![:D] Acu serios, eu am prietene gay si sunt super ok si super destepte[:D]...am avut si un amic in UK gay super de treaba!!! Fac buni prieteni!!!! Ramona, si noi tot cam pe acolo platim...150$, 6 clase a cate 90 de minute fiecare...Partea proasta este ca David vrea acum sa ii cumparam si noi lego mindstorm acasa[:D] (si sunt de la 300$ in sus[:I]) Copilu' asta al meu cunoaste ff bine valoarea banului!!!! Andrada, noi nu am avut pb de sharuit mancare...ca al meu copil era vomitacios cand era mic...pai sa indrazneasca careva sa ii fi luat ceva din fata sau sa manance o bucata de cascaval langa el...ca nu o mai facea in viata lui[:D]. Dar cred ca pana in 3 ani, este datoria supraveghetoarelor si educatoarelor sa faca "dreptate"... Simona, copiii stiu ce ii inveti[:D]...in sensul ca daca vrei neaparat sa citeasca la 2 ani, toti pot...dar in defavoarea altor lucruri care ii fac fericiti la varsta aia si cu care nu se mai intalnesc vreodata!!!! Dar eu am vazut si copiii care vor si sunt interesati de anumite lucruri nespecifice varstei, si atunci...ce poti face??? Decat sa le satisfaci curiozitatea??? Pe partea cealalata a balantei am vazut si parinti care forteaza nota...Eu sunt de principiu ca pentru o dezvoltare armonioasa, echilibrata si corecta, un copil trebuie lasat in propriul lui ritm, si ajutat atunci cand o cere...(e mai greu acum in scoala, dar...in limitele bunului simt[:D] si al notelor...incercam sa o facem) Si eu am pistrui peste tot (si pe umeri, corp) si incerc sa ma protejez cat pot de bine, avand in vedere ca suntem totusi in Florida unde e soare non stop...[bang] Eu imi cumpar creme de la neutrogena de corp cu protectie SPF...si cam atat (dar nu imi dau mereu...uit[:I]) Multumesc de sfat fetelor!!! Sper sa fie toate ok... Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...