Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (10)


Recommended Posts

Cristies spor la pregatiri si sa aveti un weekend minunat! Cris_mario[pup] mamica harnica. De cate ori te citesc imi amintesc ca mai am ceva de spalat sau de calcat. Chiar nu stiu de unde ai atata energie, eu ma lupt sa calc niste hainute ale bebelinei de 2 zile.[:I][:I] Mirela [mamica] fericita de Mara Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am scris o postare si dintr-un click aiurea mi-a disparut totul... [bang] vroiam sa zic ca in cazul meu eu vroiam sa alaptez cu LP si presiunile din partea celorlalti a fost sa nu abandonam alaptatul natural, chit ca aveam sfarcurile sangerii, si ma cataram pe pereti de durere cand ii bagam tzatza in gura (in special dreapta), si acum am ramas cu sechele - sanul stang e aproape dublu fata de celalalt, mi-ar fi si jena sa apar asa disportionata in public... ma bucur ca LP cumparat a ramas nefolosit. Acum avem o mica problema - o urechiusa... stanga e perfecta, dreapta insa se ruleaza in fata si sta asa pliu - am incercat sa i-o fixez cu leucoplast - in 2 zile s-a implut de cruste si cu un miros neplacut in spatele urechiusei, plus durere cand ii scot plasturele, plus piele iritata, bandana nu tine, iar caciulitele cu legatoare in fata (metoda cea mia ingenioasa mi s-a parut mie) la fel nu tine! Am vazut persoane adulte cu urechi - una dreapta lipita de cap si alta clapauga - deci daca nu faci nimici nici nu se corecteaza de la sine...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Mi-am luat masina din service... m-au ruinat ....i-am facut distributia... sunt leftera..broke Cu ocazia asta am iesit afara, la soare, sunt 20 de grade, nu mai stiu cum sa il imbrac pe patriot... i-am pus body si salopeta din bb, si direct in cosmonaut din fleece, cu bbc la interior, o caciula de primavara, am stat in parc 20 min, se scremea, l-am bagat in masina si l-am alaptat, era ud, l-am lasat in salopeta in scoica, pana acasa, imbracat din nou si iesit, si tot avea chelia umeda. Periculoasa vreme. Azi l-am schimbat prima data in masina... a functionat. A facut kk normal, de aseara nu mai facuse deloc. Am notat tratamentele, se pare ca nu e nevoie, CE BINE[olala][olala]. Cine nu a iesit azi, iesiti ca e pacat.. cine a iesit, poate confirma! ies, sa pap ceva ca-s lihnita de foame! cine a papat dovleceii, cum vi s-au parut? VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE.... Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009) Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama! [url="http://picasaweb.google.ro/andreeaprata84"]toate pozele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][pup][pup] Multumesc mult de incurajari! Eram atat de trista ieri...m-am obisnuit cu mami meu in casa, de 6 saptamani, desi in perioada in care a scris cris.dogarel de mama ei, cam la fel simteam si eu![alcool] Ajunsese si André sa se obisnuiasca cu ea, o striga dimineata la 7 sa-l imbrace si ieri, surprinzator, s-a trezit la 6 fara 10, exact inainte de a pleca buni si a strigat-o! N-a vrut sa o lase sa plece[q][q][q]Mi-a parut tare rau de ea, ca lui ANdré stiam ca ii trece repede, dar ei, saraca...pana anul viitor nu ne mai vede in direct! Chiar a zis, inainte de a iesi pe usa, ca data viitoare cand o sa-l vada pe Lucas, o sa mearga in picioare[q] Scuze de butoi, n-am apucat sa citesc decat pe diagonala, sa raspund...nici atat. Azi, aici, e ziua tatalui si avem "chef" la gradi. Se organizeaza in fiecare an cate un joc (fotbal, ratele si vanatorii etc) intre taticii diferitelor grupe [:D]E haios, mai ales acum ca e mare si André si pricepe. [pup] Am editat multe greseli de tiparire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut bagajul lui bb si am luat pauza ca mi-a sunat telefonul... asa ca iar la voi. Oani, merci doctoressa! Multe flori pentru matale! [pup] Cum mai esti? Decenuela, eu nu mananc rosii si castraveti pentru ca nu-mi plac pe vremea asta (+ ca sunt pline de e-uri[:-@]). Niciodata n-am mancat si d-aia nu poftesc la ele. Salata de morcovi cu telina si pastarnac am mancat, si cu maioneza, altadata cu mustar.... Lactate, ca si Miremia la mine sunt nelipsite. Chiar lapte - 1 litru pe zi...[:-@]. Salata verde cu ceapa verde si ridichi rosii am mancat fara probleme la Gargaritz. Cris.mario, [ruga] sa-i fie tarana usoara! _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url] [url="http://lb1f.lilypie.com/QYbsp2.png"]Cresc[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002
[flo][pup][flo][flo][pup] Daca imi permiteti, vin la descifrat hieroglife[:D][:D][:D]: Crusta seboreica pielea capului Rp/Acid salicilic 1g (sau 0,5g) Vaselina 100g (sau 50g) DS/ extern, pt pielea capului [:D][:D][:D] Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
aaaaa mercik, e o scoala speciala unde va invatza s descifrati scrisurile??? vaselina si acid salicilic descifrasem si io da nu intelegeam cantitatile [alcool] daca s in grame sau in ce [alcool] io intentionam sa o duc asa la farmacie sa o prepare ca soto descifrau akl [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina
Hello! Mi-am luat masina din service... m-au ruinat ....i-am facut distributia... sunt leftera..broke Cu ocazia asta am iesit afara, la soare, sunt 20 de grade, nu mai stiu cum sa il imbrac pe patriot... i-am pus body si salopeta din bb, si direct in cosmonaut din fleece, cu bbc la interior, o caciula de primavara, am stat in parc 20 min, se scremea, l-am bagat in masina si l-am alaptat, era ud, l-am lasat in salopeta in scoica, pana acasa, imbracat din nou si iesit, si tot avea chelia umeda. Periculoasa vreme. Azi l-am schimbat prima data in masina... a functionat. A facut kk normal, de aseara nu mai facuse deloc. Am notat tratamentele, se pare ca nu e nevoie, CE BINE[olala][olala]. Cine nu a iesit azi, iesiti ca e pacat.. cine a iesit, poate confirma! ies, sa pap ceva ca-s lihnita de foame! cine a papat dovleceii, cum vi s-au parut? VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE.... Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009) Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama! [url="http://picasaweb.google.ro/andreeaprata84"]toate pozele[/url]
[pk] eu am iesit pan la banca si am stat si afara [pk] f frumos! Declar bb cuminte! nu a zis nici pas nici ieri la asigurari cat am verificat io la birouri akl contractu, semnat intrebat etc si nici azi la banca, am stat vro 30 d min in banca am avt de platit 2 rate diferite ptr una am avt de schimbat in euro plus ca m-au anuntat ca au o promotie si dau digipasul gratuit pan la sf lu martie asa ca mi-am facut on line banking sa verificam de acasa cand intra alocatii, indemnizatii sau ultimele 4 salarii ina neluate![alcool] si yannis a dormit cuminte in carutz tooot timpul![pk] [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
am scris o postare si dintr-un click aiurea mi-a disparut totul... [bang] vroiam sa zic ca in cazul meu eu vroiam sa alaptez cu LP si presiunile din partea celorlalti a fost sa nu abandonam alaptatul natural, chit ca aveam sfarcurile sangerii, si ma cataram pe pereti de durere cand ii bagam tzatza in gura (in special dreapta), si acum am ramas cu sechele - sanul stang e aproape dublu fata de celalalt, mi-ar fi si jena sa apar asa disportionata in public... ma bucur ca LP cumparat a ramas nefolosit. Acum avem o mica problema - o urechiusa... stanga e perfecta, dreapta insa se ruleaza in fata si sta asa pliu - am incercat sa i-o fixez cu leucoplast - in 2 zile s-a implut de cruste si cu un miros neplacut in spatele urechiusei, plus durere cand ii scot plasturele, plus piele iritata, bandana nu tine, iar caciulitele cu legatoare in fata (metoda cea mia ingenioasa mi s-a parut mie) la fel nu tine! Am vazut persoane adulte cu urechi - una dreapta lipita de cap si alta clapauga - deci daca nu faci nimici nici nu se corecteaza de la sine...
Problema cu urechiusa o avem si noi, doar ca eu nu ii fac nimic copilului, ci doar incerc sa i-o asez cand doarme cu capul pe partea dreapta. La noi este subiect de glume asta. Tati are urechile clapauge si mi-a fost tare frica sa nu iasa si fetita asa.[:D][:D] Prima intrebare adresata doctoritei cand am nascut a fost daca i se pare si ei ca are o ureche clapauga. Mirela [mamica] fericita de Mara Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristies Oani, merci doctoressa! Multe flori pentru matale! [pup] Cum mai esti? _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url] [url="http://lb1f.lilypie.com/QYbsp2.png"]Cresc[/url]
Sunt mai animata de cheful lui fii-meu. Abia astept sa-l vad pe al meu sot, tati falos, in hainele de serviciu, cu un tricou verde [pk][pk][pk] pe deasupra (anul asta taticii de la Andu din grupa sunt "verzi"), jucand cine stie ce! Si fac mancare pt week-end, in timp ce plimb bebecul in brate, bebec care i-a daruit si el azu un cadou frumos lui tati: vreo 3 zambete, numai pt el! Week-end placut sa ai, cu timp frumos[pup][pup][pup] Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...