Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ganduri rele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui giulia71
Dragostina, de ce accepti situatia asta? Da-mi cel putin 3 motive sa te inteleg[flo] uneori gandesc prea mult....
Grea intrebare..... Probabil cred ca nu mai cred ca exista barbati care sa te iubeasca cu tot sufletul. Majoritatea se pun pe primul plan, primeaza conditia individului inainte de orice. Poate cred asta pentru ca este a patra relatie pe care o am. Primul a fost in adolescenta, patru ani, primii doi au fost superbi, apoi m-a inselat "ca vroia sa vada cum e cu altele". Cu al doilea am stat 8 ani, dintre care unul casatorita si unul in divort, cu al treilea...nici nu ar merita povestit..am avut o mica afacere si a fugit efectiv la mamica acasa la primul semn de greu, si acum, la ora asta, are datorii sa-mi plateasca...iar cu actualul.....ce sa zic....cand vrea poate fi foarte fermecator daca vrea, dar este foarte dificil la primul nerv...si cum in zilele noastre totul este un stres...Aseara imi spunea ca ar vrea sa faca un tratament...ca este foarte obosit, ca isi da seama ca "sare calul". Probabil sunt abia acum indragostita cu adevarat, il vad cum se chinuie sa traga totul in sus si ii admir puterea de a sta in picioare in fata la orice. Dar asta nu inseamna ca pot sa inghit toate tampeniile pe care le face si le zice...ma darama...tocmai pentru ca il iubesc ma afecteaza asa tare. Si...ramane speranta...nu stiu...moare ultima...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Singurul motiv pentru care va scriu desi nu raspunde nimeni este sa vada toata lumea ce poate face prostia din om. Asta-noapte si-a facut bagajele si a plecat de dimineata fara ele....urmeaza sa vina sa le ia. Stau si ma uit la ele..efectiv nu-mi vine sa cred cum de am permis sa se ajunga la asa ceva. Imi este atat de rau de nici nu va puteti imagina, si mi-e greata de toata vreajeala asta....Dragilor sau dragelor, sa nu faceti ce am facut eu...la primul semn de abuz de orice fel....plecati si nu va mai uitati in urma. Cine face ca mine...ca mine sa pateasca!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dragostina, dar de ce sa iti fie rau ca el pleaca? Pai duca-se! Bucura-te ca ramii doar cu copilul, ma uit la poza lui si ma induioseaza asa de tare, de fapt mi-era si frica sa mai citesc la subiectul tau, tocmai pt ca stiam ca e vorba si de un pui asa de mic. Asa de mic, incit toata energia si toata iubirea ta si toate gindurile tale ar tb sa mearga doar spre el. Din ce-ai spus, ai avut destule experiente cu barbati, dar mai da-i incolo de barbati macar pt un timp, gasesti o gramada si dupa aia, ai timp toata viata, sint cu sutele si cu miile, in timp ce copilul tau e unic, unic. Si mic, mic, mic. Ocupa-te de el, are nevoie de tine. Daca simti ca esti deprimata, ca ti-e rau si nu te poti ocupa de el, du-te la dr, ia medicamente, cere ajutor cuiva, du-te la biserica, dar ocupa-te de copil si lasa-l pe iubit sa plece, e o veste buna. Sanatate si putere si curaj si maturitate iti doresc, Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi este rau fizic si psihic cand ma gandesc ca sunt lasata cu datorii peste tot, nu am bani in casa, am vreo 2 contracte de onorat in firma...dar eu sunt doar administratorul...stau in chirie, nu am rude la care sa apelez....plus ca nu am dormit de ieri dimineata, plus scandalul de asta noapte...Am cautat-o cu lumanarea, cui crezi ca-i mai trebuie barbati? Greseala fatala este sa crezi in cineva, sa ai incredere. Dar nu mai vreau sa ma plictisesc pe nimeni, sincer....deja m-am plictisit pe mine. Dumnezeu sa ma ajute, ca eu nu am cum s-o scot la capat de data asta. Va imbratisez dragilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa ceva...eu am doar dreptul sa fac curat, sa spal, sa am grija de copil, sa imprumut bani la nevoie, sa am grija de facturile casei...din astea drepturi...Am dreptul sa tac cand vorbeste televizorul...sa ma scol noaptea la 3 sa cumpar tigari...Dupa aceste drepturi vin obligatiile mele...de care nu va mai spun...sa raspund penal la contractele facute...etc etc...Mergem cu Dumnezeu inainte!!! Cred ca s-a plictisit si El de atatea rugaminti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off, te inteleg. Si eu trec printr-o situatie asemanatoare...numai ca eu din fericire nu sunt singura. Mama mea e cu mine, ma sprijina. Dar sa stii ca si aici poti gasi sprijin....enorm de mult. Nu te lasa doborata de necazuri. Or sa treaca. Si invata ca in viata asta cei mai importanti sunteti tu si copilul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...