Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Paralizia cerebrala la copil


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna alexutu9 sunt noua in aceasta bransa si am citit pe forum intrebarea pe care ai pus o in legatura operatia de la chisinau.pot sa ti spun ca si eu am un baietel de 10 anisori, tot alexandru il cheama si are tetrapareya spastica.noiam fost de doua ori la chisinau si pot sa ti spun ca reyultatele s au vayut dupa prima operatie iar eu sunt foarte multumita de ele. daca ai unele intrebari sau neclaritati in legatura cu operatia iti pot lasa numarul meu de telefon 07664o1556. in speranta ca vei citi acest mesaj iti doresc o yi buna si multa putere.[mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Buna! Las aici link-ul unui video realizat de americani care pe mine m-a impresionat la lacrimi!http://www.youtube.com/watch?v=M0mrs4fpRv8 Pacat ca noi nu putem ridica astfel de pretentii pentru ca, dupa parerea mea, noi nu avem cercetare in niciun domeniu medical! Va doresc multa sanatate! [8**][url="http://picasaweb.google.com/116003859589714626958/Raisa?locked=true#5553860819213607634"]RAISA MARIA[/url][8**] [url="http://pentru-raisa.blogspot.com/"]BLOGUL NOSTRU[/url] [shopi][url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=katteryna&searchtype=2&view=gallery&show=current"]POFTITI IN BAZAR[/url][shopi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Buna ziua, ma numesc Pirvu Ionica. Sunt coordonatorul european al proiectului CP-PACK care urm#259;re#351;te s#259; vin#259; în sprijinul p#259;rin#355;ilor care au copii cu paralizie spastica (sau paralizie cerebral#259;). Proiectul nu ofer#259; sprijin financiar sau material. Ceea ce putem oferi sînt informa#355;ii #351;i facilitarea accesului la informa#355;ii #351;i alte resurse. Proiectul poate fi g#259;sit pe internet la adresa www.cp-pack.eu. Pentru cei care au cont pe Facebook, pute#355;i g#259;si #351;i acolo proiectul cp-pack. Pe Facebook sunt prezen#355;i foarte mul#355;i p#259;rin#355;i din Turcia, dar sunt #351;i din Danemarca, Italia, Portugalia sau Grecia. Dac#259; nu cunoa#351;te#355;i limba englez#259;, v#259; putem ajuta noi pentru a facilita comunicarea. În curînd vom ini#355;ia cîteva sesiuni de consulta#355;ii #351;i informare pentru p#259;rin#355;ii afla#355;i în dificultate. V#259; a#351;tept#259;m cu drag fie pe Facebook, fie pe situl de internet sau s#259; ne scrie#355;i pe una dintre adresele pe care le g#259;si#355;i acolo. Mul#355;umesc frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
Si puiul meu are paralizie cerebrala, are 2,3 ani si nu mai stim pe unde sa mai umblam pentru el si ce sa mai facem. Simt ca nu este suficient ce am facut pana acum, insa din nefericire nu ne poate spune nimeni ce am mai putea face. Acum facem recuperare la un Centru medical in Drumul Taberei, in Aleea Campul cu Flori (MirunaMed) si ii merge foarte bine, pentru problemele lui, insa nu suntem noi impacati sufleteste cu problemele lui. Daca mai sunt mamici care mai stiu si altceva, revolutionar, inafara de kineto so hidroterapie le rog sa ne impartaseasca si noua. Multumim ca existati. Alex si mami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...