Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (724)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex Yna, se mai cearta omul...si noi ne-am ratoit toata ziua[:D]...spune-i: "hai, la treaba, avem de lucru: tb sa face un bebe[:D]"...cred ca o sa bufneasca in ras.
Da,da, da Yna o sa vezi ce taaaaare o sa-i placa treaba asta![olala][:D] Tin pumnii pt bebe![pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ne zice ea daca replica a avut efect[:D]! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alex tu ai pus vreodata utrogestan? ca am citit prospectul si tot asa scrie ca nu e prea indicat in problemele noastre dar eu tot imi pun de miercuri am calculat eu ca sigur ovulez pana atunci cred ca 200 pe zi este ok doar seara sa vad daca merge asa acum imi dau seama ca in timpul primei sarcinii progele meu era la limita inferioara pt trim I cam de faza luteala poate ca acum am deficit ca si dr mi-a zis sa iau dufaston doar ca nu-l suport
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele , eu sunt in Z12 si testul de ovulatie a iesit pozitiv , cu cele 2 liniute foarte accentuate chiar! E prima luna cand am un test de ovulatie pozitiv si inclin sa cred ca se datoreaza tincturii de branca ursului . Trebuie ,, lucrat '' intens zilele acestea , nu? Va multumesc ca m-ati primit in randul vostru ![pup] Cand iti ploua in inima ... fa-ti umbrela dintr- o speranta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, asa e, progesteronul induce o coagulare mai rapida a sangelui, dar asta se intampla doar daca e administrat oral. Asa ca administrarea vaginala e perfecta: se evita coagularea prea rapida si efectul e maxim (la administrarea orala se pierd 80% prin bariera hepatica). Anne, presteaza azi si maine. Daca nu cumva ramai luna asta, pe viitor cresteti sansele daca incepeti sa prestati inainte de ovulatie. Pana acum, mergeam pe schema din 2 in 2 zile, dar mai multe fete mi-au zis ca li s-a recomandat zilnic, in cazul in care sotul are spermograma buna. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!Wow cite suntem in aceiasi perioada.Noi stam asa:am prestat CD 8,CD 10+test ovulatie pozitiv,CD 12)test ovulatie negativ,in cd 11 tot pozitiv testul de ovulatie.Deci ce am facut tot posibil,acum asteptam pina pe 8 cind ar trebue sa imi vina,dar sigur ca fac test mai devreme.Ma stiu pe mine,no sa am atita rabdare. Hai fetele cite plecam la gravidute luna aceasta?4-5-6 poate toate? Sufletelul meu.Eric 28/09/2007 [url="http://lt1m.lilypie.com/8T3Rp1.png"]trying to conceive[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...