Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (724)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Iulia imi pare sincer rau, of, multa putere iti doresc si te sfatuiesc de asemenea sa faci un beta si sa mergi la un control. Pupici!Stefulici tie tot asa sete iti e? Ca eu am baut deja un litru aziPupiciYLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpabebedoiuTrombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
align="right" id="quote2">DAAAAAAAAA!Sunt moarta de sete non-stop! Si acum am gatul uscat, insa tb sa plec la serv si ma abtin ca sa pot ajunge![pup]Evident apoi fac poteca pana la baie!http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.id="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iulia, mergi la doctor sau fa macar un betaHCG. Testul de sarcina din sange e cel mai relevant. Orice ai afla, e bine sa stii valoarea exacta.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sI EU SPUN CA TREBUIE MERS LA MEDIC,CAND SUNT CHEAGURI NU INSEAMNA NEAPARAT CA SE ELIMINA SARCINA .pOATE ESTE VREUN HEMATOM CEVA,MIE UNA MI SE PARE CA PIERZI TIMPUL AICI CU NOI IN LOC SA CERI O PARERE COMPETENTA.

 

anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca

 

 

AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

 

VARA 2011-AC1 SI AC2

 

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da acord cu Anca! Poate fi o sangerare si atat. Stiu fete care au sangerat destul de mult, chiar ca la menstruatie si au copii acum. Nu te incurajez aiurea, nu vreau sa iti creez iluzii desarte, dar chiar cred ca nu avem de unde sa stim ce se intampla!

Te imbratisez!id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Neatza!Iulia imi pare nespus de rau pentru cele intamplate, urmeaza sfatul fetelor si mai fa alt test de sarcina.Anne bine ai venit si sa stai cat mai putin pe aici, sa fugi repede la odisee.Lore ma bucura enorm entuziasmul tau.Stefulici ce fericire ma bucur ca sunteti bine.Deny parerea mea este sa mai evaluati inca odata proiectul bebe, si eu am amanat si uite acum imi pare rau.Katy ce m-as bucura sa fie asa cum ai visat[olala]Sper sa auzim curand de cat mai multe liniute duble[olala]Moni si eu sunt la fel, deja nu mai ma dor sani asa rau asa ca ma astept ca maine sau poimaine sa apara menstruatia, eu sunt in butoi fetelor, mi-am cam pierdut speranta, poate o sa reusesc totusi cu insemninarea.Va pup pe toate si sa aveti o zi minunataIn curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
align="right" id="quote2">Mikyeu m-am programat deja maine la doctorsa incepem proceduriledar ma duc fara avantpentru ca stiu ca nici asta e posibil sa nu iasa din prima, nici din a doua...cine mai stiesi mi-e frica de butoiul care ma asteapta daca nu iese din primanici nu vreau sa ma gandesc....Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia

 

imi pare tare rau pentru ce ti se intampla

dar nu sta, fugi la doctor

poate se poate face ceva!!!

 

Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)

Proteina S 60% (60%-140%)

Pro C Global 0.80 cut off 0.80

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

iulia subscriu si eu la ce a spus Anca, iti tin pumnii sa fie totul bine [pup]

monique multa bafta si fii optimista, daca te duci cu gandul ca nu o sa reusesti probabil ca asa va fi, hai capul sus ca o sa ne tinem si noi bebele in brate cat de curand [pup][pup]

 

eu sunt in per ovulatiei si sunt optimista ca peste 2 sapt o sa vad si eu cele 2 liniute magice

as vrea sa imi pun utrogestan dupa ovulatie, dar nu stiu nici cat si nici pe ce perioada, daca stie cineva sa ma jute si pe mine [pup]

multi [pup][pup][pup] tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Eu am avut deja o pata rozalie si m-am cam speriat, deci asteptam sa vedem cum mai decurge ziua de azi, poate totusi e fetita din vis. Va multumesc oricum de incurajari. In rest nici vorba de dureri de sani, insa sunt cam somnoroasa si cu pofta de mancare, orice, numai mancare sa fie[:D].

Fetele care sunt in preajma ovulatiei, bafta multa.

Doamne ajuta sa auzim doar vesti bune.

Iulia de acord cu fetele, fugi la dotor, poate totusi bebe e bine.

 

 

 

 

Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va jur ca eu pana vineri cand am programare la gineco o iau pe aratura, nu mai am rabdare, vreau sa vad samburelul [q] stiu ca am stat doua saptamani, n-o fi foc inca 3 zile dar nu mai poooot... Dar nici nu vreau sa merg la altcineva sa fac aiurea ecografie. Asa ca o sa incerc sa ma calmez sa stau linistita pana vineri desi nu o sa reusesc.

Va rog care va amintiti, imi puteti spune voi cand ati inceput sa aveti greturi? Eu inca nu am. Azi fac 6 saptamani. La Eva parca intr-avedar pe la 7 chiar 8 saptamani cred ca au inceput, dar la sarcina din mai au inceput foarte devreme si nu stiu ce sa mai cred. Asa ca simptome am gustul acela naspa din gura, sete si dureri de sani. Seara ma ia somnul destul de repede, desi parca oboseala asta s-a mai atenuat fata de prima saptamana in care am aflat ca sunt gravi.

Voi ce ati face in locul meu? Stiu ca nu mai e asa de mult pana vineri dar nu mai pot fetelor sa stau fara sa stiu ca e bine bebe. Alex, iti aduci aminte cand vorbeam ca mereu o sa apara ceva care sa ma streseze, ca am zis mereu ca fac doua beta si ma linistesc, aiurea, ca merg la Fundeni si ma linistesc, iar aiurea, ca mai fac un beta si o homocisteina si ma linistesc, iar aiurea, intre timp am mai facut un beta care a confirmat ca totul e bine si ca cresterea este ok, si tot ma sperii ca n-am greturi, ca nu mai sunt obosita, ca ma inteapa ovarul si daca e extrauterina. Fetelor eu cred ca ar fi trebuit sa fac terapie inainte sa raman iar gravi pentru ca este coplesitor si ingrozitor, imi revin imi minte momentele de acum 4 luni, intrebarea "o fi bine, oare am sa reusesc" se repeta obsesiv...

Va pup...

Monique bafta maxima cu procedurile, sa dea bunul Dumnezeu sa se prinda din prima!

Cixinica si toate fetele ferile zilele astea va tin pumnii, haideti sa ne facem odiseea noastra cum spunea stefulici!

Stefulici, chiar scumpa, te-ai bagat la vreo odisee? [:I] Eu nu [:I]

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

bebedoiu

Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...