Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (724)


Recommended Posts

Buna seara.Nu am mai scris pentru ca am fost mai tot timpul plecata.

Mrenescu,eram noi cam deodata,adica am avut prima zi in 1,in mod normal cm de douazecisinoua de zile,dar luna asta am avut ovulatie tare tarziu,conform ff in ziua 18.Azi as fi 6 dpo.Desigur ca azi nu m-am abtinut si am facut susu pe bat...doar ca sa ma dezumflu cu un test cat se poate de negativ.

In plus,de ieri am si simptome de cm,dureri usoare in burtica,asa ca nu mai sunt chiar asa de optimista ca la inceput [alcool]

Iulia,imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asemenea momente!

 

Ylari,la sarcina cu fetita mea,am inceput sa am greturi abia in a 7-a saptamana.Sanii in schimb m-au durut foarte diferit inca de dinainte de intarziere.

 

___________________________________id="green">

 

Mamica mandra de id="size2">Timeaid="size2">id="Century Gothic">id="green">

 

Povestea noastraid="Century Gothic">id="green">

 

http://www.fertilityfriend.com/home/19d912

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Moni multa bafta la doctor, sa ma ti si pe mine la curent, eu o sa sun la dr in ziua cand imi vine menstruatia.[pup]Katy ma rog la Dumnezeu sa fie de la implantare[flo]mrenescu sper ca vineri sa vi cu vesti bune sau poate mai devreme[:D]In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
align="right" id="quote2">pai si mie astazi mi-a venitca la fel mi-a zis - sa sun in prima zi de menstrate tin la curent maine cu ce mi-a zis [:)]Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">am crezut ca nu ti-a venit, parca nu ai spus sau am inteles eu gresit[:D]te pup si tin pumnii pentru maine la dr.In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor,

am fost detul de ocupata si n-am avut timp sa citesc chiar tot...sambata am avut cununia civila a finilor de la anu si azi la munca a fost ceva nebunie , adik toata saptaman va fi...asa ca sotu e inca prins la sapa si am intrat sa va salut si sa dau si eu raportul....daca tot nu am sanse de bebe , macar sa raportez una alta...deci de ieri am dureri destul de mari in zona lombara dreapta si in zona ovarului tot in dreapta...nu stiu ce sa zic, saptamana trecuta s-a vazut ca ovulasem luni si mi-a confirmat si glera si durerile, deci chist nu e ...asa ma durea cand avem chisturile enorme de dinainte de prima operatie....mama ei deendometrioza, pe langa faptul ca mi-a mancat outele acum ma mai si doare....asta asa ca sa-mi doresc menopauza aia o data...

si fetelor ieri am facut 3 ani de la prima operatie[q][q][q]si deja am desaga de speranta goala[q]

si vreu sa va mai intreb ceva , deci dupa ovulatie direct se umfla sanii, sau inainte de menstra cu ceva timp...ca eu ii am umflati tare de la ovulatie si sunt si durerosi...e de la prea mult estrogen sau de la prea putin ...stiu ca s-a discutat , dar am uitat[:D]

deci din lumea durerilor, constante si innebunitoare va puuup pe toate...[pup][pup][pup]

Yna la tine e prima luna de incercari acum? bafta sa fie din prima...[flo]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! Am fost la hematolog la Avram azi a fost ok a vb cu mine si mi-a zis tot asa ca analizele arata ok dar mi-a mai recomandat cateva peste doua saptamani si mi-a zis ca ar trebui sa fac si gena PAI ca sa fie toate testele de coagulare complete si sa vedem daca e ok strategia. Sunt multumita.

Bun. Acum cu pb cealalta, mi-am schimbat programarea de vineri ptr maine. Sper sa se vada, dar daca la stefulici s-a vazut ar trebui sa se vada si la mine si sa stau linisti ta [:-@]

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

bebedoiu

Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se va vedea bebe, Ylari! Da, e bine sa faci si gena PAI, stiu ca se asociaza des cu mutatiile de MTHFR.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele. Am venit de la munca obosita. Si nu prea am reusit azi sa citesc toate din urma[:(].

 

Va multumesc mult-mult[pup] pt incurajare si pt ca va luptati sa ma faceti sa ma razgandesc si sa nu aman proiectul bebe. NU MA SUPAR PE VOI pt ca chiar aveti dreptate![pup][pup]

Si cum spune Tzuky, sa-mi ascult inima! si uite ca azi ma cam mustra constiinta si mi-era greu pe suflet din cauza deciziei de aseara si am vorbit cu tati sa-i zic de starea mea ca simt ca nu e bine sa amanam proiectul bebe, si el la fel mi-a zis ca ok nu-l mai amanam[:)]. Ce m-a bucurat raspunsul lui ca este de acord si imi este alaturi de mine[olala]. Asa ca... tot aici am ramas[:D], nu pt mult timp, ca pandesc odiseea[:D].

 

Eu plec la nani[nani]. Va pup pe toate.

 

Ahh, Iulia[grup] imi pare foarte rau! [:(]. Nu-ti pierde speranta!

 

Tin pumnii celorlalte pt bebe! Si peste saptamani sa va vad la odisee![pup]

Yna ce ma bucur ca in sfarsit ai dat de "+" la testul de ovulatie[pup]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

Nu am avut timp sa citesc sunt foarte obosita, am fost la magazin si maine iarasi.

Astazi am avut dureri pana in seara asta tot de ovar stang parca mai puternice ca ieri dar acum s-au oprit de vreo jumatate de ora.

Voi ce ziceti nu am ovulat ieri ci azi?

Si daca ma duc maine seara la eco se vede daca am ovulat azi?

O sa incerc sa ajung dar nu stiu daca pot ca si maine am destula treaba la magazin, am platit niste oameni sa ma ajute la montat si trebuie sa stau cu ei si pe deasupra mai e si frig.[pup][pup][pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha se poate deduce ca ai ovulat de putin timp , daca ai vreo formatiune ciudata pe ovarul cu care s-a intamplat ... pt ca ii ia ceva timp corpului galben sa prinda forma specifica...de exemplu la mine am ovulati luni seara intre 20-22, pe ca am avut dureri..si programarea la eco am avut-o pe 16 marti si se vedea o formatiune de 3,2 cm pe ovarul drept "parca" si n-avea nici o forma specifica, dar dr mi-a zis ca e prea devreme sa ia forma de corp galben si ca acest corp poate ajunge si la 4cm...deci eu zic ca isi poate da seama daca ai ovulat azi sau ieri in functie de ce forma are corpul galben....

bafta si spor la liniute si tie si lui deny care a intrat nervos in cursa si tutror care asteata , fie ziua de testare ,fie ziua de ovu...noapte buna va puuup[pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [pup]

Iulia, imi pare rau! [flo]

Moni sunt curioasa si eu de schema ce urmeaza sa o faci.

Eu sunt inca in butoi... sper sa mai imi revin maine, ca sunt acasa.

Vorbim maine. [pup]

 

On voudrait bien un mini nous...

Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?id="purple">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor. Mda, m-am trezit sa merg la toaleta si acum ma uit pe peretzi... De fapt am fffff mari emotii ptr azi la ecografie. [:I]

Deny ce mult ma bucur ptr tine ca nu mai amanati. E bine ca sotul este intelegator cu tine si sentimentele tale. E mare lucru.

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

bebedoiu

Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...