Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (724)


Recommended Posts

Buna dimineata si de la mine!

 

Si io, tot pisorcoasa cu noaptea-n cap, , dupa care pleaca Hans la munca...si nu mai adorm. Apoi ma ia pe la miaza un somn de zici ca am luat somnifere[nani]

 

Ylari, la mine la 6 sapt s-a vazut si inimioara, poate ai noroc.[pup]Ura!... ca ai gasit pe cineva care are o strategie in cazul tau. Ai incredere ca o sa fie bine[flo]

 

Deny ma bucur ca ai un sot de nota 10. Acuma asteptam liniutele[:D][pup]

Pai na, colegele mele din liceu au copii adolescenti, si eu ma screm sa fac macar unul...[8D]

O zi frumoasa fetelor![pup]

 

12+ Doamne ajuta!

 

 

Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
salutare fetelor,am fost detul de ocupata si n-am avut timp sa citesc chiar tot...sambata am avut cununia civila a finilor de la anu si azi la munca a fost ceva nebunie , adik toata saptaman va fi...asa ca sotu e inca prins la sapa si am intrat sa va salut si sa dau si eu raportul....daca tot nu am sanse de bebe , macar sa raportez una alta...deci de ieri am dureri destul de mari in zona lombara dreapta si in zona ovarului tot in dreapta...nu stiu ce sa zic, saptamana trecuta s-a vazut ca ovulasem luni si mi-a confirmat si glera si durerile, deci chist nu e ...asa ma durea cand avem chisturile enorme de dinainte de prima operatie....mama ei deendometrioza, pe langa faptul ca mi-a mancat outele acum ma mai si doare....asta asa ca sa-mi doresc menopauza aia o data...si fetelor ieri am facut 3 ani de la prima operatie[q][q][q]si deja am desaga de speranta goala[q]si vreu sa va mai intreb ceva , deci dupa ovulatie direct se umfla sanii, sau inainte de menstra cu ceva timp...ca eu ii am umflati tare de la ovulatie si sunt si durerosi...e de la prea mult estrogen sau de la prea putin ...stiu ca s-a discutat , dar am uitat[:D]deci din lumea durerilor, constante si innebunitoare va puuup pe toate...[pup][pup][pup]Yna la tine e prima luna de incercari acum? bafta sa fie din prima...[flo]mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
align="right" id="quote2">Iubita mea,sora mea este diagnosticata cu endometrioza gradul 4 si s-a operat deja de 2 ori plus un FIV nereusit ,dar de aproape 2 luni face un tratament naturist iar chisturile au scazut f mult .Poate ar trebui sa incerci ceva si pe partea asta.[pup]anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaAM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!VARA 2011-AC1 SI AC2DE TOATE PENTRU TOTI!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

Incerc sa ma trezesc cu o cafeluta.Mai nou as dormi intr-una.Cred ca e si de la vreme.

La mine nimic nou,tot cu dureri surde de cm,test tot negativ.Conform ff ar trebui sa ma testez abia in 3....deci,nici nu stiu la ce ma astept [:I]

Azi dimineata m-a trecut asa un sentiment,ca nu sunt gravi,si ca din nou o sa dureze o vesnicie pana vad cele doua liniute [alcool].

Luna asta s-a nimerit sa trebuiasca sa si ridic multe greutati fix dupa ovulatie,plus ore fara sfarsit de fuga continua,pai nici nu stiu la ce ma astept.

Mno,incerc sa ma consolez in cazul in care luna asta nu am reusit [:-@]

Va pup,sa aveti o zi frumoasa!

 

___________________________________id="green">

 

Mamica mandra de id="size2">Timeaid="size2">id="Century Gothic">id="green">

 

Povestea noastraid="Century Gothic">id="green">

 

http://www.fertilityfriend.com/home/19d912

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la mine!

 

Katy nu ne dai nici o veste?

 

Kimmy pana pe 3 nov mai sunt cateva zile bune, nu iti mai face teste asteapta pana pe 3 ca sa vezi II liniute[flo]

 

[pup] pe toate

 

Ylari de abia astept sa vi de la dr sa ne spui ce iti face bebelul [pup]

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Ieri am avut un fel de spotting, mai diferit decat de obicei, deci mai sper ca poate e bebe, vedem astazi cum sta treaba.

Stefulici nu ar strica sa-ti faci o glicemie.[pup] Sanatate!

Moni tinem pumnii sa vi cu vesti bune de la doctor!

Miky daca nu apar rusii imi iau inima in dinti si imi fac un test maine dimineata. Imi e atat de frica sa nu apara urataniile. Asta e, cum o vrea Dumnezeu.

 

 

 

 

Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor

 

vin de la spital

am inceput procedurile pentru inseminare

am discutat cu o doamna doctor foarte de treaba, cu rabdare (dr. Buse) care mi-a trecut pe hartie o schema completa de tratament

 

Miky uite-o mai jos:

 

Mi-a dat Clomifen incepand cu data de 27.10. in fiecare zi pana in 31.10.

apoi in 01.11. mi-a dat climen (pilulele albe - ca cica in pachet sunt si pilule rosii care trebuie aruncate)

 

trebuie sa merg la ECO in 02.11.2011, in 04.11.2011 si in 07.11.2011

 

Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)

Proteina S 60% (60%-140%)

Pro C Global 0.80 cut off 0.80

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna [pup]Iulia, imi pare rau! [flo]Moni sunt curioasa si eu de schema ce urmeaza sa o faci.Eu sunt inca in butoi... sper sa mai imi revin maine, ca sunt acasa.Vorbim maine. [pup]On voudrait bien un mini nous...Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?id="purple">id="Book Antiqua">
align="right" id="quote2">Gaby si eu tot in butoi sunt poate ne revenim repede[flo], sunt tare dezamagita de mine, am momente in care imi vine sa tip, am momente cand nu pot sa plang de nervi, cred ca am luat-o rau cu capu, sper sa iti revi repede [pup]In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...