Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (724)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Kimmy
Buna seara.Nu am mai scris pentru ca am fost mai tot timpul plecata.Mrenescu,eram noi cam deodata,adica am avut prima zi in 1,in mod normal cm de douazecisinoua de zile,dar luna asta am avut ovulatie tare tarziu,conform ff in ziua 18.Azi as fi 6 dpo.Desigur ca azi nu m-am abtinut si am facut susu pe bat...doar ca sa ma dezumflu cu un test cat se poate de negativ.In plus,de ieri am si simptome de cm,dureri usoare in burtica,asa ca nu mai sunt chiar asa de optimista ca la inceput [alcool]Iulia,imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asemenea momente!Ylari,la sarcina cu fetita mea,am inceput sa am greturi abia in a 7-a saptamana.Sanii in schimb m-au durut foarte diferit inca de dinainte de intarziere.___________________________________id="green">Mamica mandra de id="size2">Timeaid="size2">id="Century Gothic">id="green">Povestea noastraid="Century Gothic">id="green">http://www.fertilityfriend.com/home/19d912
align="right" id="quote2">Kimi, si eu cred ca am ovulat mai tarziu. Prin ziua 16 probabil, daca nu 17. Mie la calculatorul de pe sfatul medicului imi spune ca testul se va pozitiva, daca e sa fie[alcool], abia pe 4 noiembrie deci mai e de asteptat nu gluma. Conform aceluiasi calculator, ar trebui sa vina CM pe 28 oct. Avand in vedere ca asta e vineri si ca la mine CM pare sa fie extrem de precis, vineri voi stii sigur daca e cu ochisori[:D]. Eu zic ca te-ai testat mult prea devreme. Eu am rezistat eroic ieri si nu am facut test. Mai astept. Pana vineri mai e putin si asa evit si dezamagirea de a vedea doar o liniuta. E naspa rau liniuta aia singura acolo asa ca o voi evita. Ei, daca vineri n-avem dureri de burta, nu vine nici CM-ul, atunci clar voi face un test. Pana atunci, nein!Asa ca fruntea sus, inca nu ai ratat luna asta. Cel putin eu nu cred.PS. La mine intotdeauna inainte de CM cu vreo 7 zile am sanii, asa in lateral. Luna asta nimic. Nu stiu ce sa cred...Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
'Neata fetelorvin de la spitalam inceput procedurile pentru inseminaream discutat cu o doamna doctor foarte de treaba, cu rabdare (dr. Buse) care mi-a trecut pe hartie o schema completa de tratamentMiky uite-o mai jos:Mi-a dat Clomifen incepand cu data de 27.10. in fiecare zi pana in 31.10. apoi in 01.11. mi-a dat climen (pilulele albe - ca cica in pachet sunt si pilule rosii care trebuie aruncate)trebuie sa merg la ECO in 02.11.2011, in 04.11.2011 si in 07.11.2011Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Multumesc Moni Sper din tot sufletul si ma rog la Dumnezeu sa fie luna cu nororc si sa ne dai vestea mult asteptata.De spermograma sotului ti-a zis ceva adica trebuie sa o repete sau nu mai este nevoie? unde o sa faci inseminarea la spital sau particular?[pup][pup][pup]In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, ce bine-mi pare ca ai ramas in cursa![:D]

Kimy, poate sentimentul tau se advereste...ai incredere in ce simti si incearca sa te gandesti cat mai putin... vor veni si II

Katy, de ce-mi spui sa fac glicemia? Ptr ca mi-e sete?

Cred ca am facut-o acum o luna si a iesit super! Sa stii ca n-am prea mancat dulciuri... Daca te referi la diabetul insipid, din cate stiu eu nu se diagnostichieaza prin analiza glicemiei.

Ylary- sunt tare curioasa sa vad ce-ai facut la eco! A... te rog sa-mi spui si mie unde iti faci analizele ptr PAI si cat costa? [pup]

Iti tin pumnii sa se vada inimioara!

Bob- tu ce-ai patit? [pup]

Pup pe toata lumea![pup][pup][pup]

 

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w

2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
'Neata fetelorvin de la spitalam inceput procedurile pentru inseminaream discutat cu o doamna doctor foarte de treaba, cu rabdare (dr. Buse) care mi-a trecut pe hartie o schema completa de tratamentMiky uite-o mai jos:Mi-a dat Clomifen incepand cu data de 27.10. in fiecare zi pana in 31.10. apoi in 01.11. mi-a dat climen (pilulele albe - ca cica in pachet sunt si pilule rosii care trebuie aruncate)trebuie sa merg la ECO in 02.11.2011, in 04.11.2011 si in 07.11.2011Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Iti tin pumnii, sa iasa cu ochisori! Tot cu clomifen am facut si eu stimulare! Si a iesit. Cate ti-a dat pe zi? Ca la mine a avut efect cand mi-a dat 2/zi! Dar asta depinde de organism![pup]http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.id="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Citat:
citat din mesajul lui Kimmy
Buna seara.Nu am mai scris pentru ca am fost mai tot timpul plecata.Mrenescu,eram noi cam deodata,adica am avut prima zi in 1,in mod normal cm de douazecisinoua de zile,dar luna asta am avut ovulatie tare tarziu,conform ff in ziua 18.Azi as fi 6 dpo.Desigur ca azi nu m-am abtinut si am facut susu pe bat...doar ca sa ma dezumflu cu un test cat se poate de negativ.In plus,de ieri am si simptome de cm,dureri usoare in burtica,asa ca nu mai sunt chiar asa de optimista ca la inceput [alcool]Iulia,imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asemenea momente!Ylari,la sarcina cu fetita mea,am inceput sa am greturi abia in a 7-a saptamana.Sanii in schimb m-au durut foarte diferit inca de dinainte de intarziere.___________________________________id="green">Mamica mandra de id="size2">Timeaid="size2">id="Century Gothic">id="green">Povestea noastraid="Century Gothic">id="green">http://www.fertilityfriend.com/home/19d912
align="right" id="quote2">Kimi, si eu cred ca am ovulat mai tarziu. Prin ziua 16 probabil, daca nu 17. Mie la calculatorul de pe sfatul medicului imi spune ca testul se va pozitiva, daca e sa fie[alcool], abia pe 4 noiembrie deci mai e de asteptat nu gluma. Conform aceluiasi calculator, ar trebui sa vina CM pe 28 oct. Avand in vedere ca asta e vineri si ca la mine CM pare sa fie extrem de precis, vineri voi stii sigur daca e cu ochisori[:D]. Eu zic ca te-ai testat mult prea devreme. Eu am rezistat eroic ieri si nu am facut test. Mai astept. Pana vineri mai e putin si asa evit si dezamagirea de a vedea doar o liniuta. E naspa rau liniuta aia singura acolo asa ca o voi evita. Ei, daca vineri n-avem dureri de burta, nu vine nici CM-ul, atunci clar voi face un test. Pana atunci, nein!Asa ca fruntea sus, inca nu ai ratat luna asta. Cel putin eu nu cred.PS. La mine intotdeauna inainte de CM cu vreo 7 zile am sanii, asa in lateral. Luna asta nimic. Nu stiu ce sa cred...Cat mai curand [gravi]
align="right" id="quote2">Am dureri de sani, in lateral, vroiam sa spun[bang]Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Citat:
citat din mesajul lui Kimmy
Buna seara.Nu am mai scris pentru ca am fost mai tot timpul plecata.Mrenescu,eram noi cam deodata,adica am avut prima zi in 1,in mod normal cm de douazecisinoua de zile,dar luna asta am avut ovulatie tare tarziu,conform ff in ziua 18.Azi as fi 6 dpo.Desigur ca azi nu m-am abtinut si am facut susu pe bat...doar ca sa ma dezumflu cu un test cat se poate de negativ.In plus,de ieri am si simptome de cm,dureri usoare in burtica,asa ca nu mai sunt chiar asa de optimista ca la inceput [alcool]Iulia,imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asemenea momente!Ylari,la sarcina cu fetita mea,am inceput sa am greturi abia in a 7-a saptamana.Sanii in schimb m-au durut foarte diferit inca de dinainte de intarziere.___________________________________id="green">Mamica mandra de id="size2">Timeaid="size2">id="Century Gothic">id="green">Povestea noastraid="Century Gothic">id="green">http://www.fertilityfriend.com/home/19d912
align="right" id="quote2">Kimi, si eu cred ca am ovulat mai tarziu. Prin ziua 16 probabil, daca nu 17. Mie la calculatorul de pe sfatul medicului imi spune ca testul se va pozitiva, daca e sa fie[alcool], abia pe 4 noiembrie deci mai e de asteptat nu gluma. Conform aceluiasi calculator, ar trebui sa vina CM pe 28 oct. Avand in vedere ca asta e vineri si ca la mine CM pare sa fie extrem de precis, vineri voi stii sigur daca e cu ochisori[:D]. Eu zic ca te-ai testat mult prea devreme. Eu am rezistat eroic ieri si nu am facut test. Mai astept. Pana vineri mai e putin si asa evit si dezamagirea de a vedea doar o liniuta. E naspa rau liniuta aia singura acolo asa ca o voi evita. Ei, daca vineri n-avem dureri de burta, nu vine nici CM-ul, atunci clar voi face un test. Pana atunci, nein!Asa ca fruntea sus, inca nu ai ratat luna asta. Cel putin eu nu cred.PS. La mine intotdeauna inainte de CM cu vreo 7 zile am sanii, asa in lateral. Luna asta nimic. Nu stiu ce sa cred...Cat mai curand [gravi]
align="right" id="quote2">Si eu am avut dureri destul de mari luna asta cand credeam ca-mi vine CM-ul, dar cu tot cu ele am avut in ziua 30 test pozitiv! Asa sper sa fie si la tine! Pupici!http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.id="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele,

stiu ca am luat-o razna.

nu trebuie sa imi confirmati. am semne doveditoare.

trebuie sa merg sa imi fac papanicolau si apoi, la presiunea tuturor,medic, sot,familie,prieteni, toti, sa imi pun sterilet.

EU NU VREAU!

VREAU BEBE 2!

stiu ca sansele de a trai sunt mult mai mici ca la primul,iar la primul a fost un miracol,pt ca puiul l-a mostenit pe tati si a avut el enzima ce imi lipseste mie si asa am trait amandoi.

e o lupt crunta in sufletul meu.

din mai cheltuiesc in fiecare luna banii pt testul papa nicolau,pt ca stiu ce ar urma dupa.

dr imi pune steriletul gratis,de acela de ultima generatie,dar NU VREAU!

e adevarat ca, dupa nastere, bolile s-au agravat,dar cand ma uit la minunea mea, imi trece totul.

eu le-am tot spus ca sunt femei care se chinuie enorm sa aiba un bebe si eu as fi o impostoare sa nu il fac,daca Dumnezeu mi-a dat acest dar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Am dureri de sani, in lateral, vroiam sa spun[bang]

Cat mai curand [gravi]
align="right" id="quote2">

Io n-am avut dureri de sani decit cind eram gravida. Si imi amintesc ca in prima faza, ma dureau lateral...asa ca nu arunca steagul inca. [pup]

Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefulici [pup],sper sa fie si la mine semne bune.Ma gandesc si eu,ca totusi nu prea are cum sa fie de la cm,mai ales simtite la 5 dpo...Stau si acuma concentrata sa vad,oare nu mi le imaginez?

Mrenescu,iti dai seama ca stiu ca e mult prea devreme de teste [:D],dar te pui cu nebuna? [:I]Nu mai am in casa decat first responsul,si ala nu-l stric decat cel mai devreme in 27.Sper sa ma abtin si sa nu cumpar altele [:D]

 

___________________________________id="green">

 

Mamica mandra de id="size2">Timeaid="size2">id="Century Gothic">id="green">

 

Povestea noastraid="Century Gothic">id="green">

 

http://www.fertilityfriend.com/home/19d912

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...