Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (724)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tzuki sanatet multa si tie si lui bebe si sarcina fara emotii pana la termen. Yna sincer nu cred deloc in acel articol, parerea mea ca ne facem prea multe ganduri si asta cu adevarat afecteaza, trebuie sa ne lasam in voia lui Dumnezeu si sa nu ne mai stresam atat de mult. Va fi bine. [pup] [pup] pe toate! Ma duc sa bucataresc! Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor nu mi-a fost de mult asa somn ca acum, ma simt terminata, imi pica ochii nu prea am reusit sa dorm azi noapte am besicute la nas, gat umflat, dureri de cap si de urechi... yna si eu am avut nevoie acum cativa ani de medici dermatologi, am fost operata de piele de doua ori am avut ceva probleme cu doi nevi pigmentari, au sangerat mult asa emotii am avut pana am primit rezultatele biopsiei care din fericire a fost ok oricum am ramas cu foarte multe alunitze, mari si urate si stiu sigur ca sunt mostenite genetic pe linie materna nu stau deloc la soare, deci sunt alba ca varul...mi-au zis mai multi dr ca daca vreau sa prind batranetea sa nu fac plaje deloc iar vara cand ies afara la orele de varf sa am acoperite zonele de risc lamureste-ma te rog.....din cate am inteles eu alunitzele sunt de fapt niste erori, defecte de crestere am inteles ca acolo au avut loc niste mutatii, probabil in sinteza melaninei, nu? sinteza melaninei este mult mai intensa....sau...? in facultate nu am invatat prea multe despre....iar pe net gasesti numai tampenii te pup scuzati off topicul[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor![flo] Katy, multumesc de urari. Asteptam cu nerabdare liniutele si de la tine![pup] Yna, eu de mult nu ma mai iau dupa statistici, majoritatea sunt vechi (mai ales atricolele in limba romana, imi pare rau sa spun, sunt cam depasite). Vezi-ti mai departe de proiectul bebe fara grija, sunt sigura ca pina la urma o sa avem toate copilasii nostri, chiar daca uneori dureaza mai mult.[pup] Draguta, eu am avut sanii tensionati doar de trei ori, si atunci a fost doar din cauza de bebe. Bafta! [pup] Lore, sunt convinsa ca pina poimaine esti ca noua. Insanatosire grabnica![pup] A, am si eu niste alunite enervante, chiar in spatele gitului, nu pot purta lantisoare sau margele, multe bluze ma deranjeaza, trebuie sa tai etichetele mereu ca altffel turbez. Am de gind sa le "matrasesc" la anul, dupa ce vine bebe, e un punct pe lista mea de "to do stuff". Un weekend frumos va doresc tutror.[flo] 12+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [pup] Fetele, din pacate, Draguta a declarat ieri Z1, dar cred ca ati sarit peste postarea ei. Draguta [pup] imi pare rau pt Z1 Miky, nu am zis cand mai fac stim, as fi vrut luna asta, dar dr nu era disponibil. As vrea luna viit, dar vedem. Nici eu nu cred in articolul ala, este bizar.... La mine nimic nou. [flo] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor De astazi incep stimularea cu Menopur, am asa emotii... Am cautat pana acum acele potrivite. Cu penurile de Gonal era mai simplu.. Gaby, tu cu ce faci stimulare, cu pastile sau injectii? A mai facut cineva de pe aici stimulare cu Menopur? Va pup pe toate, si un week-end minunat va doresc (plin de actiune, pt. [bibe])[:)]
Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna [pup] Fetele, din pacate, Draguta a declarat ieri Z1, dar cred ca ati sarit peste postarea ei. Draguta [pup] imi pare rau pt Z1 Miky, nu am zis cand mai fac stim, as fi vrut luna asta, dar dr nu era disponibil. As vrea luna viit, dar vedem. Nici eu nu cred in articolul ala, este bizar.... La mine nimic nou. [flo] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tzuki, mersi dar la cum evolueaza treaba....nu cred ca o sa scap asa usor parca zi dupa zi imi e si mai rau de ovulat clar nu am ovulat inca ca am sanii moi si nedurerosi si deja sunt z 13 fetelor am conoscut acum 2 zile la munca o colega care a olecat in prenatal inainte sa ma angajez eu a incercat 3 ani sa ramana si apoi a mers la dr cu care am lucrat eu, fosta mea colega si a pus-o pe tratament su dufaston.....pai dupa prima luna de tratament a si ramas gravida culmea e ca si mie mi-a dat acelasi tratament dar ca eu am refuzat ca stiu ca acum doi ani avema progele mare si am zis ca poate mai rau ma dereglez dufastonul nu-l suport, imi da stari nasoale, greturi si ameteli mari dar ma gandeam sa fac o cura de utrogestan pus vaginal dupa ovulatie voi ce ziceti? tzuki, parerile sunt impartite unii dr zic ca e mai bine sa nu umbli la ele decat daca este absolut necesar, altii zic ca daca sunt in locuri predispuse la frecare mai bine le scoti eu am scos doua si nu am avut nici o problema, ba din contra ma simt mai bine acum si eu am multe in locuri foarte nasoale (chiar si in zona intima[:I]) si mai tot timpul imi e frica sa nu le rup cele doua au fost in locuri si mai nasoale, una a fost pe gat in fata si la fel nu reuseam deloc sa port lantisor iar cealalta a fost chiar pe lateralul sanului stang si ma deranja tare cand purtam sutien parerea mea e ca daca te deranjeaza sa le scoti, dar numai dupa ce nasti te pupic, va pupic[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele , va citesc si eu de cateva luni , ma bucur alaturi de voi ,plang pt tristetile si dezamagirile voastre . Azi am indraznit sa va scriu si eu si sa va rog sa ma primiti in clubul vostru de aspirante. Povestea mea e similara cu a multora dintre voi ... ani de lupta cu tratamentele hormonale ,zile si luni de sperante , dezamagiri si toate starile pe care si voi le cunoasteti . De 2 luni iau branca ursului si as vrea sa stiu daca ati luat si voi si mai ales daca a ajutat . Mie imi face bine , mi- a reglat CM la fix 28 zile , inainte era dezastru ... absenta si luni intregi , Insa as vrea sa stiu daca pe voi aceasta tinctura v- a ajutat sa aveti bebe . Ultimul CM a fost pe 11 oct , iar daca as tine cont de calculele perioadei fertile , azi ar fi prima zi ,, de lucru,,. Va pup pe toate , va respect pe fiecare in parte pt ceea ce sunteti si faceti si imi doresc sa citesc numai vesti bune de la voi! [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari fetelor! In primul rand Felicitari Iulia! Sai o sarcina usoara. @ Tzuki, ti-am vazut zglobiul, e superb! Am incredere ca o sa fie totul bine. Imi zicea doctorul meu ca femeile trec prin tot felul de stari in timpul sarcinii, mai ales cand e sangerare mica, si vin la cabinet ingrijorate ca ceva e in neregula cu bebele. In cazurile alea le face un ecograf si asta le linisteste enorm de mult pe paciente, le ajuta cu anxietatea pt o perioada. @ Ylari, hemocisteina este foarte mica intr-adevar. Bucura-te de sarcina! Eu n-am nimic special, sunt iesita din "cursa" pt. bebe pana in Decembrie...asa ca stau cumintica. Intre timp sunt foarte ocupata la lucru si acasa. La lucru sunt ocupata...ca de obicei. Acasa avem in vizita prieteni din alt oras si le aratam imprejurimile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...