Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (724)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, Iulia felicitari! Deci sunt 3 gravidute? Ylari,Stefi si Iulia? Uhuuuuu,productive ultimele capitole.Ma bucur f.mult si sper sa fie in cyber-space virusul ca sa se molipseasca cit mai multe. Deci activitate mare!! ca e rost de bebei pe aici! E frumos si soare aici.Nu prea frig.Noi o sa scoatem nasul la o plimbare. [pup] pt gravidute si urari de sanatate si liniste sufleteasca- ajuta mult calmul. [pup]pt toate aspirantele,un weekend placut plin de voie buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anne_marie79
Dragele mele , va citesc si eu de cateva luni , ma bucur alaturi de voi ,plang pt tristetile si dezamagirile voastre . Azi am indraznit sa va scriu si eu si sa va rog sa ma primiti in clubul vostru de aspirante. Povestea mea e similara cu a multora dintre voi ... ani de lupta cu tratamentele hormonale ,zile si luni de sperante , dezamagiri si toate starile pe care si voi le cunoasteti . De 2 luni iau branca ursului si as vrea sa stiu daca ati luat si voi si mai ales daca a ajutat . Mie imi face bine , mi- a reglat CM la fix 28 zile , inainte era dezastru ... absenta si luni intregi , Insa as vrea sa stiu daca pe voi aceasta tinctura v- a ajutat sa aveti bebe . Ultimul CM a fost pe 11 oct , iar daca as tine cont de calculele perioadei fertile , azi ar fi prima zi ,, de lucru,,. Va pup pe toate , va respect pe fiecare in parte pt ceea ce sunteti si faceti si imi doresc sa citesc numai vesti bune de la voi! [pup][pup][pup]
Eu si sotul meu am incercat sa facem un bebe incepand de prin octombrie 2010. Nu mi am facut teste de ovulatie nu mi am luat nici o temperatura in afara de faptul ca ma uitam pe net sa vad cam cand as fi in perioada fertila mai multe nu am facut. AM avut ciclu regulat de cand ma stiu nu am avut probleme serioase niciodata si totusi nu ramaneam. Dar eu eram optimista. Intr un final m am gandit sa incerc branca ursului, am luat din iunie 2011 abia.puteam sa iau si pana atunci dar cine stie unde mi a fost capul. Imi doream foarte mult un bebe dar nu am vrut sa fiu disperata. Luam din ultima zi de ciclu de trei ori pe zi cam 2 sapt. Se spune ca trebuie sa iei pana la ovulatie. La mine era teoretic ca doar nu stiam eu cand am ovulatie. Asa am facut si in luna iulie si in aceeasi luna am ramas insarcinata. Pe data de 1 aug am vazut o dunga maronie si speram sa fie de la implantare. Pana pe data de 7 august trebuie sa vina CM, cum nu venise am facut un test de sarcina pe data de 8 august, iti dai seama ca nu mai aveam rabdare. Am luat de la farmacie un test barza cu 8 lei m-am dus acasa si surpriza cele doua liniute muuuuuuuuuult asteptate se aratasera in sfarsit. Pur si simplu nu imi venea sa cred. Acum sutn in 14 sapt si este fetita, o s o cheme Karina. Suntem foarte fericiti....suntem casatoriti de 7 ani si ceva dar nu prea am vrut copii, acum numar zilele si saptamanile pana cand o sa ne intalnim cu fetita noastra. Eu nu am avut nici o reactie adversa la branca ursului si nici nu mi se parea rea la gust. M am impacat foarte bine cu ea si am luat o cu sfintenie de trei ori pe zi. Sotului meu nu ii dadusem, am zis ca daca nu da rezultate dupa trei luni ii dau si lui si merg si la doctor. Nu stiu dc am mentionat ca am luat tinctura de branca ursului cu putina apa. Te pup si mult succes.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kovasc, feliictari pt bebelina Karina[flo][pup][pup] Sarcina la termen iti doresc si sanatosi![pup][pup] fur pupici de molipsire de la tine[:I] AnaMaria, bine ai venit la aspirante, iti dorim sedere placuta si cat mai scurta[:)], si curand sa pleci si tu la odisee[pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Kovacs felicitari pentru fetita(vreau si eu una[:D]) Lorena multa sanatate,sa treaca mai repede gripa.dar la munca nu stai cumva prin curent de aer? Despre mine:aseara am prestat,ma dureau ovarele uhh,si astazi ma dureau dimineata,acum nimic....doar ca ma inteapa un sin[:D]o sa mai prestam si mine dar asa numai pentru placerea noastra.Ca aseara sa primit in fuga totul,sotul venise de la munca l-am [xinpat],si fuga la niste vecini care ne asteptau.Sper sa ajunga [gica] la destinatie.Sotul astazi a servit,si aseara "dupa[xinpat]" si cred ca sunt morti[q]. Dar poate sa primi ceva luna aceasta ca pe Eric din prima incercare l-am conceput. Sufletelul meu.Eric 28/09/2007 [url="http://lt1m.lilypie.com/8T3Rp1.png"]trying to conceive[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor noi am venit de la niste prieteni tocmai ne-au anuntat ca sunt insarcinati am senzatia ca raman in urma...[q][q][q] mi-au dat lacrimile pe drum spre casa nu mai suport la munca, o colega la fel, a ramas, dupa operatie de col...... eu nu nimic imi vine sa arunc cu cani si farfurii chiar sunt depresiva si simt ca-mi vine si ciclul [q][q] Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Sunt foarte obosita (la mine azi a inceput santierul, ne punem centrala, ca nu ne mai descurcam cu intretinerea), am avut foarte mult de lucru si pe deasupra sunt foarte suparata ca testul de ovulatie a fost negativ[q][q][q], nici macar a doua liniutza nu a aparut, macar sa fi fost mai slab colorata sau ceva, sa stiu ca macar maine va fi pozitiv, dar nimic, doar linia de control.[bang][bang][bang] Ma pun sa citesc sa vad ce ati mai vb. http://lagf.lilypie.com/zFnw.png http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui stefulici
Neata fetele! Dupa cum vedeti eu n-am somn! Sunt treaza de la 6.Din pacate azi trebuie sa ma duc la servici si apoi la tata, apoi la o aniversare, voi ajunge acasa noaptea! Offfff, nu-mi place deloc sa ma obosesc in perioada asta! Yna, eu nu stiu cum va fi la tine , insa iti pot povesti cum a fost la mine luna trecuta. Intr-o joi ( ziua 11), aveam folicul de 1.76 cm, apoi luni(ziua15) aveam folicul de 2.66 cm. Mi-a spus sa prestez abia marti, luni am facut pregnylul. Asa ca nu te descuraja dc nu apare ovulatia azi-maine, in locul tau as presta pana miercuri, asa, ptr siguranta! In ceea ce priveste articolul, mai bine nu te mai gandesti la el... Nu -ti face bine stressul cand vrei sa concepi, si , dc tot ne invartim in procente,e posibil( dc ov tarziu) sa te incadrezi in cei 40% viabili ,si dc ov. devreme, sa te incadrezi in cei 10% neviabili! Fii optimista si eu cred ca o sa fie bine! Pup pe toata lumea! Va ofer si cafea daca vreti, insa eu am si apa langa mine si mai degraba beau din ea! Zici ca mananc numai varza murata de beau atata apa... [pup][pup][pup][pup] http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w 2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.
Ai dreptate Stefulici! Si la mine foliculul a fost de 1,8cm ieri, si daca tie ti-a spus sa prestezi in a V a zi, la mine a V a zi ar fi miercuri, plus ca testul de ovulatie e tot negativ. Multumesc de incurajari! Te pup si ai grija de tine si de bebe![pup] http://lagf.lilypie.com/zFnw.png http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...