Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Magnifice Senioare mari,mijlocii si mici (87)


Recommended Posts

Amy,scumpo acum am citit postarea ta...

Ai sa vezi ca astazi la 5 ai sa-ti iei macat un puiut acasa...

Simt eu...[pup]

Fete, in legatura cu petitia....eu cred ca trebuie trimisa ..sa nu asteptam la nesfarsit...

Ca se toceste conflictul...

Sunt sigura ca daca este cineva logic acolo...inteltege ca desi suntem doar 35 de fete meritam atentie ca si cum am fi 100.

Mie mi se pare nedrept ca ne-au pus la "diverse" desi eu nu vad nimic deosebit ( in sensul negativ ) fata de alte subiecte de la aspirane...

Toate discuta despre toate...

 

in alta ordine de idei...da Samira vine pastele...La noi este saptamana viitoare...pe 29...asa ca pe 28 am taiat-o la Eilat..

O statiune sudica a Isr unde e cald bine si desertic...la marea rosie

Vom sta o saptamana.Mergem la Socrel...acasa...acolo locuieste el... Abia astept

Cu curatenia..m-am strofocat si eu sambata si mai am doar de aruncat apa pe jos si de srans cu T-ul....[:D]Dupa cum probabil stiti, la evrei Sarbatorile Pascale ( Passover) semnifica iesirea lor din robie din Egiptul antic...atunci cand s-a dat marea la o parte...cand a plouat cu lacuste...etc.( aprpopos, acum vreo 3 ani am vazut si eu cu ochii mei invazie de lacuste...a fost vreo 4-5 zile )

In concluzie...au zbughit-o baietii repede, repede...si nu au avut timp sa-si dospeasca painea...si de aceea au amestecat faina cu apa nedospita au pus-o la uscat in timp ce mergeau pe spate..

Asa s-a ajuns la Matzot...adica pasca evreiasca din faina si apa nedospite.

In concluzie, traditia impune ca fiecare gospodina sa curate casa...astfel incat de Pssover sa nu fie nici o firmitura de paine dospita in casa...iar toate vasele si tacamurile folosita in aceasta sapt sunt special fierte si "dezinfectate" sa nu aiba legatura cu paine ...

Majoritatea caselor au vesela care se foloseste doar in aceasta saptamana a anului.

Mai mult in aceasta sapt NU se manaca paine dospita deloc...[bang]

Sa nu credeti ca moare lumea de foame...

Exista faina speciala din care se fac prajituri si mancare traditiomala, asa ca una peste alta...se manaca mulllttt.

Apropos, interesant este ca in traditie...se sacrifica miel...suna cunoscut?

Oricum...la noi nu suntem fanatici...deci cine vine...poate gusta painita...

Am uitat sa va spun ca in aceasta ssapt...Toate brutariile din tara sunt Inchiseeee...si statul le plateste...pierderile...iar in supermarketuri...toate rafturile care au legatura cu produsele dospite...sunt acoperite ermetic..[bang]

 

So,....cine mai doreste, cine mai pofteste...

 

 

 

 

Mona

[:)]

zuza [buburuza]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

din pacate eu nu am putut intra in WE pe net ca nu am prea avut timp...oricum a fost frumos, m-am relaxat, si in sfarsit mi s-a implinit visul de o viata : sa merg in delta , pe canale cu o barca. ieri am avut acesta experienta minunata...iar G a spus ca vom reveni in delta si in mai sa vedem nuferii...

altfel, am gatit, am fost la club, am fost la balet, doamne ce we am avut...

 

galli cum iese varza cu pui? ca eu nu am facut niciodata, eu fac azi bors de stevie, ca am ajuns si l"mosia" de la Poiana si am adunat stevie...[:D][:D]

 

Manu

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Lia ce frumos ca te-ai gandit si la noi, sa-ti dea D-zeu sanatate.

Sa speram la mai bine pentru noi toate[flo]

 

Simonia, poate esti gravida cu simptomele astea.Sper [:)]

 

Mayanul, abia astept sa vad nunta ortodoxa la olandezi!!![olala]Dar ce faci scumpa il botezi pe M. ortodox? ca cica asa ar trebui daca vrei nunta ortodoxa.sau il primeste popa si asa?..[pup]

 

Si eu am treburi cam toata saptamana fetele, tre' sa produc ceva doar, ca sa nu ruginesc la cap[:)]Plus treburile casei care au inceput sa ma calce pe nervi, :-(dar sa nu ma plang, ca nu-i frumos.

 

Amy, ce emotii si pe tine....greu tare. Mult, mult noroc!

 

Va las acum, pup fetele toate, in grup![:)][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monaid="red"> si eu zic ca ar trebui trimisa petitia... sa nu mai amanam...

 

Mai da' ce nedreptate ni s-a facut... Oamenii astia habar nu au cat ne ajutam noi una pe cealalta in momente de cumpana... Si ei spun ca "ce e asa de greu sa intram cu 3 randuri mai sus?"... pai noua nu ne e greu da' cu siguranta nu ne vor gasi si alte aspirante care vor sa-si spuna of-urile... noi cu siguranta vom intra in continuare chiar si aici dar va spun sincer ca daca erati "cu 3 randuri mai sus" si atunci cand am inceput sa postez, nu va gaseam... ca nu as fi intrat la discutii zilnice, prietenii sau cunoscuti sa va gasesc... si atunci ca si acum vroiam sa imi impart temerile cu persoane care ma inteleg, care stiu prin ce trec... cu ASPIRANTE...

 

 

Lauraid="blue">

 


mutatia MTHFR C677T heterozigotaid="Tahoma">id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Mami, cred ca ai dreptate...

E posibil ca anumite persoane sa nu vrea ca la subiectul nostur sa intre multe persoane...

Multe dintre noi sa-u alaturat la suboiect...pe parcurs...

Au scris si la alte subiecte de la aspirane ( aspirante fiind) si citind si la subiectul Senioare...mari si mici...incet incet s-au regasit aici..au gasit o vorba buna si calda...chiar daca nu intotdeauna profesionista rece si la obiect...

Nu cred ca asta se doreste pe acest forum...la urma urmei nu e un forum medica...ci unul de socializare pe o anumita tema...copii, parinti...familie...viata...

Anyway...Mirela...acolo unde esti...cu toata admiratia si respectul pentru aceasta minunata idee...te-am urmarit si pe la TV si in presa....te rog sa fii UMANA....nu cred ca ai ce sa pierzi...

Dar ai ce sa castigi...

 

 

Mona

[:)]

zuza [buburuza]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

interesante lucruri ne-ai povestit mona

parca abia astept sa vina Pastele...sa improspatam casa...sa pregatim bunataturi...noi facem j-de mii de feluri de mancare...ca nu avem aceleasi gusturi...si nu am reusit sa ajungem la un numitor comun...asa ca gatim cam pentru fiecare in parte.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello,hello!! tre sa sun avocatu din nou, la 14,30.....

si,probabil sa il vizitez dupa aceea....[bang]

incepe sa ma cam enerveze.....

in rest, nu stiu.....nu am nici un chef de nimic....

 

ASPIRANTA PANA IN MADUVA OASELOR!

astept inca o minune in viata mea!!!

Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, sã mãsurãm pe altii cu mãsura cu care ne mãsurãm pe noi, sã pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouã si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri..id="size1"> Confucius id="size1">id="Comic Sans MS">id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io nu m-am simtit bine...am avut niste ameteli groaznice...nu m-am putut da jos din pat...ma simteam in echilibru instabil.

oare sa fie de la utrogestan???eu cand il luam pe cale orala pateam asa...vaginal imi era bine cu el.

 

acu vad ca ma simt mai bine...ma duc sa fac si eu cate ceva...ca am stat ca besnitza pana acum.[alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...