Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi(24)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
Maine facem 3 saptamani, daca nu au aparut pana acum colicile, mai pot sa apara?__Lena - [mamica] fericita a Maiei Bebe Maia - 8 oct 2011
align="right" id="quote2">DAP
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] id="blue">id="size1"> 40+ id="red">id="size4"> cu [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui madline82
Ce faci Ionela, cum te mai simti? Va pupam dulce!Mamica Estelei , 24.mai 2011
align="right" id="quote2">SalSunt cu nervii poraf, multumim de intrebare[:(!]
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] id="blue">id="size1"> 40+ id="red">id="size4"> cu [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Citat:
citat din mesajul lui madline82
Ce faci Ionela, cum te mai simti? Va pupam dulce!Mamica Estelei , 24.mai 2011
align="right" id="quote2">SalSunt cu nervii poraf, multumim de intrebare[:(!]
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] id="blue">id="size1"> 40+ id="red">id="size4"> cu [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
align="right" id="quote2">Neata fetelor..ce pustiu e pe aici...se vede ca "a venit, a venit toamna.."Ionela, in Spania si Anglia femeile ajung si pana laa 42 sapt si nasc natural,tu abia ai implinit 40, nu ai zis ca astepti pana marti? Ce mai conteaza cateva zile?? Cred ca bebe Tudor e blond, asa am eu un feeling! Ia si profita de astea ultimele zile cu burtica si rasfata-te , nu ai voie sa fii cu moralul jos!! Hai ca totul va decurge asa cum ti-ai dorit, dar tre sa ai incredere in organismul tau![pup][pup]Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada-, chiar n-as sti sa definesc ce simt. Nu sunt in starea aia de "vreau sa nasc! vreau sa nasc!"[:D] dar , fiind peste asteptarile mele ma simt de parca nu as avea situatia sub control ( ba chiar nu o am) si asta e ceva tare ciudat la mine. In general sunt extrem de prevazatoare si , desi iau decizii de moment in multe chestii le iau numai asumandu-mi riscurile, avand privirea de ansamblu. Ei, acum ma asteptam sa nasc inainte de termen. Eram pregatita psihic si pentru situatia de nastere prematura... si pentru situatia de a naste inainte de 36 sapt si sa nu ma primeasca la arcadia...

Cu toate astea, in naivitatea mea nu am luat in calcul nicio clipa ca as ajunge la 40 sapt. Cred ca de fapt asta e problema.... nu luasem si variantaasta in calcul

 

Aseara vorbea cu dr la tel ( ca n-am mai ajuns sa ne vedem) si imi zicea ca doar eu stiu care sunt durerile de nastere. Dupa ce am inchis mi-am dat seama ca nu le stiu. Chiar nu le stiu chiar daca am trecut prin ele. Stiu ca nu e usor deloc, dar eu le uitasem la cateva ore dupa nastere. Stiam doar ca a durut si atat...

 

Undeva aici e sursa starii mele.

Pe partea celalalta, la cum ma simt n-ar trebui sa ma astept sa nasc nici zilele astea. Sunt ok, ma misc ok, mananc orice, ma plimb cat incape... nici chef de ordine in dosarul de sarcina si de pregatit bagajul de spital nu am

 

 

Da, e liniste tare pe aici... oare de ce??

 


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] id="blue">id="size1"> 40+ id="red">id="size4"> cu [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi la toate mamicile si burticile!

 

Ionela, neprevazutul are farmecul sau. Ma gandeam la ce ai spus despre dureri. Si eu le-am uitat. Si asta chiar a doua zi. Din pacate pe mine ma supara inca locul punctiei de la faimoasa peridurala.

Noi abia asteptam sa vina bebe Tudor, dupa cum vezi.

 

Ramonik, mie mi-a spus cu exactitate la 16 saptamani ca e fetita, dupa ce la 12, s-a inselat spunandu-mi ca va fi baiat.

 

Despre noi sa va spun ca am fost pe 24 la ecografia de sold la control si desi lucrurile au evoluat foarte bine si nivelul displaziei e la limita inferioara, care poate fi considerata si ca fiind normal vom mai purta orteza 6 saptamani, pana cand vom repeta ecografia. E drept ca acum ii pun hamul mai rar.

Cu colicile inca ne mai luptam. Are unele crize, probabil si in functie de ce mananc eu, desi meniul e cam acelasi de cand am nascut.

A inceput sa gangureasca mult si interactioneaza la discutii cu mimica si tot felul de sunete. Ii curg balutele la greu. Tot astept un puseu de crestere, poate ia ceva mai mult in greutate.

 

 

 

 

 

 

Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina

Ramonik, mie mi-a spus cu exactitate la 16 saptamani ca e fetita, dupa ce la 12, s-a inselat spunandu-mi ca va fi baiat.

align="right" id="quote2">
aha, ma gandeam daca sa pun baza pe ce-mi va zice la ecografia de 12 sapt. pt. dublu test. [:D] deci nu. [:D]

ma bucur ca micuta e mai bine si ca veti scapa in curand de ham. [pup]



Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]
zebra roz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...