Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi(24)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si noi tot cu dr Nemescu am aflat sexul la 13 sapt.

 

Ionela, te inteleg intr-o oarecare masura, si eu ma asteptam sa nasc la 38, cand am vazut ca trec de cifra asta mi-am zis ca sigur ajung la 40. Estela a venit pe lume la 40 si 2 zile dupa un travaliu de 5 ore (din momentul primei contractii dureroase), si la 3 ore jum de stat in spital. Cred ca fiecare mamica la a doua sarcina si nastere cam anticipeaza si "prevede" posibilul, desigur in masura in care experienta dinainte ii poate oferi imaginea de ansamblu. L ce sentimente te incearca acuma poti zice intr-un fel ca esti la prima nastere[pup].Oricum eu cred ca se va declansa la tine nasterea fara sa iti dea un preaviz, asa ca starea de bine poate sa dispara dintr-o data. Eu mi-am facut bagajul dupa ce am pierdut dopul gelatinos,pe contractii nedureroase, iar dosarul cu actele il puneam la punct intre 2 contractii dureroase[:D]

Poate bebe Tudor vine de Halloween, asa ca sa te sperie un pic, trick or treat?[:D]

 

Mamica Estelei , 24.mai 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NOI AM FOST LA TARA LA BUNICI AZI ![pk]Ce bine a fost si pt mine si pt bebe ANDREI ,numai ca l-a cam dat gata aerul de la tara si a dormiiit si dupa ce am stat afara la aer curat ne-am dus in casa la caldurica data de soba ,ce fain a fost ,mai vreau ,poate ne mai ducem si maine ,oricum maine ma duc la biserica pt molifta de 40 de zile.

LENA si noi avem aproape 6 saptamani si nici un semn de colici ,sper sa nu mai apara [pk]

In legatura cu eritemul fesier a lui bebe am luat o crema de la BIODERMA si am vazut ceva imbunatatiri,nu de tot dar macar se cunoaste ceva ,o sa merg cu ea in continuare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi!

 

Lena, suntem bine, crestem pe zi ce trece, are Estelina mea niste bulanase..si asta numai cu laptic, ma simt o norocoasa ca am dat peste acest forum, am invatat f mult lucruri, mai ales de la mami Ionela[pk]. Azi vrem sa iesim la o plimbarica in parcul Copou. Aseara am fost in mall, fiicamea dupa ce a dormit vreo 30 min, timp in care eu ma uitam prin magazine, i s-a facut fomitza si am mers in camera mama si copilul de la et 1, dar nu am stat mult pt ca era f rece si aer conditionat dat la tare..pacat, in rest e o camera f intima si bine pusa la punct, canapea, masuta de infasat, baie.

 

Fetelor astazi tre sa incepem sa incepem sa facem galerie pt bebe Tudor, vrea sa vina pe lume in urale si aclamatii, asa ca se da startul[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

 

Mamica Estelei , 24.mai 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru galerie!!!!

Poeate poate...

Eu am zilnic contractii: unele nedureroase si regulate, altele dureroase si neregulate, asa ca le ignor.

Dimineata aveam niste contractii de nu ma puteam tine pe picoare ( impropriu, pt ca in picioare am stat) . Acum apar razlete, cand doare cand nu... cam cum e de cateva zile incoace.

Astept si eu o plimbare[:D] Nu neaparat sa nasc cat sa ma oxigenez la creier[alcool]

 


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] id="blue">id="size1"> 40+ id="red">id="size4"> cu [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Multumim pentru galerie!!!!Poeate poate...Eu am zilnic contractii: unele nedureroase si regulate, altele dureroase si neregulate, asa ca le ignor.Dimineata aveam niste contractii de nu ma puteam tine pe picoare ( impropriu, pt ca in picioare am stat) . Acum apar razlete, cand doare cand nu... cam cum e de cateva zile incoace.Astept si eu o plimbare[:D] Nu neaparat sa nasc cat sa ma oxigenez la creier[alcool]
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] id="blue">id="size1"> 40+ id="red">id="size4"> cu [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
align="right" id="quote2">Da Ionela, hai fugi la plimbare, ca apoi sa te prezinti la spital.hehe..acusica apare bebe Tudor, ca mult a mai fost asteptat fetelor!!Vezi sa nu nasti prin Copou[:D] Noi iti tinem pumnii, si daca pana diseara nu mai postezi nimic e clar ca o sa inteegem ca esti la Arcadia!![pup][pup][pup]Galeria sus!![hop][hop][hop][cor][cor][cor][majoreta][majoreta][majoreta]Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sau sunt prea obosita sa mai postez

 

Nu, nu plec la maternitate fara galerie[:D], asa ca daca nu apuc sa postez eu trimit macar un sms uneia dintre voi[:D][pup]

 


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] id="blue">id="size1"> 40+ id="red">id="size4"> cu [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...