Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 141


Recommended Posts

Va multumesc mult de incurajari. Fac bine la un psihic asa framantat ca al meu. [pup] all.

La multi ani Ramonika o sarcina cat mai usoara, sa iti fie copiii sanatosi si sa ai parte numai de bucurii.

Multi ani Rares fulgusorul nostru grabit si sa ai parte de sanatate si noroc in viata.

 

mami fericit de Danut 28.10.2009

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s][flo]la multi ani , ramonik si sarcina usoara [flo][s]

[s]la multi ani rares [s]

 


alexa, mami de Mid="red">aid="purple">rid="orange">yid="blue">aid="teal">m id="green">buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga]id="size1">id="size3">

si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)id="purple">id="size2">id="Script MT Bold">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s] Raresid="size4">id="blue"> [s][s]

 

[s][s] Ramonika id="size4"> id="red"> [s][s]

 

 

AM citit in goana, s-a scris mult si frumos, si-mi pare tare rau ca nu am prins si eu juma de ora de liniste sa trec si eu clasa la placinte...

 

Am vazut pe draga de Shtephy, OMG ce dor imi era de ea!!!!!

 

Mi-am vazut numele pe alocuri, zau de stiu ce ati intrebat, daca cumva e ceva ce nu s-a raspuns si o pot face, va rog mai repetati si iertare!

 

Despre noi am scris acum pe blog, as fi chiar recunoscatoare daca ati citi, ca poate stiti pe cineva interesat de vanzarea noastra....

 

Va pup cu mare drag, mamici si burtici si copilasi!

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara doamnelor,

ionela ia la mama [majoreta] [:-)))]

Imi cer iertare pentru intirziere si urez cu mare drag [s] pentru soricelul Dominic si pentru fulgusorul grabit Rares si, bineinteles, pentru Ramonik [pup] - tot vroiam sa te intreb, mai faci tae-bo si in sarcina asta? [flo]

Raluci ma bucur tare ca ti-a dat doctorul vestea pe care vroiai sa o auzi, sper sa rezolvi cumva problema dureroasa. Bubu merge din nou la gradi? [pup]

Dymo aici sintem [grup], si eu ma gindesc deseori la tine ce greu trebuie sa-ti fie sa ai grija de toti. Pe mine m-a impresionat foarte tare ce-a zis gabitza legat de rezultatele bune pe care le da terapia si abia astept sa aud si de la tine. Capul sus ca miine aveti de sarbatorit [pup]

ancutza cita vreme ordonanta spune ca te intorci la munca in ziua urmatoare celei in care implineste copilul 2 ani raspunsul colegelor tale de la HR mi se pare impertinent (faza cu ce e logic si ce nu) si n-ar trebui sa-l accepti. [pup] mult pe sabi copilul model la cresa

licuriciule ai 2 ochiosi foarte frumosi si ma bucur ca ti-ai gasit ceva in care sa te simti bine la botez, stii ca face bine la psihic sa te simti frumoasa [pup]

gabitza ce fac mucosii?

floricik of! [grup] [pup]

monis ma bucur ca ati invins viroza si n-a fost ca la noi, ca eu am ramas cu sechele, ma uit la copil ca la butelie si in fiecare zi cind o las la gradinita plec cu inima strinsa ca poate mai face vreo boala d-asta urita. Si sper sa vindeti repede ce aveti de vindut si sa vi se implineasca visul [pup]

La 2 ani bilantul e "subtire" rau in urma amigdalitei horror, 84 cm si 9.9 kile [:(], am scotocit dupa hainele de 1 an ca astea de 2 ani atirna pe ea.

M-am bucurat mult sa le vad pe marijan si pe mami.ilinca, mi-ar placea sa ne spuneti mai mult despre copii.

Si am lasat la urma bucuria cea mai mare, ca a aparut stephy din nou, cu placintele frumoase si amabile cu fiecare. Imi pare rau ca inca nu esti ok [pup] [flo]

Ma duc sa ma odihnesc si eu putin, ca sint emotionata - miine e petrecere mare la noi la gradinita [:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

La multi ani, Rares!id="blue">

Multa sanatate,viata frumoasa si felicitari pt fratior!

 

La multi ani, Ramonika!id="red">

 

Sper ca ai sarbatorit frumos,iti urez si eu multa sanatate,sarcina usoara si zile pline de bucurie alaturi de cei dragi!

 

Dana, cu intarziere[:I] "La multi ani" pt sot, si fara intarziere "La multi ani" tatalui tau!

Sa fie sanatosi si sa-ti fie alaturi mereu!

 

Dymomo,iti doresc sa ai multa putere,sa treci peste aceasta perioada zbuciumata.....si soacrei ii doresc multa liniste....

 

Monica,imi pare rau sa aud ca ati ratat Parisul....uite ca te-a sfatuit Floricik,si poate nu e chiar ratata sansa de sejur in orasul indragostitilor[pup]

 

Ancutza,cred ca esti tare mandra de Sabi[olala]

Cu legile de la noi....tare rau ca le interpreteaza fiecare cum vrea....sper sa aiba dreptate fetele si sa poti sta acasa de ziua printesei!

 

Mami.Ilinca bine ai revenit!

 

Ralu_Seby, voi ce mai faceti? Hai si tu,macar cu un piscot,daca de placintele nu ai timp[pup]

 

Lalu,deci maine petreci,huh?[:D]

Ce mai face Ari? Asa mi-a ramas in minte cum ducea ea munca de convingere cu "o gura" cand vroia ceva....mi-e dor de voi!

 

Many,sper ca v-au trecut racelile! Greu mai e cu virozele....si nu scapam asa repede, gradi,scoala....

Oricum,sper ca e bine Vlad...si voi la fel[pup].

 

Si daca tot sunt prieteni, ia sa vedem...oare Lilutza ce mai face???

 

Nici doamna cu macii nu prea mai are timp de noi,dupa cate vad....

 

Si am ajuns la Monis! Asa deci,vrei sa mai intre lumea,sa mai ai ce citi, si dumneata dispari....pai e frumos asa?

 

Floricik,mi se rupe sufletul cand citesc cat suferiti de dorul blondinei voastre...Ma bucur ca savurati fiecare weekend impreuna,si sper sa reusiti curand sa savurati 7 zile din 7 cu ea!

Oricum,e clar ca ea este ingrijita bine,iubita si alintata[pk]

Si daca vrei sa te plangi aici,te rog sa o faci oricand simti nevoia[pup].

 

Ionela,ai ratat si ziua cuscrei[:D]. Pai cum sa vrea Tudor sa-si imparta ziua de nastere cu cineva din "familie"?

Chiar daca va trebui sa nasti cu alt doctor,sunt sigura ca in cateva minute,ii vei putea explica ce vrei si ce nu,chiar daca esti in travaliu(printre contractii,asa)

 

Douradou,imi place cum vorbesti despre minunea ta,ar trebui sa o faci mai des(doar stii ca noua ne place)!

Cu diversificarea,cunosc....diferenta este ca tu alaptezi si esti relaxata(bine era daca nu ma stresam atat).

 

Cer iertare fetelor pe care nu le-am nominalizat[:I], dar cam atat pot.....

 

Despre noi.....eu trec printr-o perioada foarte agitata,am mult prea multe lucruri de facut,simt ca sunt si barbat si femeie,mama si tata...sunt foarte stresata,si totul merge cam pe dos. Cand cred ca am si eu un moment de respiro,se iveste altceva....

Sa va mai spun ca am facut si primul meu accident?[:I] Mda....am spart semnalizarea din fata,stanga, plus o zgarietura(mai adanca[:D]) in spoiler....soferul lui peste! Nu aveam destule pe cap,acum trebuie sa mai stau si prin service,sa le dreg....

 

Annabele e relativ bine, tot mai tuseste un pic(de cand a inceput raceala asta,i-am dat doar Nurofen cateva zile,si atat). M-am saturat sa o indop cu siropuri[alcool]. Ii dau Osteocare acum, dupa ce terminam cu asta,probabil ii voi dai Vit C...

 

E cam izolata aici,duce dorul copiilor....ieri am dus-o la Moldova pt 2 ore(a stat nepotul meu cu ea,ca eu aveam treaba), si astazi m-a innebunit cu "megem? bye-bye? piii? jump-jump?"

 

Cu invitatia la noi,care a ramas vesnic deschisa,dar fara "urmari"....zilele astea mai am putina treaba,apoi as vrea sa va invit pe la noi,doar ca nu stiu exact cand : sambata sau duminica?

Incerc sa vad cum termin restul de treburi si va anunt,poate ne adunam mai multe[flo] Promit sa aduc pisica in casa...si sa leg catelul[:D]

 

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ha ha ha,uite doua nominalizate,au scriiiisss!!!

Am inceput mesajul,am dat o raita prin sufragerie,la TV, am mai stat de vorba cu mama, am revenit la birou,continuat mesajul....

Monis,Lili[asia][pup]

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...