Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 141


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Oare al meu copil este singurul care nu zice NIMIK?[q][bang]
align="right" id="quote2">
Adica... vorbe cu adresa ? [:)]
Rares spune "bau" (de la cucu-bau)si "(h)am" (de la catel dar folosit si pentru orice alta vietuitoare patrupeda, zburatoare si uneori chiar bipeda). Cum nu fac parte din conversatia obisnuita si sunt achizitii vechi le cam pun la un loc cu cele fara adresa: ma-ma, ta-ta si alte cateva silabe de bebelus.
De cateva saptamani raspunde "da", desi avusese tendinta de acum cateva luni, se limita pana de curand la a da din cap in semn de raspuns.
De cateva zile spune ocazional "apa" cu adresa si pare interesat sa repete unele cuvinte/sunete dupa Iarina. Desi sunt incurajatoare primul cuvand cu adresa din doua silabe si interesul de a repeta, pare totusi o faza de inceput, ca "da"-ul de acum cateva luni care nu a fost pus in practica decat in ultimele saptamani.
Mai avem de asteptat, dar cum noi nu ne-am grabit nici pana acum, se cheama ca suntem in grafic. [:)]

__________________________
Rares - clipe si zambete
id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluci cred ca s-au distrat fain picii azi. Ei au fost ultimii care au iesit din clasa azi si erau incolonati cu coifurile pe cap [olala]. Au zis ca a fost gustos tortul si ca s-au distrat, insa Vlad a fost singurul care s-a cam speriat la artificii.

Despre vorbit stai linistita nici Vlad nu este departe de Bubu, dar eu am timp. Evident ca ar fi frumos sa vina acasa si sa pove ce a facut la gradi, dar asta este.

Am cateva poze de azi

 

mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009)

Multumesc Doamne!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca draguta de Lila ca sa fie in ton cu tematica petrecerii a avut o rochita foarte sexy cu Micky pe ea. Vlad nu prea intelegea ce cauta Micky acolo si cand si cand o impungea cu degetul in burtica [:I] (spune asistenta de educatoare) iar Lila se supara. Probabil ca din acest motiv a cedat coiful ei lui Petru .

 

mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009)

Multumesc Doamne!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Many, ce petrecere pe cinste a avut Vlad [pk] Si noi tot pe tema Mickey Mouse mergem...numai ca ne lipsesc copiii...

 

Raluci, nici David nu vorbeste prea multe.

 

 

Am o stare de rahat[q]...si maine primesc musafiri..

 


Dana, mami fericita de [copil] David (2.11.2009) si [gravi] 36+ cu [baietel] id="blue">id="size1">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Fie-ti mila si baga la semnatura si pe bb 2 ca sa stim cate saptamani de sarcina ai.[:D] Apropo nu ai scris nimic de greturi...sau nu am fost eu pe faza? Sau nu ai avut deloc?[:D][pup]burtica.

align="right" id="quote2">
flori, mi-e cam lene sa tot actualizez saptamanile [alcool]
greturi deloc-deloc, daca e sa ma iau dupa asta, fac tot fata, ca si la sarcina cu Sandra n-am avut nici un simptom. [8D]



Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]
zebra roz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
Citat:
citat din mesajul lui floricikFie-ti mila si baga la semnatura si pe bb 2 ca sa stim cate saptamani de sarcina ai.[:D] Apropo nu ai scris nimic de greturi...sau nu am fost eu pe faza? Sau nu ai avut deloc?[:D][pup]burtica.
align="right" id="quote2">flori, mi-e cam lene sa tot actualizez saptamanile [alcool]greturi deloc-deloc, daca e sa ma iau dupa asta, fac tot fata, ca si la sarcina cu Sandra n-am avut nici un simptom. [8D]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]zebra roz
align="right" id="quote2">Nu te lua dupa asta...la mine au fost total diferite sarcinile...si tot cocosel.[:D]
Dana, mami fericita de [copil] David (2.11.2009) si [gravi] 36+ cu [baietel] id="blue">id="size1">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

flori am uitat sa zic ca am 10 sapt. conform UM, insa 9 sapt. conform masuratorilor, ca bebe e mai mic.

 

Lili am facut tae bo o perioada dupa ce am aflat de sarcina, insa cu timpul, din cauza ca o ridic pe Sandra in brate a inceput sa ma doara spatele si am obs. ca daca mai fac si sport ma doare si mai tare. deci am cam lasat-o balta [:-@]

oricum am 54 kile [8D] deci nu prea mai vreau sa slabesc. iar de sport m-oi apuca dupa nastere cand pot. sper sa mai pot cu 2 prunci dupa coada mea... [:-@]

 

DANUT [s] La multi ani fericiti! [s]

 

cuscri cred ca Tudor asteapta o zi care sa fie numai a lui. [:)] imi place cum ti-ai subliniat saptamanile. [:D]

 

 


Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]

zebra roz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...