Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 141


Recommended Posts

Buna dimineata,

am intrat sa ma plang (ca nah, trecuse mult timp de cand nu o facusem, nu? [:D])

 

Am inceput serviciul, de joi. Ancutza, am renuntat la prelungirea concediului pana la 3 ani, pentru ca nu era asa cum imi zisese mie doctorita initial, si cand am vazut ca e cazul sa iau certificat de handicap, am zis nu multumesc, ca eu stiu cum e sa ai copilul intr-adevar bolnav si nu e de joaca cu chestiile astea. Asa ca am renunta, desi aveam restul actelor gata, fara "atentii". Mama e inca in putere, ma ajuta, a venit la noi sa stea cu Dominic si sa ne ajute in casa, numai sa am eu timp de serviciu si de scoala inceputa. Bune si frumoase pana aici....

Joi ma duc la serviciu, unde primesc lovitura de gratie " dupa cum stii sunteti 2 secretare, noi nu avem ce face cu amandoua. una dintre voi doua va trebui sa plece. Pe ea nu am avut sa o luam pe perioada determinata, ca 2 ani si ceva e timp mult, asa ca si ea e pe perioada nedeterminata ca si tine. intre timp s-au schimbat multeeee...pe care nici eu nu le stiu si sunt director, programe noi pe care ea le stie... daca nu renuntati de buna voie niciuna, se va da concurs pe post, dar gandeste-te ca tu nu stii programele si nu prea ai sanse, asa ca eu te sfatuiesc sa accepti 3 salarii compensatorii, cat e trecut in CCM si sa iti cauti altceva de lucru. Ca daca decid ei care pleaca, atunci nu se mai dau acele salarii compensatorii......

imi pare rau ca eu trebuie sa dau vestile astea,,,, ca nici mie nu imi place, dar nu depinde de mine cu nimic cea care ramane sau cea care pleaca......bla bla bla....

....asadar nu esti obligata sa ramai la serviciu, du-te plimba-te, mergi cu stefi la o cafea...gandeste-te..."

 

 

[bang][bang][bang][q][q][q]

M-am simtit ca un rahat, am stat de la 8 pana la 2 mai mult in picioare, pentru ca fiecare avea locul lui la birou, iar daca mai asezam pe scaunele vizitatorilor, probabil eram ridicata si de acolo.

 

am mers la itm aici la noi si mi-au zis ca nu mai e valabila chestia ca tre sa ma mai tina 6 luni dupa ce revin.

Eu de ce stiam ca doar pentru cele ce au nascut dupa 1 ian, anul curent se aplica legea asta??

 

Acum stau si ma gandesc, ca poate era mai bine sa imi calc pe mandrie si orgoliu si pe toate, sa accept sa imi declar copilul handicapat pentru siguranta materiala inca un an, macar aveam un venit sigur si fix si mult mai mare decat as lua la serviciu (daca m-ar mai primi).

 

che sera...sera

 

Ramona [hippi],

dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:id="size2">

[copil]

Did="blue">Oid="red">Mid="purple">Iid="teal">Nid="green">Iid="navy">Cid="limegreen"> Aid="green">Nid="red">Did="teal">Rid="maroon">Eid="orange">Iid="purple">(26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]

[flo2]asteptam sa apara o pispirica in burtica [flo2]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

revin cu urari de bine si pupici pentru sarabtoritii nostri, cu intarziere

LA MULTI ANI Ramonika, sa ai parte de tot ceea ce iti doresti tu! [flo][flo2][flo]

 

LA MULTI ANI Rares, Danut si Valdut!!! Sa primiti cadouri frumoase, pe gustul vostru si sa va bucurati parinti mereu! [pup][pup][pup]

 

 

Ramona [hippi],

dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:id="size2">

[copil]

Did="blue">Oid="red">Mid="purple">Iid="teal">Nid="green">Iid="navy">Cid="limegreen"> Aid="green">Nid="red">Did="teal">Rid="maroon">Eid="orange">Iid="purple">(26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]

[flo2]asteptam sa apara o pispirica in burtica [flo2]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani Vladut frumos si gingasid="size2"> [s]

sa cresti mare si sa fii sanatos

[flo] pt mami

 

RamoC ce situatie nasoala, imi pare rau, dar ma gandesc ca poate daca accepti cele 3 salarii compensatorii o mai duci 3 luni in care sigur iti gasesti altceva. Bafta! [flo]

 

uite de asta nu vreau eu sa ma tiganesc pt o zi in plus de concediu, imi poate face figura imediat si din pacate chiar nu ne permitem sa traim doar dintr-un salar [:-@]

 

 

[*]Anca, mami de [zana] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size2">[*]

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

RamoC ce situatie nasoala, imi pare rau, dar ma gandesc ca poate daca accepti cele 3 salarii compensatorii o mai duci 3 luni in care sigur iti gasesti altceva. Bafta! [flo]


align="right" id="quote2">

e nasol, dar cand ma gandesc ca in ianuarie as fi facut 5 ani in firma si aveam dreptul la 6 salarii compensatorii nu prea imi convine.
de aceea ma gandeam ca daca sunt obligati sa ne mai tina 6 luni pe postul dinainte, dupa aceea as fi avut macar alea 6 salarii...

Ramona [hippi],
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:id="size2">
[copil]
Did="blue">Oid="red">Mid="purple">Iid="teal">Nid="green">Iid="navy">Cid="limegreen"> Aid="green">Nid="red">Did="teal">Rid="maroon">Eid="orange">Iid="purple">
(26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
[flo2]asteptam sa apara o pispirica in burtica [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][flo]la multi ani , vlad[flo]

 

[majoreta] hai tudor

 

va rog sa-mi dati si mie retete de tort pt bb pt 1 an..maine misso face 1 an si vreau sa ii fac..stiu ac unele dintre voi ati facut anul trecut..plzzzz plzzzzzzzzzz pretty plzzzz retete [pup]

 


alexa, mami de Mid="red">aid="purple">rid="orange">yid="blue">aid="teal">m id="green">buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga]id="size1">id="size3">

si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)id="purple">id="size2">id="Script MT Bold">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

[s]La multi ani Vladut![s][s]

Sa cresti mare, sanatos si sa ai parte de tot ce e mai bun pe lume!

id="red">id="size4">

 

RamoC, te pup si te imbratisez! Lasa ca pana la urma se vor rezolva toate! Aveti grija de voi!

 

Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">

Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!

(Lev Nicolaevici Tolstoi)

id="Stencil">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Vladut, sa cresti mare, sanatos si sa aduci numai bucurii parintilor[s]

 

Stephy- ce torturi frumoase.Si eu caut ceva pentru Amalia, dar asa ceva e prea complicat pentru mine.

 

Ramo- ce situatie urata pentru voi, chiar ca nu prea ai de ales

 

Ancuta- ii dai ceva sabinei pentru imunitate sau e ea mai puternica cu virusii?

 

Nici Amalia nu vorbeste foarte multe, are cateva cuvinte in repertoriu, cel mai nou BABO-bravo si bate din palme. E un copil vesel, cand aude muzica danseaza tot timpul si cand iesim afara zice hita, sa mergem la hinta.

 

Hai ca m-am intins cu vorba, va pup si o zi frumoasa!

 

 

Nid="purple">aid="red">tid="brown">aid="blue">lid="orange">iid="limegreen">aid="green">,[mamica] fericita de [copil]Amalia Mariaid="red"> ( 18.11.2009)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...