Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 141


Recommended Posts

La multi ani,Dominic! Sa fii sanatos,cuminte si norocos! Ramo, felicitari pt toate activitatile! Shtefy,mare surpriza sa te citesc, parca nici nu mai speram la asta....[pup] Ma bucur mult ca ti-ai facut timp, imi place ca ne-ai scris despre strumfii tai. Imi pare rau ca Iusti a trecut prin asa ceva,dar ma bucur ca acum este bine. Of,cu gradinita Stefaniei....nu-mi place deloc....s-ar parea ca doamnele educatoare tot cu mentalitatea comunista au ramas...[q] Smara,mi-a asta inima cand ti-am citit postarea....tocmai mi-am dat seama ca eu nu mi-am luat rezultatul testului facut....de cateva luni! Nu stiu ce sa spun....dar stai calma, stresul nu te ajuta cu nimic. Mai consulta un medic,pt linistea voastra, daca trebuie sa faci tratament, fa-l, si sunt sigura ca va fi bine. Nu cred ca medicul ti-a ascuns adevarul,sunt sigura ca totul va fi bine dupa tratament[pup] Monica,ti-am admirat desenele,dar si mai mult domnisoara eleganta![olala] E dulce foc,Mariuta[olala],are si cui semana,cu asa parinti frumosi! Nu stiu cand si daca plecam la Londra(eu sper ca da,doar ca nu stiu ce vom face cu Lady,ca de pisica nu ma ingrijorez prea mult),dar s-ar parea ca vom petrece un weekend la Viena[:I] in noiembrie. Voi cand plecati la Paris? Poate reusiti sa veniti pe la noi....de fapt,invitatia este deschisa pt toate fetele! Gabitza,cred ca e "horror" cu doi puiuti bolnavi....atat suferinta lor,cat si stresul si "neputinta" ta ca mama cand vrei sa faci ceva si nu poti( asa ma simt eu cu tusea Alexei) Imi pare rau ca ajungeti la antibiotic,dar daca asta este singurul care ajuta,trebuie sa te conformezi. Sanatate multa frumosilor tai[pup], si voua multa putere sa-i ingrijiti si alintati cat mai mult! Licu,se vede ca esti fericita cu doi puiuti[olala] Sanatate multa,si fericire maxima[pup] Cu gradi pt Amalia mai asteapta un pic, doar vezi cum "misuna" virusii, si Dragos e prea micut. Ionela,macar esti pregatita pt nastere,mai lasa nerabdarea,ca vine Tudor(baiat cu personalitate,ce mai!) Oricum,eu bag agitatele la joc de glezne! Shtrumfy,ma bucur ca totul e bine cu motzata mica,iti doresc sa primesti doar vesti bune in continuare! Si sunt sigura ca e frumoasa foc,pai cum alfel??? Raluci,tu cum mai esti cu durerile? Imi pare rau ca suferi din cauza hemoroizilor,am facut si eu unul(si bun!) dupa nastere,stiu cat te pot chinui nenorocitii.... Ai incercat sa te speli cu ceai de marar?(Floricik a spus ca s-a tratat asa) Te admir pt curajul si hotararea de a naste natural[flo] Trebuie sa ma mai uit pe paginile anterioare,ca nu mai stiu cui,si ce vroiam sa spun[:I]...ma iertati,da? [*]My english rose [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#"] Alexa Annabelle Denise[/url] 7 Oct 2009 [*] [url="http://www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg"]Filmulet1[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8"]Filmulet2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I"]Filmulet3[/url] `Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.` Mahatma Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asa repede. cat mai tine bateria... petrecerea a fost o ....k, adica o ingramadeala totala, nu neaparat din cauza multor persoane (3 copii)+ adultii ci din cauza jucariilor. Dominic a tinut neaparat sa fie toate jucariile acolo in camera unde statea toata lumea si abia mai aveam aer sa respiram. S-a bucurat tare de cadouri, asa tare incat a facut pe el si nici la schimbat nu a vrut sa stea, sa nu piarda din timpul pretios de joaca. Acum in patut la el e plin de masinute din alea mici de metal, ca ditamai parcarea am reusit sa il convingem sa o lase langa patut. l-am cantarit si noi azi, imbracat avea 13,6 - iar la cm, cred ca se apropie de 97-98. A evoluat mult in anul acesta, chiar peste asteptari in unele "domenii" sa zic asa, la autoservire suntem corigenti, dar avem target pentru anul in care a intrat sa recuperam (el papa tot pasat, in afara de supa cu galuste si taietei). Cu olita evolueaza incet si bine, inca nu e fara pampers, dar macar ma anunta cand face kk, chiar daca se scapa putin in scutec, eu zic ca e destul de bine. Sper sa nu cobesc, dar de la internarea din august nu am mai avut probleme deloc cu el, chiar ieri am aruncat siropele ramase de atunci si tare m-am bucurat ca nu am mai avut nevoie de ele. Se pare ca simpla vitamina C il ajuta mult mai mult decat orice imunostimulator. Ancutza, legea chiar nu am gasit-o nici eu, dar parca Monis zicea ca a primit ceva despre asta. Specificatia din lege "pana la implinirea varstei de 2 ani" eu o interpretez, ca ziua respectiva este de la sine inclusa. Daca inca tu pe cererea de intrare in CIC ai scris ca ceri suspendare pana in data de... si nu pana la implinirea varstei de 2 ani, atunci trebuie neaparat sa vezi cum o reglezi acolo, ca sa nu te trezesti cu o zi intrerupere. Tre sa imi iau talpasita, ca mai am cateva ore si tre sa ma tarai catre serviciu, parca m-as duce la tortura, asa tragere de inima am [alcool]. Noapte buna! Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica] [flo2]asteptam sa apara o pispirica in burtica [flo2]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai citit pe sarite din urma ,dar nu raspund decat din ultimele pagini. Dymomo imi pare rau ca treceti prin clipele astea .Imi pot doar imagina ca e cumplit [flo] .Va doresc sa se mai indrepte situatia ,in nici un caz sa nu se mai agraveze [flo]. E norocoasa ca va are aproape chiar daca se simte cea mai ghinionista din lumepentru ca s-a imbolnavit atat de grav. Gabitza sanatate multa puilor bolnaviori ,imi pare rau ca sufera atat.[pup] Laura si mie mi-a fost tare ,tare dor de voi [pup].Mi-a parut bine sa cunosc noul membru al familiei voastre si sa o revad pe rapitoarea Amalia. Intr-adevar este foarte usor cu un copil ,mai ales cu cel mic .Nu vreau sa stiu cum e cu 3 [:D] Alexa ai fetita mare [pup].Curand implineste primul anisor [olala] Ionela cred ca n-ai visat nicodata sa ajungi la 40s. Mai profita de timp liber si de ultimele clipe de liniste [:D] .Incurajator ,nu?[:D] Hai ca pun si eu niste [majoreta][majoreta][majoreta] .Maine e o zi potrivita sa il cunoasteti pe Tudi. Si eu m-am gandit adesea la voi [pup] ,promit ca nu mai dispar asa mult .Eu nu mai am numarul tau de telefon ,de fapt nici un numar nu-l mai am daca mi-am pierdut telefonul .Il stiu doar pe al Ancutei ca era primul numar in agenda si il memorasem. Ancutza ,draga mea, sper ca Sabi se simte perfect la cresa .Am vazut pozici cu voi ,sunteti din ce in ce mai frumoase .Of ,incepi munca ... iti doresc sa iti fie bine si usor [pup].Eu nu voi incepe in decembrie pentru ca nu ma incumet sa il duc la cresa pe Iustin .La nepotul meu in grupa sunt 40 de copii si rar sunt doua ingrijitaore cu ei [q] .Ajutor nu am din partea nimanui ,mama lucreaza si ea acum ,iar dupa servici il ia pe Denis de la cresa si sta cu el pana seara . Raluci iarasi te chinui cu hemoroizii ,imi pare rau .Si eu am patit-o si stiu ce dureros e .Remus isi asteapta fratiorul? Mai papa tzitzi ?[pup] Monis am o fila deschisa cu blogul tau ,am multe de citit ,abia astept . Imi pare rau ca-i febricios puiutul .Face mami praji cu nuca?[pup] Many uau ce inalt este Vlad ,frumos bilant[olala].Pacat ca este bolnavior dar precis se va face bine repede [pup]. Si mie imi vin in minte acele emotii de acum doi ani .Eu chiar nu realizez cand au trecut ,poate doar atunci cand ma uit la pozele din urma . Dana inteleg ca ai avut ceva probleme in sarcina de acum ,dar precis de data asta ,nasterea va fi floare la ureche .Tin pumnii [pup] Cristina imi pare rau ca tatal tau a fost rapus de boala asta cumplita .[pup] Smara multumesc de gand [pup] .Stai linistita ,nu am crezut niciodata ca s-a smiorcait cineva cu lipsa timpului liber.Pe mine m-a ajutat mult mama mea in acea perioada .Abia apoi cand si-a gasit servici si ne vedem o data la o saptamana sau doua am vazut cum e cu doi copii. Oricum esti foarte tare cu timpul pentru manichiura [:D]. Imi pare rau ca esti ingrijorata din cauza rezultatului testului ,din pacate nu am idee ,nu te pot sfatui cu nimic .Dar sper sa fie bine . Ramo spor la bb 2 si la exemene si la tot.Cum a fost petrecerea ?Ce cadouri a primit Soricelul? [pup] Floricik ce grea trebuie sa fie despartirea timp de o saptamana de Ema .Dar cred ca bunicii o iubesc mult si ea la fel . Intrebai acum cateva zile de cizme . Eu in fiecare an am luat de la Oneill marca Olang .Le iau in perioadele cand fac reduceri 50 % ,primavara sau toamna si au pretul bun ,mai putin de 100 ron . Stiu ca in septembrie scoteau din stocurile vechi la preturi mai mici cu 50 % .Nu stiu cat de potrivite sunt pt iernile din Bucuresti ,pentru noi ,la munte ,erau perfecte .Uite aici http://www.olang.it/collection.php?collection=11 sa iti faci o idee . Uau ,a venit RamoX cu oala de vin fiert dupa ea [pk] .Asa da ,draga mea ,am si intins cana sa-i faci plinul .Sa-ti traiasca Soricelul ,sa fie sanatos ,fericit si sa va aduca multa bucurie! Cu tzitzi stiu ca va fi bine la pispirica ,da? Vad ca ai povestit si de la petrecere ,e foarte bien ca a facut puiutul tot ce a vrut si ca l-au incantat cadourile. Moama ce inalt e [olala] ,are si cu cine semana .[pup] Lumi in primul rand vreau sa va felicit pentru casuta ! Sa traiti fericiti si sanatosi in ea ![pup] La gradinita intr-adevar asta cred si eu ,ca au ramas comunisti .Vedem cum o mai fi ... Cu Iustin ,acum ca este bine ,am uitat prin ce emotii am trecut si cat de cat a uitat si el. Cam atat am fost in stare sa scriu ,[pup][pup][pup] cu drag toate fetele. Imi pare rau ca nu am apucat sa scriu doo vorbe tuturor ,dar o voi face in viitorul apropiat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Dominic! Sa cresti mare, sanatos si voios si sa-ti bucuri parintii in fiecare zi! Stephy ce surpriza! Ador placintelele tale![pup] Lumi din pacate cu Paris-ul a fost o problema, ni s-au incasat banii, dar nu mi-au trimis vaucherele si oferta s-a terminat, astfel incat acum ne trimit banii inapoi si asteptam o oferta viitoare. Cu mare placere onoram orice invitatie [pup] Strumfy tare mult ma bucur ca sunteti bine amandoua, atat de repede trece timpul... Raluci ma bucur de vestile bune de la voi, tre sa-i tratezi tu cumva pana la urma, macar cat de cat[pup] Mami fericita de [zana] Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]LA MULTI ANI, RAMONIKA!!!![s] Sa ai o sarcina usoara, bebe sanatos, si sa te bucuri toata viata de comorile tale! [olala][flo] [s] LA MULTI ANI, RARES!!! [s] si...nu in ultimul rand....ionela, ce-ar fi sa implinesti tu profetia lu' cuscri? [:D][pk] [majoreta]
Mami de [copil] Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Rares[s] [s]Ramonik-burticuta[s] RamoC am pierdut eu ceva? tu ai inceput munca? sau de ce te duci la servici azi? legea am gasit-o, e asta: ORDONANTA DE URGENTA nr. 111/2010 din 8 decembrie 2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor ART. 16 (1) Plata indemnizatiilor prevazute la art. 2 alin. (1), respectiv la art. 5 alin. (1) si art. 9 alin. (5) si (6) inceteaza cu ziua urmatoare celei in care: a) copilul a implinit varsta de un an sau, dupa caz, 2 ani, respectiv de 3 ani, in cazul copilului cu handicap; b) a avut loc decesul copilului. asta inseamna ca pt ziua de nastere a copilului inca primim indemnizatie, deci e clar ca nu poate fi zi de munca/salariala...nu? by the way, Monis pe unde o fi? Moniiiisssss!!!! hai cu doo vorbe , sa stim ca sunteti bine [pup] Smaranditza sper sa nu fie nimic grav si sa te linisteasca medicul in legatura cu rezultatul ala [pup] Ionela daca se adeveresc "profetiile" lu' cuscra'ta, azi ar trebui sa nasti [:D]... sa nu o dezamagesti, auzi? [8D][pup] Lumi cum e Alexa? mai bine? [pup] Many si Lili (pe voi va iau impreuna de'acu [:D]) [pup] si sa va petreceti frumos de ziua lui Vladut Gabitza sanatate mucosilor [pup] Dymomo scrie aici tot ce-ti trece prin cap, descarca-te, plange-te, povesteste, ca de asta suntem aici, poate macar cu o vorba buna sa te sprijinim, sa stii ca tu ma faci sa realizez ca problemele mele pe care eu le vad uriase sunt de fapt par-la-ceas, cum zice o vorba. [pup] si multa putere iti doresc Licu' ce faci doamna mea? [:D] esti mandra de copilasii tai frumosi, asa-i? se simte asta din toate postarile, fotografiile si raspunsurile tale...stiu ca greu cu doi, dar e si foarte frumos, multe fete te invidiaza pt "pereche", in scurt timp se vor lua unul cu altul la joaca si vei scapa de greu, pe cand noi, astealalte o vom lua de la capat cu alaptat, schimbat pampersi, diversificari si alea-alea hai ti pup tare [pup] douradoudou de Maysaa nu ne mai zici nimic? de frumoasa o vad pe Facebook ca e frumoasa , dar nazbatii face? [:D][pup] Magda ce face Rares? [pup] Marijan poate vii si tu mai des pe la noi, ma bucur ca te-am "vazut" , felicitari pt evolutia Gabrielei [flo] Dana ???? esti bine?[pup] baaaaiii, deci Davidutul este leit taticul lui...are Dana o poza pe Fb cu David si tati(la varsta lui David) de zici ca's una si aceeasi persoana...si freza e identica si ochii si gura si tooot, e baiatul lui tati, clar...poate fratiorul o sa semene cu mami ca sa nu fie cu suparare [8D] Monica imi pare rau ca s-a produs incurcatura si nu mai ajungeti la Paris, de Mariuta ce sa mai zic? ti-am scris la pozici ca e o frumoasa! [pup] Raluci da da, are 8 masele iesite si toti dintisorii, a fost cam agitata la ultimele doua maselute, dar am scapat [8D] [pup] si bafta cu remediile homeopate pt "hemo" [:I] o mai pup pe Strumfy si pe motzatele ei si am fugit ca iar e casa vraiste [:I] [pup] pe toata lumea
[*]Anca, mami de [zana] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)[*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RARES La multi ani [s] Ancutza Ultima zi de CIC si ultima zi de plata a indemnizatiei este ziua de nastere 2 ani (sau 3 dupa caz pt cazuri de handicap). Prima zi de lucru este prima zi lucratoare dupa data implinirii varstei de 2 ani a copilului. baza legala OUG 111/08.12.2010 art. 16 alin.1 pct. a atata pot deocamdata.
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [copil] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...