Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv in Ungaria 97


Recommended Posts

Speranta cate zile ai de la ET? Progesteron injectabil ai facut? Pun intrebarile astea pt ca eu de ex la toate cele 3 FIV-uri nereusite nu am avut niciodata valoare zero(O) ci exista de fiecare data tentativa de prindere dar din lipsa de prog nu se implanta(desi luam utrogestan) iar la FIV 4 si FIV 5 (cele reusite) am facut prog injectabil;FIV 5 facut cu PK si el a fost de aceeasi parere la mine baza de sustinere cu progesteron a fost inj iar utrogestanul doar local(vaginal) 4 ovule pe zi. Vb cu dr sa vezi ce se mai poate face.[flo] [pup] [gravi] 19+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adi, felicitari pt embrionasi, sa fie lipiciosi![flo][pup] Mairis, felicitari pt cele 2 inimioare![flo][flo][pup] Sami, Laura, asteptam vesti bune de la iepuras de Paste, sa va aduca cadou un bebe mic![flo][flo][pup][pup] Atena, bafta![flo][pup] Pamy, succes in aprilie![flo][pup] Speranata, poate se mai face ceva...[flo][pup] Lidia fa betaHCGul![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adi felicitari pentru floricici [:D] Drum bun astazi [pup] vio imi pare rau sa iti spun dar si eu am observat ca practica unor medici din romania e sa nu iti dezvaluie tot ce se intampla la operatii/laparocopii... ei scriu pe biletul de externare dar ii doare gura sau le incomod sa iti si explice... cred ca o hsg nu ar strica, daca incerci si natural... macar sa stii ce ai de facut... [pup] pamy multa bafta in aprilie... si eu va spun acelasi lucru ca si adi... indiferente ce alegere veti face intre korall si helios nu veti regreta... conditiile sunt super ok in ambele locuri si personalul de exceptie... eu, in cazul in care voi mai merge la budapesta, ma voi caza tot la helios... iti dai seama ca nu as face asta daca ar fi existat vreo nemultumire acum... kittyke [pup] si multumim de ajutor... adria [pup] speranta stiu ca ai facut ieri si dozarea progesteronului, nu? cat a iesit? am vazut ca ati discutat despre pretul primei consultatii... difera foarte mult in functie de ce analize/investigatii se fac... eu am platit 40000 HUF, dar asta pentru ca am facut consultatie+eco+histerosonograma+chlamydia... deci era normal sa coste mai mult... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Speranta, repeta Beta la 2 zile. Te va lamuri ce se intampla!!! Sangele rosu rosu si in cantitate "normala" de ciclu nu e semn bun....[bang] Stiam ca intre 5 si 25 nu e concludent rezultatul, se recomanda repetarea lui. Depinde si in ce zi dupa ET esti! Multa bafta, exista si minuni pe lumea asta![flo] [pup] Irina, [gravi] +6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui samira33
buna dimi[flo] kitty...stai asa sa apara atenasi pune ea listutza. si multumim pentru ajutor[flo] sonya...te asteptam cu vesti bune de la dr.Albu
OK Sami eu sunt pe aici si cum apara lista va traduc[:)] Fac cu mare placere numai sa veniti cu rezultate pozitive!![flo] Kittyke mamica lui Fanni si Mark 16.10.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ieri am avut o sangerare foarte puernica si dureri ascutite. Dimineata, am gasit 2 chestii, mai mari decat boaba de fasole, tari ..ca o carnita...[q][q][q] Mi-a scris si dr, mi-a spus ca trebuie sa intrerup Utrogestan, ca nu este sarcina, in mod normal trebuie sa am peste 100, ca la urmatoarul voi avea mai multe sanse. Mami Vreau - progesteronul a fost 0,8. ff mic Cred ca asta a fost una din cauza, lipsa progesteron...nu prea stiu, mai las timp sa ma gandesc. Va multumesc In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului! "Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...